Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a véleményetek ezzel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A homoszexuális életvitelt folytató párok,illetve a biszexuális emberek különböznek a heteró emberektől?

Jobbak,vagy rosszabbak?

Szerinted egyenértékűek?


"Talán ez a hozzászólás bepillantást nyújt,hiszen egy olyan

bi fiú írta,egy blogon,aki mindkét oldalt megismerte.


Én úgy gondolom, hogy a homoszexualitás szexuális perverzió, amit nem a gének határoznak meg, hanem tanult, addiktív beállítottság. A gének maximum hajlamossá tehetnek rá, de nem határozzák meg a szexuális orientációt. Ezt mutatják az ikreken végzett vizsgálatok is: az azonos génállománnyal rendelkező ikerpároknál, ahol az egyik homoszexuális, többségében a másik heteroszexuális volt. Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja. Én tudom, mert én is ezt tettem, és bűnt követtem el. A homoszexuálisok túlnyomó többségének valami baj van az identitásával, valamilyen gyermekkori stressz helyzet vagy sérelem miatt. Szerintem ezeket a sérelmeket kell felderíteni és kezelni. Ha az embernek lócitrom ragadt a cipőjére, akkor nem fogja "elfogadni" ezt a másságát és azonosítani magát a lócitrommal, hanem letörli a szart a cipőjéről - már bocsánat.

A Biblia "meleg" olvasata számomra híg és sekélyes, farizeus szövegrágás. A betű öl, a szellem éltet - a Szentlélek azt tanítja a szövegen keresztül, hogy a homoszexualitás bűn, és ezt nem lehet elmosni. Az apostoli tradícióról nem is beszélve, ami az egyházatyákon keresztül öröklődött a mai napig, s elítéli a melegséget.

Pál kimondja (Rom 1,27), hogy azok a férfiak, akik otthagyják a "nők természetes használatát" (phüszikosz krészisz), és egymás iránt testi vágyra (orexisz)gyúlnak, azok bűnösek. Ezt persze lehet csűrni-csavarni, ahogy ti is teszitek, hogy nem is úgy gondolta igazából meg minden, de szerintem aki a szívére hallgat, az tudja: nagyon is úgy gondolta Pál.

Amit te "ego-disztóniának" nevezel, az valójában a bűnös emberi lélek fájdalma. Az egész megközelítésed roppant keresztényietlen, ugyanis a modern pszichológia alapvetésein alapul, nem a Szentíráson: az ember ösztönlény, és minden problémája abból fakad, hogy elfojtja ösztöneit. A cél a libidó felszabadítása, és akkor aztán nagyon boldog lesz mindenki.

Szerintem a kereszténység nem ezt tanítja. A kereszténység szerint az embernek meg kell halnia a világ számára ahhoz, hogy üdvözüljön.

A másik, hogy aki egy kicsit is ismeri a homoszexuálisok világát, az tudja, hogy tízszer annyira szexcentriukus mint a heteroszexuális világ. Szinte minden a szexről szól, ami a melegséggel kapcsolatos, és a melegek a statisztikai adatok szerint is sokkal több rövid szexuális kapcsolatot létesítenek, mint a heterók, a komoly kapcsolatok száma pedig szinte nulla vagy nagyon kevés. Ha elmész egy meleg szórakozóhelyre, fürdőbe vagy bárhová, az egész egy húsfarmhoz hasonlít. Ezek a tendenciák azért teljesen mások a hetero világban, nekem van összehasonlítási alapom.

Személyes tapasztalataim szerint a meleg emberek többsége súlyosan sérült lelkileg, szexuálisan addiktív, képtelen komoly és tartós kapcsolatra.

A biszexekről pedig annyit: a kereszténység szerint minden nemi kapcsolat bűnnek számit ami nem házasságon belül történik. Egy biszex szükségszerűen állandóan házasságtörést követ el, ha biszex marad. Ha másért nem is, de ezért mindenképpen meg kell változnia."



2012. szept. 26. 18:28
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

"Te jó ég!

Hatalmas kisregényt írtál a semmiről,gratulálni tudok.

A jövőben kérlek kímélj meg a hasonló gondolataidtól." - Kérdező: erre csak azt tudom mondani a kisregényes válaszadó nevében is, hogy a jövőben kímélj meg minket a hülye kérdéseidtől :DDD


"Ezt mutatják az ikreken végzett vizsgálatok is: az azonos génállománnyal rendelkező ikerpároknál, ahol az egyik homoszexuális, többségében a másik heteroszexuális volt. Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja."

Erre pedig egy kérdésnél adott válasszal tudok reagálni, ahol már valaki szépen kifejtette helyettem is:


"Az egypetéjű ikreknél kirívóan magas az a szám. Ha az egyik iker homoszexuális, akkor 50%-os eséllyel a másik is az lesz. Kétpetéjű ikreknél a 15-20%-os arány már nem olyan magas, bár egy picit az is több, mint az átlagos népesség körében."


A bibliai idézeteket meg inkább hagyjuk...


