Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a véleményetek ezzel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A homoszexuális életvitelt folytató párok,illetve a biszexuális emberek különböznek a heteró emberektől?

Jobbak,vagy rosszabbak?

Szerinted egyenértékűek?


"Talán ez a hozzászólás bepillantást nyújt,hiszen egy olyan

bi fiú írta,egy blogon,aki mindkét oldalt megismerte.


Én úgy gondolom, hogy a homoszexualitás szexuális perverzió, amit nem a gének határoznak meg, hanem tanult, addiktív beállítottság. A gének maximum hajlamossá tehetnek rá, de nem határozzák meg a szexuális orientációt. Ezt mutatják az ikreken végzett vizsgálatok is: az azonos génállománnyal rendelkező ikerpároknál, ahol az egyik homoszexuális, többségében a másik heteroszexuális volt. Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja. Én tudom, mert én is ezt tettem, és bűnt követtem el. A homoszexuálisok túlnyomó többségének valami baj van az identitásával, valamilyen gyermekkori stressz helyzet vagy sérelem miatt. Szerintem ezeket a sérelmeket kell felderíteni és kezelni. Ha az embernek lócitrom ragadt a cipőjére, akkor nem fogja "elfogadni" ezt a másságát és azonosítani magát a lócitrommal, hanem letörli a szart a cipőjéről - már bocsánat.

A Biblia "meleg" olvasata számomra híg és sekélyes, farizeus szövegrágás. A betű öl, a szellem éltet - a Szentlélek azt tanítja a szövegen keresztül, hogy a homoszexualitás bűn, és ezt nem lehet elmosni. Az apostoli tradícióról nem is beszélve, ami az egyházatyákon keresztül öröklődött a mai napig, s elítéli a melegséget.

Pál kimondja (Rom 1,27), hogy azok a férfiak, akik otthagyják a "nők természetes használatát" (phüszikosz krészisz), és egymás iránt testi vágyra (orexisz)gyúlnak, azok bűnösek. Ezt persze lehet csűrni-csavarni, ahogy ti is teszitek, hogy nem is úgy gondolta igazából meg minden, de szerintem aki a szívére hallgat, az tudja: nagyon is úgy gondolta Pál.

Amit te "ego-disztóniának" nevezel, az valójában a bűnös emberi lélek fájdalma. Az egész megközelítésed roppant keresztényietlen, ugyanis a modern pszichológia alapvetésein alapul, nem a Szentíráson: az ember ösztönlény, és minden problémája abból fakad, hogy elfojtja ösztöneit. A cél a libidó felszabadítása, és akkor aztán nagyon boldog lesz mindenki.

Szerintem a kereszténység nem ezt tanítja. A kereszténység szerint az embernek meg kell halnia a világ számára ahhoz, hogy üdvözüljön.

A másik, hogy aki egy kicsit is ismeri a homoszexuálisok világát, az tudja, hogy tízszer annyira szexcentriukus mint a heteroszexuális világ. Szinte minden a szexről szól, ami a melegséggel kapcsolatos, és a melegek a statisztikai adatok szerint is sokkal több rövid szexuális kapcsolatot létesítenek, mint a heterók, a komoly kapcsolatok száma pedig szinte nulla vagy nagyon kevés. Ha elmész egy meleg szórakozóhelyre, fürdőbe vagy bárhová, az egész egy húsfarmhoz hasonlít. Ezek a tendenciák azért teljesen mások a hetero világban, nekem van összehasonlítási alapom.

Személyes tapasztalataim szerint a meleg emberek többsége súlyosan sérült lelkileg, szexuálisan addiktív, képtelen komoly és tartós kapcsolatra.

A biszexekről pedig annyit: a kereszténység szerint minden nemi kapcsolat bűnnek számit ami nem házasságon belül történik. Egy biszex szükségszerűen állandóan házasságtörést követ el, ha biszex marad. Ha másért nem is, de ezért mindenképpen meg kell változnia."



2012. szept. 26. 18:28
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Itt vagyok én 26 éves építészmérnök vagyok és meleg, nem járok meleg felvonulásra, nem dugok hármasba, olyannal szóba sem állok aki farokképpel nyit, tartós kapcsolatom van 2 éve. Akkor miért is szar minden meleg?

2012. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Akkor miért is szar minden meleg?


