Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a Sword Art Online-t?

Figyelt kérdés

Esküszöm, nem rosszindulatból kérdezem, ugyanis én is láttam az animét, és egészen a kardos részekig igazán tetszett. Viszont a sorozat második fele, mikor előhozakodtak a tündéres játékkal, már nem jött be annyira. Tudom, ez ízlés dolga, de mégsem értem, hogy az animeaddictses adatok alapján a SAO hogy a jó életbe kedvence 3742 emberből 2393-nak. Szerintem ez rengeteg, és azért ez nem volt egy olyan egetrengetően fantasztikus anime, mint például a Death Note, ami arányaiban sokkal rosszabbul áll. (Ugyan majdnem 8000-en jelölték be, hogy látták, de csak 3600 ember kedvence.)

Ezzel a kérdésemmel nem egy ,,melyik jobb anime"-vitát akarok kirobbantani, hanem olyan válaszokat szeretnék kapni, ahol leírjátok, miben volt szerintetek egyedi, vagy mi tette olyanná, hogy ennyien kedvelik. Előre is köszönöm szépen!



2013. aug. 11. 23:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerüen a SAO -val több ember tud(ott) azonosulni, mint a Death Note -val.
2013. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, és köszönöm, de.. Szóval melyik részével tudtak azonosulni az emberek? Az tény, hogy a Death Note sötétebb, akciódúsabb, és egy hétköznapi embert kevésbé érintő szituációt vázol fel, a SAO meg egy egyszerű, virtuális valóságon alapuló játékból fejlődött oda, ahová. De ettől függetlenül a végén mindegyik hasonlóan közel - vagy távol - állt a valósághoz. Nyilván ettől lesz izgalmas, hogy nem egy slice-of-life sztorit nyom a képünkbe, hanem színesíti másokkal is. Épp ezért nem értem, a SAO történetébe miért tudnánk jobban beleélni magunkat, mint bármelyik másikba. (Tényleg nem kritizálni szeretném, csak megérteni.)

De igazából pont ez az, hogy most nem a Death Note-hoz szeretném hasonlítgatni, azt csak azért hoztam fel, mert talán az az egyik legtöbbet nézett anime, amire azért elégedettséggel is emlékeznek vissza, akik megnézték. :)

2013. aug. 11. 23:34
 3/38 anonim ***** válasza:
25%

Az AnimeAddicts-ot SOHA ne vedd figyelembe pontozás alapján. Főleg ilyen agyon hypolt animéknél ne. MAL-AniDB-t nézz inkább. Death Note mind2 nagyobb oldalon gyalázva veri a sao-t.


Death Note még a gyenge utolsó 12 része ellenére is az egyik legjobb krimik között van. A sao-meg, ugyan ne vicceljünk egy nulla volt... mindenben megbukott, mint seinen, mint komoly anime, mint fantasy, mint mmorpg, sorolhatnám.



Egyébként itt egy jóval mérvadóbb statisztika:

MAL Favorites DN TOP1: [link]


MAL Most Popular DN TOP1: [link]


Ezt az egészet úgy írom hogy nálam a Death Note csak másodhegedűs a Code Geass mögött, szóval egyátalán nem vagyok DN fan..

2013. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
Az azonosulós dologról meg annyit hogy több évig MMORPG-ztem, komoly szinten WoW(eredeti) Heroic all clear bc-tól cata végéit, ennek ellenére úgy gondolom hogy még mint a játék is gyér lett. Beraktak egy elvileges mű májer kockát akinek a személyisége kb mint egy 10éves.. 3 oldalas kritikát írtam arról az animéről és összesen 2 pozitívumot találtam, azért adtam rá 2 pontot a 10ből. Akiben 1 picurka kritikai érzék szorult, látja hogy hibák tömkelege nem csak a vége hanem úgy a 3.résztől végig .
2013. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

elsö vagyok:


Mikor nézed a SAO -t (föleg az elsö világra gondolok ahol nincs varázslat) egy olyan világot tár eléd aminek te is szívesen a részese lennél és részese is vagy addig amíg nézed.

Egy kevésbé bonyolult világ.

2013. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%
Remélem vágod hogy röpke 4-6 ember halt meg abba a "világba". Persze gyökér főhős halhatatlan.
2013. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
az emberek ígyis úgyis meghalnak. Hogy autóbalesetben vagy kard által az márcsak részletkérdés.
2013. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Jah.. de ez egy játék lett volna. Mindenki így meg úgy húde jólenne, mert én akkoris meg így is kivinnél.. jah persze. Bármelyik ember ilyen helyzetben minimum befosna, látva meghalni sok száz társát meg kb nulla lenne a magabiztossága és minimum beleőrülne annyi idő alatt. Az meg hogy meghalt végülis mind1 mert karik, de az szánalmas hogy elvileges több ezer halottat kiparodizál az anime.
2013. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Sao egy lenyűgöző csodálatos világot tár elénk.

Yagamai Light is valószínűleg biztos jól érezte volna magát a tündéres részben ahol szárnyakra kaphatott volna. :).


Szerethető + karakterek vannak benne szórakztató gyorsan lehet vele haladni a részek nézésvel (nem átlépve sem átpörgetve). Való életből jó néha bele menekülni egy képzeletbeli világba. Szerintem már sokan gondolokztak el azon milyen lehet ilyen virtuális környeztben élni. És most sokan bele tudták magukat könnyedén képzelni. :) Csodás zenéket nagyon szerettem benne. Sokan szeretik a mmo játékokat ez is közre játszhat.

2013. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%
Ja és pozitív mondani valója miatt igen voltak benne. :)
2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!