Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha van egy férfi ismerősöd,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van egy férfi ismerősöd, akiről sejthető, hogy homoszexuális, jobban el tudod fogadni, többre becsülöd ha?

Figyelt kérdés

A: ... ha hetero módon viselkedik, öltözködik, minden tudatos feminim megnyilvánulást kerülve?

B: ... ha tudod róla, hogy a magánéletében sem éli meg a szexuális hajlamait?


Elsősorban nem liberális gondolkodású emberek, illetve melegek válaszát várnám, hanem azokét, akiknek gondjuk van a melegekkel, vagy mert konzervatív gondolkodásúak, vagy mert zavarja őket a másság, talán egyenesen homofóbok. Az ő véleményüket mennyiben befolyásolják a kérdésben megfogalmazott tényezők?



2012. okt. 27. 09:37
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Mindig jobb társaság az, aki elégedett az életével és elfogadja magát. Stílusra nekem az átlagos férfi tetszik a legjobban, egy arany középút primadonna és neandervölgyi között.
2012. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Egy meleg férfi nem attól lesz meleg, mert, naturálisan fogalmazva, és szó szerint értve neki farok kell, és az csak egy másik férfinak van, a nőknek pedig nincs.

Egy meleg férfi egy másik férfiban azokhoz a sztereotip férfias viselkedésjegyekhez (határozottság, udvariasság, bátorság, sportosság, férfias lezserség, hadd ne soroljam),és azokhoz az erősebb nemhez fűződő képzetekhez (gyengédség, erő, biztonság, stb.) vonzódik, amikhez bármely nő is.

Az, hogy szerephez jutnak a nemi jellegek, meg a kémia is, természetes, de nem a puszta testi vágyról szól a történet.

És ezt lehet defektként értelmezni, vagy egyszerű élethelyzetként. Lehet undorodni vagy elfogadni.

2012. okt. 27. 11:50
 23/49 anonim ***** válasza:
96%

Attól még, hogy heteróként viselkedsz, ugyanúgy meleg maradsz. Hiába irtod ki magadból az összes femininitást, ha a férfiakat nézed meg, amellett nem mondhatod azt, hogy 100%-osan heteró életet élsz. Paradox. Önmegtartóztató meleg maradsz, nem pedig heteró. Nem a szexuális aktustól függ, hogy az vagy-e. Mert ha attól függene, akkor sem heteró, se meleg nem lennél jelenleg, hanem aszexuális. (bár ez sem teljesen igaz így).


Szóval, azt javaslom neked, valahogy fogadd el magad, mert jó, most még megy, de 5-10 év múlva be fogsz kattanni! Inkább most indulj el az úton, ne akkor kelljen kapkodnod ide-oda.

Ha meg már a családod is elfogad, akkor inkább örülj neki, hogy ennyivel könnyebb dolgod van, másnak ez nem adatik meg.

Itt csak a te boldogságodról van szó, te neked kell dönteni a saját boldogságod céljából. A társadalom le van sz*rva. Miattuk érzed úgy, hogy ez az út nem helyes. Kit érdekel, amíg boldog vagy? Ne másnak akarj megfelelni.

2012. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Hála Istennek, én már megtaláltam a békémet, és, ha nem is minden percben tejfel az élet, nem szenvedek, hanem boldog vagyok a saját utamat járva, nemiség nélkül is.

Kívánom Neked is, és minden melegnek, heteroszexuálisnak és homofóbnak, hogy olyan békére és kiegyensúlyozottságra találjanak a saját útjukon, amilyenre nekem sikerült az enyémen.

2012. okt. 27. 11:58
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem is arról beszélek, hogy a családodnak hazudsz, nekik lehet, ha a szükség megkívánja. Magadnak hazudsz, magadat csapod be és vered át, ami sokkal veszélyesebb, mint másoknak hazudni. Meleg vagy, de nem meleg élettel, heteró életvitelt élsz, de nincs csajod (bár ezt tisztelem benned, hogy te legalább nem akarsz csajt felszedni, mint sokan mások), egy nagy káoszos összevisszaság lesz így az életed!


Az önmegtartóztatásra szükség van egy kicsit, de ebből is megárt a sok! Az önmegtartóztatott emberből sosem lesz boldog ember. Gyakorlatilag be vagy zárva egy börtönbe, és a vicc, hogy saját magad fordítottad rá a kulcsot a cellád ajtajára. És most arról szól az életed, hogy bámulhatod a négy falat, mert ez egy biztonságosabb hely, mint odakint, ahol néhányan elítélnének. Hát igen, csak így boldogságot ne várj.

