Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha oda adom a gyerektartast...

Ha oda adom a gyerektartast az se jó. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A lányom szerint én nem rá költöm a gyerektartást. Addig hisztizett míg az apját is felbuzditotta h azt a sok pénzt amit ő ad miért nem a gyerekre költöm.


Meg egyeztünk hogy akkor most egy ideig lányom kapja a gyerektartást és a családi pótlékot is oda adom neki. Plusz én is hozzá teszek annyit mint a volt férjem gyerektartása.


De ebből a számlák felét ki kell fizesse nekem,hisz vizet villanyt gázt ő is használ. Tampon,tusfürdőt,sampont magának veszi.

Mosópor,öblítő,fogkrem,tisztiroszer minden olyan dolog amit mindketten használunk ki kell fizetnie a felét.


A kaját mindenki magának intézi.


Az első hónapokban inkább nem evett csak.h ruhát,sminket stb tudjon venni.


Az apjához járt kajáért aki engem b.aszogatott mert nem buli neki gyerektartást is fizetni meg plusszba etetni is a gyereket. Sokkal több pénz ment el neki így.


Most nem ad egy fix összeget kajára,hanem ha olyat főzök akkor eszik belőle és blokk alapján ki fizeti a ra eső részt.


Nem marad pénze,még jóformán ő tartozik nekem. És hisztzik h nem kap semmit,elveszem a pénzt tőle,mert ugye számlát kell fizetni,mosni kell stb...


Mikor adja fel és térünk vissza arra h én osztom be a gyerektartást is? Nekem is nehezebb így.


2016. nov. 27. 19:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi idos ?


En leultetnem es at beszelnem vele ...

Ha neki nem jo akkor marad ez a rendszer...

2016. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
16 éves,63700ftból kell gazdálkodnia
2016. nov. 27. 19:47
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha ennyire hisztis, akkor egy fillért nem kell kapjon. A gyt és csp a szülőé, nem a gyereké.


Nem tudta beosztani, így nem kapja meg. Azért durva, hogy kaja helyett inkább vesz ruhát.


Valahogy térítsd észhez. Lassan tényleg ott tartunk, hogy a gyerekek irányítják a szülőt és nem fordítva.

2016. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
0%
Egyszer biztos rájön. Szerintem ezt úgy kellene csinálni hogy az apja amennyi gyerektartást ad. Ugyan annyit hozzáteszel te is vagy egy picivel kevesebbet mert ugye nálad lakik. És kivonsz belőle mindent ugyan így. És a megnaradó összeget ami mindenképp megmarad. Abból gyűjtögetni neki valamire ha kell ruha vagy cipő. Vagy ha marad annyi akkor minden hónapban kapthana valamit amire mindenképp szüksége van. Feleslegesen elszórnk nem kell. Ja meg hát a családi pótlékot is hozzárakod.
2016. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem már ne táncolj vissza!

Ha egyszer ebben megegyeztetek, addig maradjon is így, amíg fel nem fogja, hogy nem csak akkor kerül pénzbe, ha ruhát kap!

A gyerektartást se azért kapja, hogy abból az utolsó fillérig ruha és kencefice legyen. A való élet ilyen: semmi sincs ingyen!

Hány éves?

2016. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

És nem megy neki.


De ha vissza állunk a régi rendszerhez akkor szerinte nem lát semmit a gyerektartásbol

2016. nov. 27. 19:48
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Itt egy másik gyermek, aki azt hiszi, hogy a mosópor, meg a fogkrém a fán terem :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Szerintem nem rossz ez a rendszer, amit kitaláltál, ha következetes vagy, talán megérik a helyzet, és belátja, hogy nem csak az a ráköltött pénz, amiből ruhát, meg szempillafestéket lehet venni, hanem a fűtés és a villany is.

2016. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
83%

Ennyi idosen biztos nem adnek neki ennyi kp havonta. Suli stb minden

Ok legyen zsebpenze de ne haragudj meg egy kis hiszterika .

Ket jo nagy szuloi pofon kellene neki.

Ha nem tetszik neki a rendszereg el lehet menni diakmunkat is vegezni. Az az o penze. Gyerektartas pont olyan oknal fogva van mint amit felsorolsz.

Nagyon mely beszelgetest folytatnek vele a helyedben.

2016. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Ez a pénz nagyon sok. Egy minimálbéres sem keres sokkal többet, és mégis meg kell belőle élni neki.

Az apja se adjon neki semmit, te pedig tartsd magad a megállapodáshoz. 16 évesen már ideje, hogy megtanulja, az élet pénzbe kerül.

2016. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Jó a módszer, tarts ki. Az exednek is bele kell menni a játékba, nála se legyen engedmény. Ő akarta ezt, most éljen is benne.
2016. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!