Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha oda adom a gyerektartast...

Ha oda adom a gyerektartast az se jó. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A lányom szerint én nem rá költöm a gyerektartást. Addig hisztizett míg az apját is felbuzditotta h azt a sok pénzt amit ő ad miért nem a gyerekre költöm.


Meg egyeztünk hogy akkor most egy ideig lányom kapja a gyerektartást és a családi pótlékot is oda adom neki. Plusz én is hozzá teszek annyit mint a volt férjem gyerektartása.


De ebből a számlák felét ki kell fizesse nekem,hisz vizet villanyt gázt ő is használ. Tampon,tusfürdőt,sampont magának veszi.

Mosópor,öblítő,fogkrem,tisztiroszer minden olyan dolog amit mindketten használunk ki kell fizetnie a felét.


A kaját mindenki magának intézi.


Az első hónapokban inkább nem evett csak.h ruhát,sminket stb tudjon venni.


Az apjához járt kajáért aki engem b.aszogatott mert nem buli neki gyerektartást is fizetni meg plusszba etetni is a gyereket. Sokkal több pénz ment el neki így.


Most nem ad egy fix összeget kajára,hanem ha olyat főzök akkor eszik belőle és blokk alapján ki fizeti a ra eső részt.


Nem marad pénze,még jóformán ő tartozik nekem. És hisztzik h nem kap semmit,elveszem a pénzt tőle,mert ugye számlát kell fizetni,mosni kell stb...


Mikor adja fel és térünk vissza arra h én osztom be a gyerektartást is? Nekem is nehezebb így.


2016. nov. 27. 19:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
85%
Egy barátnőm - bár ő nem a saját hisztije miatt, hanem hogy "megmutassák" neki és egymásnak - elvált szüleinél csak fizetett albérletben lakhatott már 14 éves korától. Hol egyikhez, hol másikhoz ment, és mindenütt számolgatták, kinél miből mennyi használt, kitől mit kapott. Azóta is ilyen szeretetlen a kapcsolata velük, és bár pénzügyileg tényleg nagyon hamar önállóvá vált (és jó messzire ment tőlük), elég sok érzelmi fóbiája, túlkompenzálása lett, gyanúsan emiatt sok elrontott párkapcsolattal. Aztán amennyire lehetett túllépett ezen és talált társat, családot is alapítottak, de a szüleivel sem érzelmileg, sem anyagilag nem számítanak egymásra.
2016. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
szépen meg lett nevelve
2016. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Szeretném leszögezni hogy nem küldtem senkinek semmilyen privát üzenetet.


Ez,hogy megkapja a pénzt és ossza be már végső megoldásként vetettem be. Mert szégyen ide,szégyen oda de nem bírtam hallgatni a hisztiket.


Az apja azóta együtt működőbb mióta,több pénze ment el mert a lány hozzá járt kajáért mivel arra nem maradt pénze.


Most abba maradtunk h van 2 hónapja arra h beossza,és ne mínuszba jöjjön ki a pénzből. Ha nem sikerül neki,akkor újra én osztom be. Ez azt jelenti hogy ruhát pl akkor kap amikor kell valami nem akkor mikor megtetszik valami. Negyed évente,évszakokként szoktam neki ruhát,cipőt venni egyébként de ehez nekem spórolni kell. Bátorítottam h vállaljon diákmunkát

2016. nov. 29. 19:30
 24/24 anonim ***** válasza:

Szrtem simán ki kene jöjjön ennyi penzből, de persze nehéz beosztani, én is emlexem mikir 19evesen egyedul kezdtem élni, majdnem ehen haltam, keptlen voltam beosttsni vhigy...

Szrtem nagyon jól csinalod ezt az egeszet, es az, hogy még ezaltal az exszel is jobb a szitu, egyenesen fonyeremény...

De elhiszem, hogy nehéz helyzet nagyon...

2016. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!