Segítség mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre de nincs pénzünk albérletre+tandíjra. Tudom, miért nem tanultam jobban, sajnos így sikerült. Pár ponttal maradtam le és ezen már nem tudok változtatni. A szüleim kifizetnék a tandíjat de az albérletet már nem tudnák. Kollégiumba nem vettek fel, másikban is próbálkoztam már. Én végig abban voltam hogy felvesznek koleszba a távolság miatt, de mint kiderült itt a szociális helyzetet nézik. 2 órát kéne utaznom minden nap + még pesten belüli közlekedés. Ez így nagyon kimerítő lenne, az utazás minden időmet és energiámat elvenné. Ráadásul a szociális életem egyenlő lesz a nullával, nem fogok tudni ismerkedni, barátokat szerezni. A szüleim szerint nem ez a fontos hanem a tanulás, ha meg nem akarok tanulni menjek dolgozni. Apukám már teljesen ki van rám akadva, mert azon gondolkozom hogy nem kezdem el az egyetemet. Ti mit tennétek a helyemben? Nem akarom őket többszázezer forinttal, plusz még a vonat és metró bérletekre kiadott havi tízezrekkel megkárosítani őket aztán fél év után otthagyni az egyetemet...
2016. aug. 26. 18:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi ha rossz kategória...
2016. aug. 26. 18:51
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre vállald fel az utazást, közben a vonaton tanulsz.
2016. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vágj bele, nem biztos, hogy lesz még rá lehetőséged az életben.

Közben keresgélsz, hogy hátha van megoldás. Pl. találhatsz diákmunkát (tudom, a szociális életed és az ismerkedés megy rá...), és összeállhattok többen, hogy kivegyetek egy albérletet.

Kereshetsz telekocsit, hátha... Általában nem olyan drága, mint a bérlet, de azért szerencse is kell hozzá. Az utazási időd lerövidíti.


Aztán ha nem sikerül, akkor halasztasz egy évet, dolgozol mint a güzü, hogy a következő évtől tudd fizetni magadnak, vagy legalább is be tudj segíteni a szüleidnek.

2016. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél ki szobát,rengeteg egyetemista albérlő társat keresnek.. (nagyjából 35-50 ezer egy szoba)

2 óra.. vonattal az kb.Budapest-Miskolc vonal,ami 18300-as bérletet jelent havonta, plusz a bkk bérlet..


Egyébként ellehet menni diákmelóra,én is saját magamnak fizettem az albit meg a kaját.

2016. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel?
2016. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kezdd el az egyetemet, vonatozással. A vonaton lehet tanulni. Ha jól tanulsz, akkor esetleg később átkerülhetsz a nemfizetős kategóriába, később esetleg koleszba is bekerülhetsz, szóval sok minden lehet kedvezőbb. Apukádnak teljesen igaza van, először a tanulás a fontos, aztán utána nyavalyoghatsz a szociális életed alacsony szinvonala miatt... És persze keress diákmunkát, meglehetősen sokan dolgoznak azért, hogy végig tudják csinálni az egyetemet. Nem mindenkinek a szülei birják pénztárcával, pláne ha egyszerre két gyerek kerül egyetemre... Ha nem kezded el az egyetemet, nagyon meg fogod bánni. És még valami: az egyetemen többet kell tanulni, mint a gimiben, ezen ne lepődj meg. Nemcsak buliból állnak az egyetemi évek...
2016. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a diákhitelt, nagy lehúzás, de a te esetedben az is egy lehetőség. 2 óra vonat naponta pedig nem sok. Én Pest széléről utazom ennyit minden nap.
2016. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Halasz egy evet addig meg dolgozz tedd felre a.penzt a lakhatasra ... vagy az eslo evben ne vegyel fel minden targyat h maradjon idod melora
2016. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az első félév megoldásához már kaptál egy csomó jó ötletet. A második félévre pedig lesz a koleszban üresedés, csak a mi évfolyamunkban emlékszem, az első két hónapban öten vagy hatan szaladtak haza sírva, hogy ezt ők nem bírják.


Szóval a koleszba be lehet kicsit később kerülni, addig pedig a fentiek valamelyikével oldd meg a bejárást. És tanulj az első naptól, hogy minél jobb átlagod legyen.

2016. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg levelezőn elvégezni? Akkor mellette tudsz keresni, és csak hétvégente kell feljárni. A szüleidet sem terhelnéd meg... /Ha van ilyen a szakon, amire jelentkeztél./
2016. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!