öööö..ki mondta hogy minden meleg?

biztos nem mindegyik ilyen,én azt mondanám,a többségük

2012. szept. 26. 21:16
 13/57 anonim ***** válasza:
70%
A többségük sem az, épp annyi a melegek között a szar mint a heterók között. Nézz körül a világban, az intelligencia nem nemi irányultság kérdése. Egyébként ha szerinted ez betegség akkor miért utálod a melegeket? Egy másik gyógyíthatatlan beteget is utálnál, mondjuk egy született klausztrofóbiást? Erről mi nem tehetünk hidd el. Ezt dobta a gép, mint neked azt hogy hogy nézel ki milyen a szemed szine stb. Nem mi választottuk ezt a sorsot magunknak. És az sem könnyíti meg a dolgunkat hogy az olyanok mint ti negatív kampányt fojtatok ellenünk. És nem a felvonulók alapján kellene megítélni az egész meleg társadalmat. Ez olyan mintha én minden heterót mondjuk a jobbikos tüntetők alapján ítélném meg.
2012. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
96%

Már bocs, de szerinted szó nélkül kéne tűrnöm, hogy valaki pocskondiázza azt, ami lényegében az életem, ami boldoggá tesz, és senki másnak nem árt? Hát nem, mindig is szembeszálltam a homofób véleményekkel és ha ez a tipikus meleg hozzáállás, akkor nagyon is büszke vagyok magunkra. :)


Vegyük akkor sorra.

"-szinte minden meleg ismerősöm panaszkodik,hogy ha sikerül párkapcsolatot találnia,egy idő után 90%-ban a szex köti őket össze"


Nekem egyáltalán nem ez a tapasztalatom. Vannak meleg barátaim, akik boldog párkapcsolatban élnek, és nem panaszkodnak ilyesmire. Vannak, akik pár év után szétmennek, de a vonatkozó kutatások szerint biológiai okai vannak, hogy a szerelem (vagyis az azt kiváltó hormonális reakció) pár év után elmúlik. Tapasztalatom szerint ugyanakkor ez a heteró párokra is jellemző, csak nekik ott van a házasság és a gyerekvállalás, ami Magyarországon egyelőre meleg pároknak nem lehetséges, ergo nem is csoda, ha kevesebb dolog tartja össze őket. Ezt viszont inkább az eltérő társadalmi megítélésre és jogszabályi környezetre vezetném vissza, nem a meleg kapcsolatok "veleszületett" sajátossága.


"-a melegek gyorsabban bele mennek egy 3-as szexbe,mint a heterók többsége"


A heteróknál a szexuális aktusnak van egy "bipoláris" jellege, ami eleve nem kimondottan kedvez egy harmadik "pólus" bevételének. Ezzel szemben a meleg szexben minden résztvevő kb. ugyanazt viszi a partiba, így egész más a dolog dinamikája. Ebből továbbra sem látom, miért következne, hogy a melegek szexorientáltak lennének.


"-viccből,és puszta kíváncsiságból beszélgettem melegekkel a chaten,és 10-ből legalább 7 pár szó után,farok képet kért tőlem"


Milyen chat volt ez? Érdekes, én rendszeresen beszélgetek melegekkel, de nem szexorientált chaten, és jellemzően nem a farkam iránt érdeklődnek. Ha a chat.hu, gyalogló chat és társaira gondolsz, akkor összehasonlítási alapként lépj fel "szöszibaby14" névvel, és nézd meg, mit kapsz a heteró pasiktól :)


"- egy meleg szórakozóhely nem a szórakozás,kikapcsolódás helye,oda járnak szexpartnert keresni,legalább is 99%-ban"


A szex nem lehet szórakozás, kikapcsolódás? :) Különben meg ha zenét hallgatni és táncolni akarok, azt megtehetem egy hagyományos szórakozóhelyen is, ahhoz nem kell meleg szórakozóhelyre menni, úgyhogy itt erős a "selection bias", a mintavétel módjából eredő torzulás.


"-ha 2 meleg találkozik,általában már az 1. alkalomkor szexelnek,nem azt mondom h heteróknál nincs ilyen,de melegeknél gyakoribb"


Megint csak a heteró kapcsolatok eltérő dinamikájára tudok visszautalni. A heteró nőkön nagy a kulturális-társadalmi nyomás, hogy ne adják oda magukat mindenkinek. A heteró férfiak ugyanakkor jellemzően nem bánnák, ha az első randi szexszel végződne, de mivel kettőn áll a vásár, ezért tovább tart az udvarlás :)


Szauna: ugyanaz, mint a szórakozóhely. Ha szaunázni van kedvem, akkor akármelyik fürdőbe elmehetek, a gőz nem attól lesz forró, hogy meleg férfiak társaságában vagyok :)


"hány olyat halottam,hogy egy meleg írta/mondta hogy az 1. együttlét után undorodott magától,bűnösnek érezte magát.

Nektek sosem volt ilyen?"


Nekem sosem. Talán azért, mert nem homofób környezetben nevelkedtem. De persze van ilyen. Múltkor volt is itt egy ilyen kérdés. Elbeszélgettem a sráccal, mint kiderült, a szülei valláskárosultak, gyerekkora óta mosták az agyát a fentihez hasonló dumákkal, persze, hogy beütöttek a belé nevelt gátlások. Ezért is tartom károsnak ezt az írást, meg úgy általában a homofób hozzáállást.