2012. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

Vicces, hogy mindenki azzal jön, vagy innen, vagy onnan, hogy nem lehetek boldog, pedig én határozottan és tartósan, évek óta az vagyok. Boldog, kiegyensúlyozott. És valahogy letisztultan látom önmagamat és magam körül a világot, indulatok nélkül.


A szappanoperák meg a média már annyira teletömte az emberek fejét a szex meg a férfiak/nők hajkurászásval, hogy már úgy tűnik a többség el sem tud képzelni teljes életet egy másfajta életvitel útján.


Ez megdöbbentő.

2012. okt. 27. 12:08
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Én könnyen el tudok képzelni egy boldog aszexuálist, de csak nehéz pillanatok nélkül, és kényszer nélkül bármilyen felesleges önkínzásra az önuralom nevében.
2012. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki azzal jön, akkor biztos, hogy az összes többi ember a hülye, és neked van igazad? ;)

Nem tudom, lehet, hogy boldog vagy, de nagyon nem kelted boldog ember benyomását. Ismerek egy olyan srcot, aki ilyen magányos farkas típus, és nem akar kapcsolatot, tök jól elvan egyedül - de rajta tényleg látszik az, hogy boldog, rajtad viszont nem...

Egy boldog ember nem kérdezgetne ilyeneket, nem arról szólna az élete, hogy megfeleljen másoknak, a saját vágyait leküzdve. Nem tudom, te mit nevezel boldogságnak, de nem a vágyaink leküzdése az, hanem a megélése. És nem csak a szexről beszélek, az csak egy pici része annak az egésznek, amit így megtagadsz magadtól.

Szerintem nem vagy boldog, csak már profi szinten csapod be saját magad. Persze lehet, hogy tévedek, meg nem ismerlek, de ezek a sorok, amiket eddig írtál, nagyon nem egy boldog ember benyomását keltik. Nézd meg, homofób barátunk is örül, hogy szenvedsz. A boldog ember nem szenved.

2012. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

"Biztosíthatlak, rossz érzés szexuálisan defektesnek lenni. Mikor belenézek a tükörbe, és egy huszonéves, viszonylag helyes srác néz vissza rám, de tudom, ez a srác úgy fog megöregedni, hogy soha nem érezhette, hogy fiatal volt és vonzó. Rossz érzés, hogy nem nézhetsz szabadon meg valakit, aki tetszik neked, és rossz érzés, hogy téged sem néz meg senki magának. Rossz érzés, hogy nem lehet családom, gyerekem, csak hazugság, és esetleg másoknak fájdalmat okozó próbálkozások árán, pedig szeretnék. És rossz érzés, hogy olyasvalami miatt bélyegeznek meg az emberek, amiről nem tehetek, és amivel nem azonosulok valójában én sem."


Boldog aha, tudod kinek meséld, csak saját magad tudod ezzel becsapni, hogy boldog vagy, másokat nem!

2012. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Évekkel ezelőtt még nagyon nehéz volt, menetrend szerűen, minden évben, a tavaszi és a kora őszi időszak, amikor felpezsdültek a hormonjaim, és jobban kellett uralkodnom magamon, mint egyébként. Minden évben hónapokig eltertott. Előszor nagyon nehéz volt, aztán a tudat, hogy tavaly, meg tavaly előtt is túléltem, kibírtam, egyre erősebbé tett, ahogy teltek az évek. Aztán célt és értelmet találtam az életemnek, barátokat gyűjtöttem magam köré, sportolni kezdtem, és láss csodát, elmaradtak ezek a túlfűtött időszakok.

Ma már elmarad az a bizonyos biológiai reakció is a helyes férfiak láttán. És, bár férfiként nehéz ezt megélni, mégis, az adott körülmények között örülök a könnyebbségnek.

Az ösztönös nemiség egyre inkább elveszti a jelentőségét az életemben, nem gátlás és elfojtás révén, hanem mert más mederbe tereltem az életemet.

Még, nem tagadom, vannak nehéz pillanatok. De ezek ma már nem évek, nem hónapok, nem napok, sőt, nem is órák.

Egyre kiegyensúlyozottabb, letisztultabb, boldogabb vagyok. :)

2012. okt. 27. 12:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!