Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a Sword Art Online-t?

Figyelt kérdés

Esküszöm, nem rosszindulatból kérdezem, ugyanis én is láttam az animét, és egészen a kardos részekig igazán tetszett. Viszont a sorozat második fele, mikor előhozakodtak a tündéres játékkal, már nem jött be annyira. Tudom, ez ízlés dolga, de mégsem értem, hogy az animeaddictses adatok alapján a SAO hogy a jó életbe kedvence 3742 emberből 2393-nak. Szerintem ez rengeteg, és azért ez nem volt egy olyan egetrengetően fantasztikus anime, mint például a Death Note, ami arányaiban sokkal rosszabbul áll. (Ugyan majdnem 8000-en jelölték be, hogy látták, de csak 3600 ember kedvence.)

Ezzel a kérdésemmel nem egy ,,melyik jobb anime"-vitát akarok kirobbantani, hanem olyan válaszokat szeretnék kapni, ahol leírjátok, miben volt szerintetek egyedi, vagy mi tette olyanná, hogy ennyien kedvelik. Előre is köszönöm szépen!



2013. aug. 11. 23:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Valóban ott voltam, az Ahmonos veszekedésen, de én kultúráltan beszéltem mindenkivel, és kb 3 választ írtam a 100-ból, már ha nem többől...

Hát akkor ezek szerint mellényúltam a dolognak, de még így is ennél állok ki, már csak azért is, mert itthon, Mo-n stabilan állok a véleményem mellett, mert szerintem így van. Világszinten, lehet, hogy másként van, és igazatok van.

Bár nem tudom, hogy Mo-n milyen a fiú-lány statisztika animések körében, de sokkal több lány van szerintem, főleg a fiatalabbak között, akik nem történetileg nézik, a dolgot, hanem, hogy minél ámulatba ejtőbb legyen.


Én eléggé kritikus szemmel nézek mindent, és mindenkit. Szókimondó vagyok, de mások véleménye nem igazán érdekel. Tudom, hogy bunkó vagyok, de legalább nem hazudok magamnak és másnak sem. Ezért is van az, hogy a SAO-t sem kímélem. És mást sem.

2013. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

68%-os: A NYTimes, a Wired, a V Jump, az Animage, tényleg "semmitmondó" lapok ;) anonimként írok ezeknek már 4 éve. Illetve a New York Times-nak csak két éve. A párom akkoriban ott dolgozott, és ő ajánlott be.


Nem vagyok fanboy, nem nagyon szeretem a SAO-t. Nem zengek róla ódákat, és nem védem. Ízlés ügyileg messze kikerüli az én részemet, mert én inkább az erős seinen animéket nézem. Attól, hogy 16 vagyok, még gyűlölöm a shounen fight animéket.


És mint mondtam, rengeteg olyan ember van az oldalon mint ti, aki nem a válasz hasznosságától függően pontoz le, hanem egyszerűen csak azért, mert nem tetszik neki a másik képe.


82%-os: Tudom! Az ahmon-os dolgot nem is neked mondtam. Nem mondom hogy hiszek annak a hapsinak. Csak az ilyen esetekből látszik a 68%-os emberkék mivoltja. Hogy mennyire nincsen önkontrollja.


"Szókimondó vagyok, de mások véleménye nem igazán érdekel. Tudom, hogy bunkó vagyok, de legalább nem hazudok magamnak és másnak sem. Ezért is van az, hogy a SAO-t sem kímélem. És mást sem."


Ezzel én is így vagyok. Kritika írás közben nem azt szoktam nézni hogy mennyire kedvelt. Volt olyan eset, hogy az aktuális kedvenc animémet a kritikámban 10/2 pontra értékeltem, mert attól hogy a kedvencem, még nem jelenti hogy szakmai szempontokból jó. Ugyanez a helyzet fordítva a is előfordult. Hogy utáltam az animét és nem tetszett, de viszont szakmai szemmel jó. Ugyanez van a SAO-nál is. Nem szeretem túlságosan, de tapasztalt kritikusi szemmel jónak mondom.

2013. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
62%

Figyu én csak most regeltem a gyakorikérdésekre nincs %om csak annyit mondanék hogy nekem is tetszett, na nem annyira mint pl a Mirai Nikki v a Death Note és tudom h kritikusi szemmel ez egy hatalmas csalódás, főleg az eleje után, de én mint "ártatlan néző" jól elszórakoztam rajta és ez a lényeg nem? Szerintem közel se olyan jó mint pl a Death Note de nekem akinek nem voltak elvárásai élvezhető volt.

U.i:Amúgy fiú létemre is tetszett a romantikus rész és nem azért mert kocka vok és szeretnék egy ilyen barátnőt

2013. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
21%

Rikumlyn, aha szóval megint egy ahmon féle vagy te is. Bizonyítani nem tudsz semmit, de lököd a hülyeséget, meg vered a melled New York Times-ra.(lol)

16 éveddel meg ne akarj már kioktatni légyszíves, lehet hogy a gyerekeknek gyerek fejjel bejön a sablon, de amitől többet várok és kiszúrja a szemem felületes sablonos picsogással, illetve 2 bűn rossz karival(akárhogy egy érdekes világ), nálam már bukott. Shingekivel kapcsolatban ugyan ez a véleményem, csak ott a szar adaptáció is közbeszól.


Ha nagyon problémád van fogod azt írsz pm-et, véleményem elmondtam innentől úgy is itt fogják a fangirlek meg fanboyok verni a nyálukat.