"Valamilyen gyermekkori stressz helyzet vagy sérelem miatt. Szerintem ezeket a sérelmeket kell felderíteni és kezelni." - mondjuk úgy ez rám is jellemző, de amúgy minden hozzám közel álló tud a múltbéli lelki problémáimról, mert kibeszéltem velük. Azt mondják, ha átbeszélem a sérelmeimet valakivel, az sokat segít. Hát nekem nem jött be, tehát ettől még nem váltam heteróvá és senki sem válik attól heteróvá ha a gyerekkora nem volt felhőtlen. 8 év után ha elmész pszichológushoz, az majd biztos segíteni fog olyan problémákon, amik majdnem egy évtizede történtek... -.-

2012. szept. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

"hogy a jövőben kímélj meg minket a hülye kérdéseidtől"


Ha nem tetszik a kérdésem,nem kel válaszolni:)

Vannak az életben ennyire egyszerű megoldások,már akinek egyszerű :)

2012. szept. 28. 05:54
 33/57 A kérdező kommentje:

Te vagy az,aki úgy álltja be,hogy a melegek ember szent,és sérthetetlen,őket ne bántsa senki,semelyik feltételezés,

saját tapasztalat nem számít,alaptalan,őket ne bántsa senki.

Ez akkor gáz!

Te honnan tudod,hogy az olyan melegek,akiket nem is ismersz,

azok hogy viselkednek?

Erkölcsös,vagy erkölcstelen életet élnek e?

Illetve rászolgáltak e ezekre az állításokra,vagy sem?

Talán az összes meleg férfit ismered?

Mindegyiket?

Vedd már észre hogy te vagy az,aki igencsak unintelligens,

berögzült,csak a magáét mondja.

Azt megértem,ha a saját magad nevében beszélsz,hogy te így nem vagy olyan,meg te úgy nem vagy olyan,te normális meleg életet élsz.OK

De mások nevében nincs jogod beszélni.

Honnan tudod hogy a fajtársaid milyenek?

Ja,ismersz több meleget is?

Mennyit 10-et 15-öt?

Az tényleg rengetek.

Ekkora ismeretség után bátran kijelenheted,hogy minden vád alaptalan,az összes meleg normális,és egyik sem szolgált rá,hogy ilyeneket gondoljanak róla.

Védd is meg magad,ha valaki bánt,és igen,állj ki magadért,de mindenkiért ne!

Mert te nem tudhatod hogy a többi ember hogyan viselkedik.

Én ezeket a dolgokat nem egy helyről veszem,nem egy embertől.

Az évek során alakult ki bennem ez a kép,a melegekről.

2012. szept. 28. 13:17
 34/57 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nos, ez egy elég furcsa kis kommenthad volt. Egy dologban egyet kell, hogy értsek a kérdezővel. Az pedig nem más, mint a melegfelvonulás kérdése. Meleg létemre én sem támogatom a fenékrázást és magamutogatást.

Viszont ennyi az egész. A hosszú kommentárt írt fickó nagyon logikusan és szépen leírta az összes felhozott dologra az ellenérveket. Megdöntve ezzel az egész állítássorozatot, amit a kérdésben olvashattunk.

Én azért még hozzátennék valamit. Arról ne feledkezzünk meg, hogy a melegek is FÉRFIAK. Ha bemész egy heteroszexuálisokkal tömött szórakozóhelyre a férfiak 90% "vadászik", azaz csak egy lányt akar "elejteni", hogy megkaphassa egy estére. Persze, ilyenkor Ők hatalmas kannak vannak titulálva.

2012. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

pontosan ezért írtam,hogy szerintem is szexorientáltabbak

a melegek,és pont.

2012. szept. 28. 16:36
 36/57 anonim ***** válasza:
Jártál már meleg társkereső oldalon? Képzeld, én igen. És nem 10-15 alapján mondom rájuk, hogy a legtöbbjük remek ember, hanem 150-200 után, akikkel volt alkalmam akár csak egy órára is társalogni. A legtöbbjük nagyon kedves volt, és ha talán csak minden 20.-nál merült fel a szex kérdése. Magadnak nem tetted fel ezeket a kérdéseket? Te talán ismersz minden meleget Magyarországon? Úgy gondolod, hogy a legtöbbjük ilyen? Mert az a 10-15, esetleg 20, akit te ismersz, azok ilyenek?
2012. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Nekem is az évek során alakult ki a képem a meleg közösségről. És merem állítani, hogy az általad látott felszínes, elég nyilvánvalóan az előítéleteid mentén formálódott képnél jóval teljesebb. Példának okáért elárulom, hogy az általad látott partnert váltogató, farokképet kérő pasik nagy része biszex, vagy (saját bevallásuk szerint) heteró. Igen, van sok ilyen, aki heterónak tartja magát, csak időnként rájön a pasizhatnék :) Ha részletesebben elbeszélgettél volna velük, rögtön előjött volna, hogy van-e "búvóhelyed", mert az asszonyhoz nem vihetnek haza :)
2012. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
... és pont! Húú, valaki nagyon lezárná már a témát, pedig önnön kérdése volt. Mond csak, barátocskám. Hány évet töltöttél eddig ezen a bolygón?
2012. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

Nem zártam le a kérdést,csak jeleztem ezzel a ponttal,hogy

az én véleményem megváltozhatatlan :)

Nem biszex srácok írtak,direkt MELEGEK társaságát kerestem.

2012. szept. 28. 21:03
 40/57 anonim ***** válasza:
95%
Minek keresed a társaságukat? Titkolsz valamit, amit még magadnak sem mersz bevallani?
2012. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!