Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a naplóírá...

Hogyan kezdjek bele a naplóírásba?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni naplózni, már régóta szeretném, csak nem tudom, hogy hogyan. Belevágjak a közepébe, vagy írjak a "jelenlegi életemrol" egy fogalmazást? Arra is gondoltam, hogy a hozzám közel álló emberekről (család, osztályom) írok egy rövid, pár soros fogalmazást. Szerintetek jó ötlet?


A bejegyzeseimet semmi képp nem szeretném "kedves naplóm"-ozással kezdeni, szerintem csak simán a dátum☺.



2016. dec. 22. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
az első oldalt hagyd ki - általában feszélyez az első oldal.. 2.oldal dátum és ma milyen élmények értek, írj le mindent ami jön szabadon. Nagyon hasznos dolog a naplóírás, segít feldolgozni a napi hatásokat - és még ha csak annyit is írsz "ma nem történt semmi érdekes- hideg szél fújt" -stb a jó: napi ritmusban írni. Ez külön egy jó hatás - lehetőleg kb minden nap ugyanakkor. Minden nagy író írt naplót - Tolsztoj, Márai, Karinthy gyerekkori naplói is híresek lettek. De ne feszélyezzen semmi, magadnak írod.
2016. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ😉
2016. dec. 23. 00:26
 3/6 anonim válasza:
91%
Én szenvedélyes naplóíró voltam. 13 évesen egyszercsak elkezdtem egy 200 oldalas A/4-es füzetbe. Fölírtam a dátumot és írtam. Kb. 10 évig írtam, több mint 2000 oldalt. Sokszor úgy, hogy amikor kinyitottam a füzetet, még nem tudtam, miről fogok írni. Zenét kapcsoltam, épp amihez leginkább kedvem volt, és hagytam, hogy jöjjenek a gondolatok, érzések, események. Csodálatos belső utazás volt!És közben észrevétlenül földolgoztam sok konfliktust, feszültséget, nagy bánatot, örömöt. Ma is sokszor hiányzik az a mély őszinteség, amit ilyen módon megéltem. Ma már nincs időm rá 41 évesen, négy gyerek mellett. De minden fiatalnak ajánlom, aki teheti, ne hagyja ki! Írj bármit, bármiről, bárkiről, magadnak. Bele fogsz jönni, hajrá:-)!
2016. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretnék rosszindulatúnak tűnni, de ilyenek után szoktak jönni a naplót elolvasó szülőkre való panaszkodások.
2016. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én minden nap írok 3 hónapja. (Tervezem is sokáig😉) én úgy szoktam hogy felirom pl.: 2018.03.12., hétfő

Reggel a suliban matekkal kezdtünk....blablabla

2018. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az előttem válaszolóhoz hasonlóan szoktam én is. Egy darabig füzetbe írtam, aztán kb 2 és fél éve gépen írok, ha lehetőségem van rá minden nap kivéve a hétvégéket általában. Szerintem a napló egy levél is a jövőbeli énünkhöz. Legalábbis én néha szoktam olyanokat írni hogy "ha érted ezt szólj" vagy "remélem ezen majd jót röhögsz".

Valamint gyakran van úgy hogy csak kicsit vissza olvasgatok, esetleg pont az egy évvel ezelőtti napokat stb. Meg ha valamilyen évforduló van, egy dátum ami az agyamba égett, vagy egy alkalom ami hasonlít egy múltbelihez akkor úgy kezdem hogy "ma egy éve hogy...". Mint egyfajta megemlékezés

2018. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!