Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magányosság - barátok hiánya...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magányosság - barátok hiánya - melegség. Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!


Húszas évei elején járó, visszahúzódó meleg férfi vagyok. Világ életemben magamnak való voltam, mindig is kilógtam a sorból, de most nagy tehernek érzem ezt az állapotot. A családomon kívül nincs más, akivel tartanám a kapcsolatot. Nincsenek és igazából soha nem is voltak barátaim. Párkapcsolati téren szerencsésebb voltam, jelenleg azonban egyedülálló vagyok.


Sajnos semmilyen közösségben nem találom meg a nekem megfelelő társaságot, és ez a jelenlegi munkahelyemen sincs másképp. A nagy problémám az, hogy nagyon hamar érdektelenné válik számomra a másik ember, egy társaságban sem köt le soha az, amiről éppen szó van. Igazából nem érdekelnek a mások problémái, dolgai. Muszájból mindig igyekszem meghallgatni a másikat és megpróbálok valamit beböffenteni a beszélgetésekbe, de ez a legtöbbször erőltetettnek hat, és érzem azt, hogy a másik ember sem tud velem mit kezdeni egy idő után. Ilyenkor még kedvtelenebbé válok, még csöndesebb leszek és próbálok kimenekülni a szituációból. Érdekes ugyanakkor, hogy bizonyos hülyeségekben benne vagyok és jókat tudunk ilyenkor közösen vigyorogni a kollégákkal. Ezek miatt nem utálnak, nem közösítenek ki, hanem inkább el vagyok könyvelve egy magának való, fura figurának, aki néha tök hülye és jókat lehet vele röhögni, de legtöbbször mégse. Ennek ellenére minden egyes nap küzdök magammal, próbálok nyitni az emberek felé, csak sajnos egyre terhesebb ez a foszló álarc, amit magamra erőltetek. Még buliba is eljárok néha, ott is próbálok ismerkedni, de a rengeteg pozitív jelzés ellenére félek kezdeményezni. Ha össze is sodor valakivel az élet, max 1-2 hétig chatelünk - találkozunk, utána mindig észreveszem, hogy mennyire nem passzolunk össze, és minden kapcsolatot megszakítok ilyenkor az illetővel.


Hozzá tartozik, hogy a melegségemet és az evvel járó "más világot" nem merem felvállalni a hetero közösségekben, így nagyon sok témát alapból nem tudok felvetni, mondjuk ami engem is érdekelne és amiről szívesebben beszélgetnék. Meleg bulikban ezért kissé felszabadultabbnak is szoktam magam érezni.


Szerintetek mit kellene tennem, hogy ne érezzem magam ennyire magányosnak? Mit csináljak másképp, hogy ne egy merő küzdelemnek éljem meg a munkanapjaim és amblokk az életem szociális részét, hanem felszabadultabb lehessek? Elszántan igyekszem változtatni a szitun, de teljesen kifogytam az ötletekből. Forduljak szakemberhez?


Csak a témához kapcsolódó, normális válaszokat szeretnék kapni :)


2016. máj. 15. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, nem a melegséged a legfőbb probléma, hanem hogy nehezen kezdeményezel, nehezen barátkozol. A túlzott bezárkózottság sem jó. Érdemes lenne egy pszichológust megkeresned, és el tudnál indulni abba az irányba, hogy merj kezdeményezni, barátkozni, így ne legyél olyan magányos.
2016. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Sanyi?
2016. máj. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én raktam volna ki ezt a kérdést. Szerintem alapjáraton az a gond velünk, hogy nem szeretjük az embereket, viszont a magányt sem.
2016. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az már jó pont, hogy ismerkedsz, eljársz bulikba. Mitől vannak komplexusaid? Mert esetleg meglátszik a másságod kívül belül? Inkább az emberek témakörbe kellett volna rakni a kérdést, mert szerintem nincs köze hozzá, hogy meleg vagy ahhoz, hogy magányos vagy.
2016. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nálam is hasonló a helyzet. Magányos - visszahúzódó - ugyanakkor mégis vágynék társaságra. Én sem találom igazán a helyem.

Szerintem igenis van köze a melegséghez, többen is vannak hasonló helyzetben (mármint a magányosság tekintetében). Nem gondolom, hogy szakemberhez kellene fordulni, ezen a fajta problémán nem tud segíteni (ált. a meleg kérdéseket nem is igazán értik, nincs tapasztalatuk benne).


Én igaából egy megoldást látok, addig keresgélni a megfelelő embereket, amíg meg nem találjuk. Bizonyosan van(nak) olyan ember(ek), aki(k) hasonló érdeklődéssel bír(nak).


Az mindenesetre jó jel, hogy a visszajelzések pozitívak nálad, így az ad egy kellő magabiztosságot. Talán még tanácsként azt tudnám javasolni, hogy szélesítsd az érdeklődési körödet (ezt persze magamnak is ajánlom. :) ).

Ha gondolod, szívesen veszem a PM-et. ;)

2016. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy ideje magányos vagyok,de tudom, hogy ez nem marad mindig így...Semmi sem tart örökké és bízom abban,hogy lesz majd kivel élni,akivel sok szép és jó élményünk lesz majd megint.

Ha olyan találna rám,aki így gondolkodik, az lenne az ideális, a tökéletes..


Mindenkinek a legjobbakat kívánom,sok szeretettel !


F/Bp

2022. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!