Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha van egy veled azonos nemű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van egy veled azonos nemű ismerősöd, akiről sejthető, hogy homoszexuális, jobban el tudod fogadni, többre becsülöd ha?

Figyelt kérdés

A: ... ha hetero módon viselkedik, öltözködik, minden tudatos feminim megnyilvánulást kerülve?

B: ... ha tudod róla, hogy a magánéletében sem éli meg a másságát?



2012. okt. 25. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
inkb A
2012. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem kell dönteni A és B között, két külön kérdésnek szántam! (Viszont nincs 40 milliós fődíj sem.) ;)
2012. okt. 25. 21:43
 3/21 A kérdező kommentje:
De azért persze köszönöm a válaszod! :)
2012. okt. 25. 21:49
 4/21 Bresalio Nagy ***** válasza:
100%

Bár az én válaszom lehet, h nem adekvált ide, mert én is meleg vagyok (és bár nem volt benne a kérdésben, h csak nem melegeknek szól, de érzek benne ilyesmit, h elsősorban nem melegek válaszára kíváncsi az illető), de azért kimondom, h én egyik esetben se becsülném jobban az illetőt.


A) Ha jól értem, ez inkább arról szól, h mi van, ha tudatosAN kerüli a feminin megnyilvánulásokat (nem annyira arról, h a "tudatos feminin megnyilvánulásokat" kerüli).

Én inkább elítélem az ilyet. Heterónál is egyébként, mert én elítélem azt, amikor bármilyen szokás, norma, értékrend, szemlélet értelmetlenül(!) az ember korlátozására irányul. Ez pedig ilyen, mivel nem látok sok értelmet benne, h mért kéne vkinek tudatosan kerülni a feminin megnyilvánulásokat (hacsak a nemi sztereotípiákat nem nézzük, de azokat is értelmetlen korlátozásoknak tartom, szóval azok se érv). Azt tartom értéknek, ha vki a legkevesebb értelmetlen gátlást igyekszik magának szabni a viselkedésben, a legkevesebb "jaj, ezt kerülöm"-t, és a legtisztábban próbálja, és meri azt a viselkedést hozni, ami neki természetesen jön. Ebből nem "kerül" semmi olyat direktben, ami egyébként nem rossz dolog, és amivel másoknak nem árt.

A melegeknél viszont általában még a heteróknál is jobban elítélem ezt. Mert itt általában nem csak az a tartalma, mint egy heterónál, h egyszerűen meg akar felelni egy - sztem értelmetlen és elítélendő - nemi sztereotípia-rendszernek; hanem általában az a szemlélet is, miszerint egy melegnek még jobban meg kéne felelni ezeknek. Még akár az is lehet a tartalma, h azért próbál "heterósan" viselkedni, h nehogy kiderüljön róla, h meleg, és azt hiszi, h attól lesz "heterós", ha minden esetleges femininitást kiöl magából, és extrém férfiasnak mutatja magát. Ezt a szemléletet pedig elítélem. xD

Amilyen okokra, szemléleti háttérre én tudok gondolni azzal kapcs, h vki mért kerülné a feminin megnyilvánulásokat, azok között nem találtam olyat, ami a többre becsülésemet váltaná ki, inkább csak olyat, ami az elítélésemet. (És ez nem azért van, mert én olyan lennék, h mindent elítélek. Mert amúgy nagyon sok dolgot tisztelek és becsülök. Csak ez a kérdés most pont azokba talált be, amiket nem.) De kíváncsi lennék r, ha vki, aki így tudatosan kerüli, tudna vmi olyat mondani, h ő miért gondolkozik így, ami nekem nem jutott eszembe, és ami viszont tiszteletre méltó sztem... De ennek sztem nem nagy az esélye. xP xD