(Ha valami kicsit is flamenek hangzott, az se szándékos. Szóval no flame.)

2013. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem. Rohadtul nem vagyok ahmon féle. Én nem találok ki dolgokat mint ő. Egyébként meg szép. A leírt lapok közül "véletlenül" pont azt emeled ki, amelyiknek a leírtak közül a legkevésbé van köze az animékhez. Logika kapott egy kis vazelint. A NYT-ra nem verem magam. Viszont a V Jump-os és Animage-es anonim írásaimra büszke vagyok.


A magam 16 évével nem foglak kioktatni, mert nem érdemes arra fecsérelnem az időmet. Nyár van. Inkább töltöm az időt a haverokkal. Egyébként meg. Tavasszal vizsgáztam egyetemi tananyagból ;) SOTE előkészítő középiskola 3. osztályát kezdem az idén, de már 2. évvégén letettem az egyetemi végzős vizsgaanyagot kitűnő eredményekkel. Nem hiszem hogy egy "gyermeteg" fejre vallana.


Na meg. Gyermek fejjel? Tavasszal házasodom! (Gyámhivatali, és bírósági engedéllyel) Szerintem te még az eljegyzésnél sem tartasz.


Lehetőleg ne nekem akarj dumálni azzal kapcsolatban hogy a kor mennyire számítana akármiben is. Mert én 16 évesen egyetemi vizsgát tettem, és 17 évesen (a ceremónia idejre már 17 leszek) pedig megházasodom az akkor már 27 éves párommal, akivel majd a házasságkötshez nézve 2 és fél éve leszek együtt. (14 éves koromban jöttem össze vele, akkor volt ő 24)

2013. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

Rikumlyn. Igen teljesen ugyan az vagy mint Ahmon. :D


Köszönöm, szerintem mindenki aki elolvassa ezt a pár sort amit írtál látja hogy durván kamuzol. Nem véletlen az a 11%, gondolom máshova is nyomod az "okosságod".

2013. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

#26:


Akkor logikailag definiáld azt hogy én miért kamuznék! És ne felejtsd el, hogy logikailag hibás érvelés ha személyeskedsz! Azaz nem számít érvnek a hiteltelenítés, a személyes körülmények (kor, stílus, írásmód, stb), a közvéleményre való hivatkozás ("mindenki rajtad röhög", stb.), illetve logikailag érvelési hiba az ellenpélda hiányára (pl. bizonyíték) való hivatkozás! ;)

Illetve a logikai érvelési hibára való hivatkozás is hiba ;)


Nos logikailag hibátlanul magyarázd el nekem, hogy miért kamuznék! :)

2013. aug. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

1: Túl szép hogy igaz legyen.

2: Túl szép hogy igaz légyen, még mindig.

3: 11%-od van. (Nekem úgy van ennyi hogy az egyik(másik) kategóriát végig trollkodom. Szóval kicsit vicces hogy neked úgy van 11 hogy elvileg segítesz.)

4: Még mindig teljesen ugyan azt csinálod mint ahmon. (Húzod vonod a kérdés, stb.)



Egyébként meg nagyon nem érdekel hogy ki vagy, és nem ellenségeskedéssel mondom. Egyszerűen ezen a fórumon azt is mondhatod hogy szűz mária vagy, ugyan az mint ahmon esetében, duma édes kevés.(Nem véletlenül szoktak "kézzel fogható" igazoló linket kérni bármi kis dologhoz itt neten.) Örülök hogy tetszett, én hányni tudnék tőle, a szememben (még úgy is hogy imádom az MMORPG-ket) egy hatalmas bukás lett minden tekintetben. Szóval szerintem zárjuk le, kár csépelni a szót, úgy is az lenne itt is mint ahmonnal, veszekedünk a semmin. Neked tetszett nekem nem. Én anno 3 oldalnyi kritikát kapartam róla össze.

2013. aug. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm szépen az eddigi válaszokat, akár köze volt a kérdésemhez, akár nem. :'D (Csak kérlek titeket, innentől ne folytassátok a vitát, mert bár engem nem különösebben zavar, hogy egymás vérét szívjátok, de a közhangulatot ronthatja egy amúgy teljesen semlegesnek szánt kérdésnél, ráadásul nem is ide való téma. Köszönöm. :3 Ha pedig úgy van, külön-külön is nagyon szívesen meghallgatlak titeket, például pm-ben, csak egymásnak ne rontsátok már el a napját. :))

Akárhogy is, akkor velem lehet a probléma, mert én nem annyira tudtam beleélni magam, és lány létemre a romantikus szál sem olyan hatást váltott ki belőlem, amilyet kellett volna. DE még egyszer hangsúlyoznám, a kardos részeket nagyon élveztem. És annak is örülök, hogy néhányotoknak igazán tetszett, hiszen végül is nem volt egy rossz anime. :)

2013. aug. 13. 04:36
 30/38 anonim ***** válasza:
Jó mondom az én benyomásom az volt róla h hatalmas csalódás pedig nem vagyok kritikus. Én véletlenül találtam szal nem is tudtam ról h mest ez fel van kapva. De nekem azért tetszett mert érdekes világban játszódott az első néhány részben a főszereplő ugye leszerta a többieket inkább ment fejlődni. Am a szerelmi szál tiszta sablon volt a végére két sablon karakter közt de a virtuális gyerek nekem tetszett Am az is jó volt h Kirito "legyőzte a rendszert" annyira szerette Asunát.
2013. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!