Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a Sword Art Online-t?

Figyelt kérdés

Esküszöm, nem rosszindulatból kérdezem, ugyanis én is láttam az animét, és egészen a kardos részekig igazán tetszett. Viszont a sorozat második fele, mikor előhozakodtak a tündéres játékkal, már nem jött be annyira. Tudom, ez ízlés dolga, de mégsem értem, hogy az animeaddictses adatok alapján a SAO hogy a jó életbe kedvence 3742 emberből 2393-nak. Szerintem ez rengeteg, és azért ez nem volt egy olyan egetrengetően fantasztikus anime, mint például a Death Note, ami arányaiban sokkal rosszabbul áll. (Ugyan majdnem 8000-en jelölték be, hogy látták, de csak 3600 ember kedvence.)

Ezzel a kérdésemmel nem egy ,,melyik jobb anime"-vitát akarok kirobbantani, hanem olyan válaszokat szeretnék kapni, ahol leírjátok, miben volt szerintetek egyedi, vagy mi tette olyanná, hogy ennyien kedvelik. Előre is köszönöm szépen!



2013. aug. 11. 23:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
A tündérkés rész neken fura volt de tetszett h a végén a főgonosszal a valóságban is megküzd. Túl sok volt nekem a fanservice. Az is érdekes volt h az unokahúga szerelmes volt belé (bár gondolom ez csak nekem volt új) amúgy túl nyávogós volt. Még kiemelném hogy Sao rajongó vok így talán nyugodtabban tudok írni róla. Összességében kritikusi szemmel nagy csalódás de ha valakinek eltalálja az ízlését (mint nekem) az imádni fogja. Asszem ezzel sikerült indulatkeltés nélkül válaszolnom a kérdésre.
2013. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Bocsi tudom ezt már lezártad de azért szerettem volna megírni h miért tetszett nem tetszett nekem
2013. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
53%

#28:


Még mindig nem tettél eleget annak amit írtam. Vagy a szövegértésed rossz, vagy a fejeddel van baj.


1-es és 2-es pont az hiteltelenítés. Logikailag helytelen!

3-as pont személyes körülmény. Logikailag helytelen!

4-es pont. ad hominem tu quoque, azaz a "te is" érv. Logikailag helytelen!

Megmondtam hogy írd le logikailag hibátlanul, hogy miért kamuznék! Te 4 pontból 4-et helytelenül csináltál! Ügyes vagy ;)


Plusz még a nagyobb részben ott volt az igazoló linkes írás. Az pedig ellenplda hiányára való hivatkozás, szintén hiba!


Ez tény. Nekem tetszett, neked nem. Ezzel nincs is problem. Megmondtam, hogy nem a SAO-t védem, hanem magamat, akinek te gyakorlatilag az ízlését szóltad le.

Na meg. 3 oldalasra egy műkritikát?xĐ jujj. Hova és minek? Még az egészségügyi szakközép 9. osztályában is (ahol nem igazán foglalkoznak irodalommal) egy műelemzést LEGALÁBB 5 oldalasra kérnek. (A4-es méret, 1 cm-es margók, 10 pontos times new romannel.)


#29, Kérdező: Bocsi. De mivel úgy sem tud logikailag helyesen érvelni, ezért elég kicsi az eslye hogy folytatnám vele ezt a kis vitát, hisz ha nem hibátlanul érvel, akkor az logikailag nem vehető figyelembe. Úgyhogy szerintem itt vgeztünk. (de döntésem függ a reakciójától)

2013. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Azt hittem ahmonnál nem lesz nagyobb és ostobább hazudozó, tévedtem. Gratulálok Rikumlyn, te még hihetetlenebb dolgokat írsz xD Még az is felmerült bennem, hogy te maga ahmon vagy.


Na de hogy ne legyen off.