B) Ha azért nem éli meg, mert mondjuk nincs partnere, de amúgy szeretné, az rendben van. De ha elvből nem, és abból igyekszik értéket teremteni magának, h ő az, aki bezzeg elnyomja, akkor szintén minden elítélésem az övé. Ha ugyanis ő elfojtani igyekszik ezt magában is, akkor általában az a szemlélet ennek a háttere, h "a melegség egy rossz, természetellenes dolog, amit nem szabad megélni, hanem el kell nyomni magunkban". Akkor nyilván mások melegségéről is így gondolja (nagy valószínűséggel), h másoknak is el kéne nyomni ezt magukban. Én viszont ebből qrvára nem kérek, egy másik melegtől pláne nem. Én ezt a szemléletet egy melegtől egyfajta belső homofóbiának tartom. Mert egy bizonyos, tágabb értelemben ez is homofóbia, ha nem is az a fajta, mint aki rögtön koncentrációs táborba küldené a melegeket. Hiszen ez is természetellenes és elnyomandó dolognak tartja a melegséget. És sztem nincs rosszabb, mint amikor már egy meleg se tudja elfogadni a melegséget, a sajátját se.


Az a szemlélet, ami szerint egy melegnek tudatosan kerülni kéne a feminin megnyilvánulásokat, és nem kéne megélnie a másságát a mindennapokban, gyakorlatilag arról szól, h hogy kéne a melegeknek is a saját életükkel, viselkedésükkel a heteró világ normáihoz igazodni (olyan normákhoz ráadásul, amiknek nagy része, pl. a nemi sztereotípiás része, magukra a heterókra is hülyeség). Ha vki ezekre a kérdésekre azt a választ adja, h igen, jobban becsülné, az sztem egy elég konzervatív szemléletre utal. Ami egyrészt a nemi sztereotípiák, másrészt pedig a homofóbia tiszteletére alapszik, és ezek jegyében gondolja úgy, h az a jó, ha az illető elnyom magában vmit (most mindegy, h mit - konkrétan a feminin megnyilvánulásokat, ill. melegséget a magánéletben is -, de az a lényeg, h nem rossz dolgokat). Biztos vannak ilyen emberek, akik így gondolják, de nem hiszem, h nekik kéne megfelelnie egy embernek. Szóval sztem ha te magaddal kapcs. kérdezted, h legyél-e ilyen, akkor akkor is, ha van olyan válaszoló, aki esetleg azt írja, h jobban becsülne, sztem ne legyél... :O

2012. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

10:45 Köszi, most már nem kell kb. ugyanezt leírnom :)

(30/F, meleg)

2012. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de elsősorban valóban hetero, illetve alapvetően homofób emberek véleménye érdekelne. Jó lenne tudni, az ő megbecsülésüket el lehet-e nyerni tettekkel, annak ellenére, hogy akaratomon kívül homoszexuális beállítottságúnak születtem.


Elnézést, ha ezzel vágom a magukat elfogadtatni vágyó melegek alatt a fát, nem célom. Mindenkinek joga van a saját útját járni.

Én azonban egy gyanún és rosszalláson felül álló hetero életet szeretnék élni, hetero barátokkal, és anélkül, hogy összesúgnának a hátam mögött az emberek.

2012. okt. 27. 00:24
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyanún és rosszalláson felül álló heteró életet akarsz élni, akkor tedd.

A homofóbok sosem fognak elfogadni, és mindig össze fognak súgni a hátad mögött.

2012. okt. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Gyáva vagy.

Sanyargasd csak magad és éld meg a földi poklot egész életedben, hátha a nagyfiúk nem bántanak, csak betesznek a sarokba.

2012. okt. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként a mai világban már sokkal cikibb elnyomni a melegséget. Én is meleg vagyok, de leégne a pofámon a bőr, ha ilyesmivel előállnék. Idiótának néznének.
2012. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Ez annyira ciki.

Röhögni fognak rajtad, nem pedig becsülni. Készülj fel rá, hogy nagyon le fognak nézni. Ők szépen kielégülnek a csajaikkal/pasijaikkal, szexelnek, mint a nyulak, megállapodnak és kárörvendően kiröhögnek téged, aki ebből mind kimarad és magányosan fogsz meghalni úgy, hogy fogalmad se lesz, mi a szeretet, nem fog szeretni senki. Ők szépen megöregszenek a párjuk mellett.

2012. okt. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!