Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit gondoltok, a melegség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, a melegség veleszületett dolog, vagy külső hatásra válik valaki azzá ?

Figyelt kérdés
Úgy értem, 100%-ban genetika, vagy külső hatásokra, esetleg családi körülmények miatt, vagy külső hatások miatt lesz valaki meleg ?

2020. jún. 6. 16:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

szerintem is-is

van aki annak születik, és van, akiben ott van a begbújó hajlam, de ez bizonyos hatások nélkül nem tör elő

2020. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Az esetleg okozhatja, hogy valaki az azonos nemű szülőjével nem tud intim, szeretetteli, békés viszonyt kialakítani, már-már rossz tapasztalata van vele, és ezért próbál ugyanazon nemű társától megkapni azt a szeretetet, amit nem kapott meg.


Én erre is gondoltam pl, és jobban belegondolva van benne némi racionalitás.

2020. jún. 6. 16:28
 3/34 A kérdező kommentje:

Az érvelésem a következő :


Adott egy fiú, aki mondjuk az apjával soha nem tudott igazán intim, közeli, szeretetteljes kapcsolatot kialakítani, és úgy érezte, szinte soha nem kapott tőle lelki támogatást.


Az apa folyton hideg, elzárkózó és agresszív volt.


Épp ezért az idő során a fiúban nem alakult ki egy egészséges apakép, hanem az a tipikus maszkulin, merev, rideg, olykor agresszív apa képe, de lelkileg sokat szenvedett tőle.


Ezért a fiú azért kereshet intimitást, szeretetet azonos nemű társánál, mert akkor azt a sok szeretetet pótolni tudná, ami az apja soha de soha nem adott meg neki. És lenne az életében végre egy egészséges férfikép, egy férfi, akivel kiegészítik egymást, és lelkileg támogatni tudja.


Ti mit gondoltok erről ?

2020. jún. 6. 16:36
 4/34 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem is külső hatásokra alakul ki, hiszen azt, hogy ki/mi hoz szexuálisan izgalomba valakit, nagyban függ ezektől a hatásoktól. Így ez sem lehet kivétel. Az okát már jóval nehezebb visszavezetni, ahogy általában más lelki dolgok okát is.

Esetleg a melegek kisebb része lehet, így születik, ezt nem tudom teljesen kizárni, de nem igazán tartom logikusnak.

2020. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A 4-es kommentemre tudnátok reagálni ?
2020. jún. 6. 16:39
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
6. Igen, lehetséges az is, amit a 4. kommentedben leírtál. De egyáltalán nem biztos, hogy a rossz apakép ezt váltja ki valakiben. De lehetséges. És az is lehet, hogy az anyjával volt rossz a kapcsolata, és az okoz ilyet. De ez sem feltétlen. És még számos más oka lehet. Ezért nehéz visszavezetni, megmondani az okát, mert ez egy lelki dolog, így mindenki máshogy reagál pl. a rossz apára, rossz anyára, mert mindenki más.
2020. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
62%

Én nem akarok támadó lenni, de azt hiszem, az leszek. Mert ez kegyetlenül felhúz. Mindenki azt hiszi, hogy olyan marha sokat tud a szexualitásról. Holott, és akkor még nem megyek bele a lélektanába, a szájbab**zott nemi apparátus alapvető anatómiájával nincs tisztában a túlnyomó többség, a férfiéval sem, pedig az még anatómiailag az egyszerűbbik bizonyos szempontból.

És akkor jönnek ilyen elcseszett balf**zságok, hogy ebben a k**va k**aszott országban mindenki doktorált r**kes k**va szexuálpszichológiából. És marhára elegem van abból, hogy mindenki olyan marha okosnak hiszi magát a témában, és a mai "lipsi" (csakhogy a helyesírást is idézzem) meleglobbi számlájára írja, hogy nem tekintik szexuális aberrációnak meg nem büntetik. Olvassatok akkor nyomorult tudománytörténetet. FREUD, b**za meg az isten, FREUD nem tartotta már betegségnek, sem bűnnek. Ja, akkoriban tombolt a meleglobbi, szerintem is. (Akinek nem esett volna le, ez irónia volt...)


Ha annyira be akarjátok bizonyítani, hogy betegség, akkor tanuljatok 6 évet általános orvosnak, szintén éveket tanuljatok pszichiátriát, aztán akkor ugassátok le egy valag orvos és pszichológus évszázados munkásságát.


NEM döntéskérdés, és a szocializációs eredetet már millió+1-szer cáfolták.


És félreértés ne essék, nekem nem a személyetekkel van bajom. Nekem egy dologgal van bajom: hogy fiatalokat tesznek tönkre ezzel a hozzáállással, hogy "döntés kérdése" meg "változz meg". Fiatalokat, önmagukat a körülményeik miatt megvédeni képtelen fiatalokat tesznek egy életre tönkre vagy kergetnek a halálba. És el nem tudom mondani, mennyire felhúz, hogy egy olyan dologért tesznek tönkre és kergetnek a halálba fiatalokat, amit a tudomány már millió+1-szer cáfolt, csak észre kéne venni, hogy nem az '50-es években élünk, hanem kétezer kib**zott húszban. Nem a személyetekkel van bajom. Ezzel van bajom. Nem a személyeteket támadom, hanem azt, amit mondtok, és alappal teszem ezt.


19/p

2020. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
De azért jobban belegondolva logikus lehet nem ? Hogy amit egy fiú az apjától, vagy egy lány az anyjától nem kapott meg lelki támogatást, sőt már-már lelkileg bántotta őt, akkor jobban érdeklik őket az azonos nemű társaik.
2020. jún. 6. 16:44
 9/34 A kérdező kommentje:
7-es félreértesz, abszolút nem léptem fel támadólag és semmi sértőt nem írtam.
2020. jún. 6. 16:46
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok. Kedves kérdező, bocsánat. Nem is rád vonatkozott, ezt oda kellett volna írnom. Te feltettél egy kérdést. Ezzel nyilván semmi gond nincs.
2020. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!