Melegfelvonulás: Van, akinek kell. Meleg fiataloknak, hogy lássák, nincsenek egyedül. Politikusoknak, hogy lássák, nem lehet következmény nélkül uszítani a melegek ellen. Mindenkinek, aki nem csak a négy fal között szeretné megélni a szerelmi életét.


"A melegek sosem fognak tudni a nyílt utcán csókolózni,

kézen fogva sétálni,a moziba egymáshoz bújni,mert a kapcsolatuk nem természetes,normális."


Ezt mondták 30-40 évvel ezelőtt Madridban, Bécsben, Stockholmban, vagy akár egy észak-angliai kisvárosban, ahol manapság már a szemük se rebben az embereknek, ha egynemű párokat látnak ugyanúgy élni a szerelmi életüket ugyanúgy, ahogy a heterók teszik: szégyenkezés, bujkálás nélkül. Szerintem ez a természetes, a normális. És kapaszkodj meg, Magyarország is ebbe az irányba tendál.

2012. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

Te jó ég!


Hatalmas kisregényt írtál a semmiről,gratulálni tudok.

A jövőben kérlek kímélj meg a hasonló gondolataidtól.

Igazából leginkább amúgy is heterók véleményére lennék kíváncsi.


Figyelj ide!

Hogy is mondjam neked hogy felfogd!

HA NEM ÉRZED HOGY ILLENE RÁD AZ AMIT LEÍRTAM,AKKOR MIÉRT NEM HAGYOD FIGYELMEN KÍVÜL A KÉRDÉSEMET,HOZZÁSZÓLÁSIMAT?


Ezt annyira nem értem.

Te ki vagy kelve magadból,holott nem konkrétan téged,hanem a gátlástalan életvitelt folytató meleget ítélem el!

ÉRTED!Képes vagy rá?

Ha úgy érzed te nem vagy ilyen,akkor miért kell magadról,és a normális melegekről beszélni,tisztelt,a megengedettnél magasabb testhőmérsékletű barátom(háttha ez nem homofób trágár szó)?

2012. szept. 26. 23:08
 16/57 A kérdező kommentje:

"Magyarország is ebbe az irányba tendál."

Ezt ki mondta neked?

Köpd szembe,mert k.rvára rosszul tudja.


Sétálj el a 8.kerületbe,esetleg menj el egy heteró kocsmába,szórakozóhelyre,vagy akár metróban próbáld megcsókolni,átölelni a párodat.

Szerintem a hatás nem maradna el :)


Üdv

2012. szept. 26. 23:12
 17/57 A kérdező kommentje:

"tipikus meleg hozzáállás, akkor nagyon is büszke vagyok magunkra. :)"


A tipikus meleg hozzáállás alatt a hisztit, és a sértődékenységet értettem ,de ha akarod erre lehetsz büszke.

Név nélkül,látatlanba igazán nagy dicsőség hogy ki mersz állni a melegséged ellen :)

Iszonyú bátor lehetsz!

2012. szept. 26. 23:16
 18/57 A kérdező kommentje:

'melegséged ellen'


melegséged mellett

2012. szept. 26. 23:18
 19/57 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Mondtad hogy próbálja meg valaki megcsókolni a barátját a metrón vagy más nyílvános helyen. Hát kapaszkodj meg én meg szoktam csinálni ha ahhoz van kedvünk, és egy két tétova beszóláson kívül nem futotta többre. Lehet hogy közre játszik az hogy egyikőnk sem az az ijedős tipus. Én 195 cm 110 kg vagyok. Nem nagyon volt eddig még probléma hogy nem tudtam volna megvédeni magamat. Egyébként vicces látni hogy egy két bunkó paraszt szivesen bekostolna mert nem tudja elviselni hogy nyíltan vagyok meleg, de rámnéz és megijed. Egy kis 16 srácnak meg tuti nekimenne. Ennyit a homofóbokról.

2012. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 Golan Trevize ***** válasza:
14%

akárki akármit is mond, a homoszexualitás márpedig szexuális deviancia.

nem azt mondom, hogy a melegek betegek.

de ugyanúgy deviancia, mint a pisi/kaki szex, a lábfétis, az SM, stb.


nem gentikai eredetű, és nem betegség.


részben "tanult", részben pedig környezeti hatásokra alakul ki.


persz, mindjárt jönnek azok, hogy XY konzervatív családból származik, egy meleget sem ismert, meg nem is látott, aztán mégis az lett. nála például ez a tipikus tinédzserkori lázadás. ő nem drogos lett, hanem meleg.


ettől függetlenül pont leszarom, hogy otthon ki kivel mit csinál, csak ne nyomassák a médiában.

2012. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!