Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha oda adom a gyerektartast...

Ha oda adom a gyerektartast az se jó. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A lányom szerint én nem rá költöm a gyerektartást. Addig hisztizett míg az apját is felbuzditotta h azt a sok pénzt amit ő ad miért nem a gyerekre költöm.


Meg egyeztünk hogy akkor most egy ideig lányom kapja a gyerektartást és a családi pótlékot is oda adom neki. Plusz én is hozzá teszek annyit mint a volt férjem gyerektartása.


De ebből a számlák felét ki kell fizesse nekem,hisz vizet villanyt gázt ő is használ. Tampon,tusfürdőt,sampont magának veszi.

Mosópor,öblítő,fogkrem,tisztiroszer minden olyan dolog amit mindketten használunk ki kell fizetnie a felét.


A kaját mindenki magának intézi.


Az első hónapokban inkább nem evett csak.h ruhát,sminket stb tudjon venni.


Az apjához járt kajáért aki engem b.aszogatott mert nem buli neki gyerektartást is fizetni meg plusszba etetni is a gyereket. Sokkal több pénz ment el neki így.


Most nem ad egy fix összeget kajára,hanem ha olyat főzök akkor eszik belőle és blokk alapján ki fizeti a ra eső részt.


Nem marad pénze,még jóformán ő tartozik nekem. És hisztzik h nem kap semmit,elveszem a pénzt tőle,mert ugye számlát kell fizetni,mosni kell stb...


Mikor adja fel és térünk vissza arra h én osztom be a gyerektartást is? Nekem is nehezebb így.


2016. nov. 27. 19:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
"Ennyi pénzből hogyan egyen, öltözködjön?? Egy hétre sem elég." Csakhogy a kérdezőnek is abból kellene gazdálkodni, de kislány ezt nem fogja fel. Jól csinálja az anyja: Fogja csak fel a kiscsaj hogy mennyi is igazából az a pénz, és mire elég. Akkor talán majd nem hisztizik hogy nem lát semmit a gyerektartásból. Igenis tanulja meg hogy az a pénz nem csak vakolatra kell a pofikájára, meg ruhára.
2016. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Miert 11es szerinted egy hisztis 16 eves kiscsajjal hogyan kellene banni ?


Tokeletes a rendszer...

En annyit segitenek neki h elmondanam h hogyan tudja jol beosztani ami van neki

2016. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Jaja 57%os te nagyon h#lye vagy! Az anya jol csinalja. Vagy mit kene beki majd 70eftot odaad a gyereknek plusz tartsa el? Kitartast anyuka nagyon 'tokosen' csinalod! Ne add fel!
2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
98%
16 éves, és még mindig, így sem jött rá, hogy a gyerektartás lóf..sz az igényeihez képest, és gyakorlatilag te tartod el egyedül? Szerintem, ha ennyire szeret sz..rt keverni apunál, ajánld fel neki, hogy költözzön oda pár hónapra, és te odaadod neki ugyanazt az összeget, amit gyerektartásra kapnál, a többiben egyezzen meg apuval. Ha nem tetszik neki, akkor viszont fordítsa alapállásra a kis száját, és fejezze be a manipulációt, visszatér a régi rendszer és kész. Egyezzetek meg ésszerű zsebpénzben, amit arra költ, amire akar, ha nem elég, menjen el nyáron diákmunkára.
2016. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg rosszul csinalod. Rangat ez a kis taknyos mindkettotoket, de ahhoz viszont buta, hogy belassa, nem megy neki sem.

Te oszinten beszelgess el az apjaval. A penz a tied! Az en 17 eves lanyom beoszt maganak 2.500 Ft-ot hetente!

Miert hagytad ra ezt a hisztit?! Mit kepzelnek egyes tinik magukrol...

2016. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom mikor csesztétek el ezt a gyereket ennyire, de nem semmi teljesítmény. Irigylem a türelmedet, én már az apjához küldtem volna, hogy akkor egyék meg amit főztek. Már be fel kellett volna fognia aggyal, hogy a cc 30 rongy apucitól semmire sem elég. Na de kitartás. Lepasszolni nyilvan nem fogod, úgyhogy szükséged lesz rá.
2016. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
Jó lehetne ez a megoldás, de nem a hisztis 16 éves lányodnak. 63000 forintot nem tud beosztani, szánalmas. Emellett nagyon sajnálatos hogy a gyerek dirigál Miköze neki a gyerektartáshoz meg a családihoz?! Az lenne a legjobb, ha mostantól egy fillért sem kapna, jó pár hónapig, és te is illetve az apja is csak azt vennétek meg neki ami szükséglet. Szomorú, hogy a gyerek irányítja a szüleit.
2016. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Kimaradt a lényeg, akkor talán megtanulná, hogy nem a fán terem amit itt kinyög a száján. 16 évesen ellehet menni diákmunkára, aztán abból lehet venni ruhát, meg sminket.
2016. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%

Kisasszony félreérti, a gyerektartás nem az állam által előírt zsebpénz, az olyan összeg ami segít a nevelésben szóval ruha, beiskolázás, igazából bármi amiből a gyereknek is haszna van.

Komolyan ennyi rinya után odavetném hogy "üdv a való életben".

Szerintem számoljátok ki hogy mennyit szokott neked adni alapból rezsire, háztartási cuccokra, azt levonjátok a "béréből" és te fizeted (tulajdonképpen marad ugyanúgy csak egyszerűbb) és a számára beosztható részt kapná csak meg.

2016. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

Gyerek még hozzá.

Szépen újra meg újra át kell nézzetek mindent: mi az amit szeretne, és miből lehetne visszább venni, hogy maradjon.

Amúgy én nem adtam volna oda neki, hanem három hónapig csak elvben treníroztam volna rá, hogy mi mibe is kerül.

De ez a vonat már elment.

Sok türelmet hozzá, kamasz és tele világfájdalommal, amiért az, (a világ) nem úgy működik, ahogy kigyerekként képzelte, hogy a szülői erőforrások végtelenek.

Nos, mi9vel ez nem így van , választhat: vagy összébb húzza magát és mondjuk csak hóvégén vesz ruhát, ha maradt pénze, és nem hó elején szórja el, mert felnőttként bizony a mínuszos számla csak felárral egyenlíthető. Vagy marad a királylányos igényeinél és megnézi egy diákmelóból mennyi finanszírozható.

2016. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!