Segítség mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre de nincs pénzünk albérletre+tandíjra. Tudom, miért nem tanultam jobban, sajnos így sikerült. Pár ponttal maradtam le és ezen már nem tudok változtatni. A szüleim kifizetnék a tandíjat de az albérletet már nem tudnák. Kollégiumba nem vettek fel, másikban is próbálkoztam már. Én végig abban voltam hogy felvesznek koleszba a távolság miatt, de mint kiderült itt a szociális helyzetet nézik. 2 órát kéne utaznom minden nap + még pesten belüli közlekedés. Ez így nagyon kimerítő lenne, az utazás minden időmet és energiámat elvenné. Ráadásul a szociális életem egyenlő lesz a nullával, nem fogok tudni ismerkedni, barátokat szerezni. A szüleim szerint nem ez a fontos hanem a tanulás, ha meg nem akarok tanulni menjek dolgozni. Apukám már teljesen ki van rám akadva, mert azon gondolkozom hogy nem kezdem el az egyetemet. Ti mit tennétek a helyemben? Nem akarom őket többszázezer forinttal, plusz még a vonat és metró bérletekre kiadott havi tízezrekkel megkárosítani őket aztán fél év után otthagyni az egyetemet...
2016. aug. 26. 18:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg kezdheted passzivan a felevet, melozol egynkicsit, gyujtogetsz es utana kezsed az egyetemet. En Diakhitelbol es diakmunkabol eltem es tartottam fent magam. A szabad felhasznalasu diakhitelbol 50 ezer ftot kertem es mellette diakmeloval osszejott 40-50 ezer meg, jobb honapokban 60-70 is. Abbol, ha szobat berelsz, akar szobatarssal, ki lehet jonni.
2016. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem lenne katasztrófa, ha idén nem kezdenéd el az egyemet.

Dolgoznál egy évet, megismételnéd az egyik érettségidet, jövőre újra jelentkeznél, és ha tényleg csak pár ponton múlt, akkor valószínűleg felvennének államira.

2016. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!