Mert a magyar animes közösség átlagéletkora alacsony, nagyon alacsony. Szerinted itt miért csak a Naruto, Bleach, Dragon ball olyan ismert?? Mert ezeket tudják felfogni a kisgyerekek. Akkor a másik az MMO. Én is játszottam régen, abban az időben szerettem is, ezért is vártam az animet. Megnéztem az első rész, gondoltam ebből még lehet valami, még a második se volt rossz, de utána borzalom. A rendezés valami pocsék, hogy össze-vissza ugráltak az időben. Aztán ott a sok felesleges karakter, akiknek volt 1 részes szerepe, nem raktak semmit hozzá a történethez, csak voltak és kész. Akkor jönnek a jellemtelen főszereplők. Kiritoról mit lehet elmondani? Elvileg egy élettelen kocka, de mégis minden szempontból tökéletesnek mutatják be, azonban saját személyisége nincs. Kb 1-2 részenként változik, hogy ő most milyen és hát persze, hogy a legnagyobb kocka a legjobb a játékában, kap egy nála idősebb lányt, mindenki elismeri, pont az amire a mai 10 éves kis kockák vágynak ,hogy jók lehessenek a játékban, aztán majd az ölükbe hulljon a gyönyörű kocka csaj, aki még gazdag is és együtt játszhatnak tovább... Teljesen amit ők akarnak, tudnak azonosulni Kiritoval és máris a legjobbnak mondják. A másik jellemtelen Asuna. Mondjon már valaki róla 3 jellemzőt, meg hogy mit miért csinált, egyik pillanatról a másikra változott, még gyakrabban, mint Kirito, csak az erőltetett szerelmi szál miatt volt bent. Igen, rettenetesen erőltetett, aki beleszeret a legnagyobb jellemtelen kockába a semmitől...

A Yuis szál meg hogy nem volt rossz? Borzalmas volt az a papás mamás, az anime már addig is össze-visszaság volt, de ez még így sem illett bele, szánalmas volt, nem tudom hogyan képzelték, hogy ez jó lesz.

Aztán a vége... Mármint a SAO szálnak. Meghalt, de a isten tudja mitől mégsem és megölte a főgonoszt.... Erről szerintem többet nem is kell írnom, ennyiből lejön, hogy egy értelmetlen marhaság.

Ennyit a SAO részről, jön az ALO rész, amiben már kevesebb logikai baki volt, de a 2 jellemtelen karaktert belehelyezték egy halál unalmas sablont mentsünk meg a "hercegnőt" történetbe...

Szóval a SAO = egy logikai bakikkal teli összevisszaság, borzalmas karakterekkel + egy unalmas sablon, 100x eljátszott sztori ugyan ezekkel a karakterekkel és minden benne van, amit a 10en éves kockák látni akarnak. Ennyi az oka a nagy hypenak.

2013. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Rikumlyn, szóval ennyit rólad is. Ugyan az vagy mint ahmon. Tegnap nyomod a szöveget személyeskedés nélkül, most meg te csinálod, téged minősít.. Ahhoz hogy én milyen kritikát írok neked nagyon semmi közöd, nyugodtan nézz körül bármilyen oldalon(mal;aa; akármi) lesznek normális hangvételű kritikák. Nem műkritikát tolatok(ne magadból indulj ki..), egyszerűen három oldalra leírtam a véleményem mi tetszett benne és mi nem, illetve a gagyi és jó megoldásokat is.


UI: Mint megmondtam nem érdekel ki vagy, tőlem akár a pápa is lehetsz, mind mind csak duma.

2013. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 -Igazmondó- ***** válasza:
Valaki linkelje az ahmonos incidenst kérem szépen, kíváncsi vagyok :D
2013. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Nirata ***** válasza:

A kérdésedre választ nem tudok addni.

Csak a saját véleményemet tudom elmondani az animéről kapcsolatban: a kardos részekig nekem is nagyon tetszett, de 16-17 résztől már nem nagyon... azokat a részeket már nem is néztem (csak az utolsó 2 részt néztem meg).

2013. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A kardos részek is voltak olyan rosszak. Összevisszaság, dolgok kihagyása, rém gyatra szerelmi szál (eddig a legrosszabb, amit animeben, filmben láttam, könyvben olvastam), papás mamás (ezt szerintem nem kell kommentálnom), harcoknak nevezett össze-vissza kardcsapások, random vég, ennyi a kardos rész.

A másik részben nem voltak benne ezek a hülyeségek, az csak szimplán UNALMAS volt, csupa nagybetűvel és tele volt klisével. Mindkettő része borzalom, csak más okból.

2013. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!