Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mit tegyek, meg fogom bánni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, meg fogom bánni?

Figyelt kérdés

Mit tegyek, ha nem vagyok biztos benne, hogy készen állok-e már a szüzességem elvesztésére, de közben meg szeretném is, és kíváncsi vagyok a szexre? Hitbéli és lelkiismereti okok miatt eddig nem feküdtem le a barátommal (nagyon megértő, semmit sem erőltet vagy siettet), de csináltunk már dolgokat (kézimunka, orál). Most őrlődök a meggyőződésem és a kíváncsiságom és vágyaim között. Mit tegyek? Mert nem akarom, hogy megbánjam utána.

Durva nyelvezetű kommenteket és privátot nem kérek.

21/L



2018. szept. 30. 15:01
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig fontos része egy kapcsolatnak az is, hogy a jövőre vonatkozó terveket is megbeszélje a két fél és ez vonatkozik a házasság kérdésére is.
2018. szept. 30. 18:20
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Tehát házasságról kell beszélni, de egy teljesen normális, egészséges kapcsolat része nem lehet a szex. Csak mert kimosták az agyadat.


Csak sajnálni tudlak... :(

2018. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én a srácot sajnálom.

Elveszi feleségül, hogy végre legyen szex, majd úgy viselkedik mint egy fadarab az ágyban.

Amúgy ezt a szabályt is az elviselhetetlen nők találták ki, hogy ne csak 1 menetre keljenek, hogy aztán egyedül maradjanak.

2018. okt. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Miért viselkednék fadarabként az ágyban? Hiszen írtam, hogy én is vágyom a szexre.
2018. okt. 1. 09:56
 25/31 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Ha nem próbálod ki a szexet házasság előtt, akkor honnan fogod tudni, hogy mindent meg tud-e majd adni neked a partnered (leendő/esküdött férjed), amire szükséged van a szexben és nem bírsz lemondani róla? És te meg tudsz adni neki mindent? Lemondani lehet dolgokról, de azok egy része másféle feszültségben jelenik meg.

2. Ha már csináltatok "dolgokat", akkor már "vétkeztél" a tanítások szerint, innentől már nem sok értelme van megállni. (Nem, szerintem nem vétkeztél! Hanem tanulsz, ismerkedsz.)

3. A szex nem csak az utódnemzés eszköze, hanem a kölcsönös örömszerzésé is. A kettő nem feltétlenül jár együtt, ti. létezik fogamzásgátlás.

4. A vallások házasság előtti szextilalomra vonatkozó előírásai olyan korra vonatkoztak, amikor még nem volt hatékony fogamzásgátlás, tehát ma már szükségtelenek, felesleges lelkiismeretfurdalást keltenek.

5. Nem a házasság előtti, hanem a házasság alatt, de azon kívüli kapcsolat a vétek.

2018. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni,mennyire furdal majd a lelkiismeret. Mennyire tudsz eggyűtt élni azzal,hogy vétkeztél. Nem tudom milyen vallású vagy,nem irtad. De az olvasottak alapján nagyon mély vallásu neveltetésrd volt. Kicsit fura,hogy barátod nem ilyen szinten űzi a vallást,álltalába az ilyen családok nem nagyon viselik el a "hitetleneket"


Fogamzásgátlást,abortuszt szinte minden vallás tiltja,úgyhogy ezen is gondolkoznod kell.

2018. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlást nem tiltja a hitem (az óvszer és a fogamzásgátló tabletta teljesen oké), az abortuszt nyilván igen.
2018. okt. 2. 23:22
 28/31 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, hogy a szexnek kapcsolatformáló ereje van, még alkalmi során/után is bele lehet szeretni a partnerbe. Az 1800-as évekig pedig nem volt szokás szerelemből házasodni, ezért fennállt volna a veszélye, hogy akivel a leányzó elveszíti a szüzességét, abba beleszeret, vagy az érdekházasságban nem lett volna akkora öröm a férjnek a már "használt" pu.nci. Néhány kultúrában a mai napig az a fontos, hogy csak a férfi élvezze a szexet (lásd: csiklókivágás), az pedig a nászéjszakán úgy garantált, ha az asszonyka annyira szűk, mint a satu, ráadásul ha fáj vagy kellemetlen neki, eszébe se jut megcsalni a férjét.

Brutális, de elméletben már csak a lelkiismeret-furdalással tudják így manipulálni a hívő nőket, ami úgy tűnik, sikerül is.

2018. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%

21 évesen nyugodtan elveszítheted. Nem vagy már tini lányka.

Ezért káros amúgy a konzervatív katolikus egyház, hogy sulykolja ezt az idejétmúlt "szűzen a házasságba" dolgot. Ennek addig volt értelme, amíg nem voltak megbízható fogamzásgátló módszerek és a lányok tizenévesen férjhez mentek. Manapság csak azt érik el vele, hogy a fiatal lányok tele lesznek gátlásokkal és bűntudattal a saját egészséges és természetes vágyaik miatt.

Ne szégyeld magad, amiért ember vagy! Az emberhez pedig hozzátartozik a szexualitás is.


Volt egy ilyen barátnőm. 30 évesen teljesen frusztrált volt, mert a bigott katolikus szüleitől kapta az "okítást" és nem merte megmondani nekik, hogy már 26 éves kora óta él nemi életet. Nekem is adtak egy füzetkét, ami azt taglalta, hogy miért kell várni a házasságig.

Ha megmondtam volna apucinak, hogy én bizony addigra már rendszeresen szexeltem a kislányával, biztos elkerekedett volna a szeme. :P

Szegény lány viszont nem tudta igazán elengedni magát emiatt, pedig neki is megvoltak a vágyai is igencsak szenvedélyes tudott lenni.


Egy dolog fontos: csak olyannal veszítsd el a szüzességedet, akit szeretsz, akiben megbízol. Ha így teszel, nem fogod megbánni még ha nem is ő lesz a férjed. Lazíts, ismerd meg a tested, a vágyaidat és sokkal kevésbé leszel stresszes.

Manapság későn házasodnak az emberek, úgysem azzal fogsz összeházasodni, aki az első szerelmed. Kár lenne 30 éves korodig várni a szexre, mert addigra egy csomó feszültséget és fájdalmat gyűjtesz csak fel, ha elnyomod a vágyaidat. Különben is, a szexualitást az ember a huszas éveiben tudja igazán kiélni, mert 30 fölött egyre ritkább lesz a munka, hétköznapok és a gyerekek miatt.

2018. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok katolikus."


Protestáns vagy? Akkor meg mi a kérdés? A református és az evangélikus is egy liberálisabb egyház, nem ítélik el az ilyesmit. Tudod, ott a lelkészeknek lehet gyerekük is.

Buddhista vagy? Na ott nincs ilyen szabály, élni és élni hagyni!

Zsidó vagy? Ott nem tudom, hogy mik a szabályok.

2018. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!