Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a véleményetek ezzel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A homoszexuális életvitelt folytató párok,illetve a biszexuális emberek különböznek a heteró emberektől?

Jobbak,vagy rosszabbak?

Szerinted egyenértékűek?


"Talán ez a hozzászólás bepillantást nyújt,hiszen egy olyan

bi fiú írta,egy blogon,aki mindkét oldalt megismerte.


Én úgy gondolom, hogy a homoszexualitás szexuális perverzió, amit nem a gének határoznak meg, hanem tanult, addiktív beállítottság. A gének maximum hajlamossá tehetnek rá, de nem határozzák meg a szexuális orientációt. Ezt mutatják az ikreken végzett vizsgálatok is: az azonos génállománnyal rendelkező ikerpároknál, ahol az egyik homoszexuális, többségében a másik heteroszexuális volt. Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja. Én tudom, mert én is ezt tettem, és bűnt követtem el. A homoszexuálisok túlnyomó többségének valami baj van az identitásával, valamilyen gyermekkori stressz helyzet vagy sérelem miatt. Szerintem ezeket a sérelmeket kell felderíteni és kezelni. Ha az embernek lócitrom ragadt a cipőjére, akkor nem fogja "elfogadni" ezt a másságát és azonosítani magát a lócitrommal, hanem letörli a szart a cipőjéről - már bocsánat.

A Biblia "meleg" olvasata számomra híg és sekélyes, farizeus szövegrágás. A betű öl, a szellem éltet - a Szentlélek azt tanítja a szövegen keresztül, hogy a homoszexualitás bűn, és ezt nem lehet elmosni. Az apostoli tradícióról nem is beszélve, ami az egyházatyákon keresztül öröklődött a mai napig, s elítéli a melegséget.

Pál kimondja (Rom 1,27), hogy azok a férfiak, akik otthagyják a "nők természetes használatát" (phüszikosz krészisz), és egymás iránt testi vágyra (orexisz)gyúlnak, azok bűnösek. Ezt persze lehet csűrni-csavarni, ahogy ti is teszitek, hogy nem is úgy gondolta igazából meg minden, de szerintem aki a szívére hallgat, az tudja: nagyon is úgy gondolta Pál.

Amit te "ego-disztóniának" nevezel, az valójában a bűnös emberi lélek fájdalma. Az egész megközelítésed roppant keresztényietlen, ugyanis a modern pszichológia alapvetésein alapul, nem a Szentíráson: az ember ösztönlény, és minden problémája abból fakad, hogy elfojtja ösztöneit. A cél a libidó felszabadítása, és akkor aztán nagyon boldog lesz mindenki.

Szerintem a kereszténység nem ezt tanítja. A kereszténység szerint az embernek meg kell halnia a világ számára ahhoz, hogy üdvözüljön.

A másik, hogy aki egy kicsit is ismeri a homoszexuálisok világát, az tudja, hogy tízszer annyira szexcentriukus mint a heteroszexuális világ. Szinte minden a szexről szól, ami a melegséggel kapcsolatos, és a melegek a statisztikai adatok szerint is sokkal több rövid szexuális kapcsolatot létesítenek, mint a heterók, a komoly kapcsolatok száma pedig szinte nulla vagy nagyon kevés. Ha elmész egy meleg szórakozóhelyre, fürdőbe vagy bárhová, az egész egy húsfarmhoz hasonlít. Ezek a tendenciák azért teljesen mások a hetero világban, nekem van összehasonlítási alapom.

Személyes tapasztalataim szerint a meleg emberek többsége súlyosan sérült lelkileg, szexuálisan addiktív, képtelen komoly és tartós kapcsolatra.

A biszexekről pedig annyit: a kereszténység szerint minden nemi kapcsolat bűnnek számit ami nem házasságon belül történik. Egy biszex szükségszerűen állandóan házasságtörést követ el, ha biszex marad. Ha másért nem is, de ezért mindenképpen meg kell változnia."



2012. szept. 26. 18:28
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
a belinkelt idézet nyilván egy fórumról van, mert egy válasz egy másik hozzászólásra. mi lenne, ha nem csak egyik fél véleményét linkelnéd? egyébként tele van marhasággal a szöveg. főleg az, hogy választás kérdése. azért, mert az illetőnek ez választás volt, nem kéne a személyes tapasztalatát általánosítania, és kijelebteni, hogy a szex. orientáció választás.. röhej a köbön.
2012. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nyugodtan kritizálhatod a szöveget,hisz én sem mondtam,

hogy mindennel egyetértek,ami le van írva!

A melegek tény hogy sokkal szexorientáltabbak mint a heterók,a melegség egy perverzió,nem természetes.

A meleg szórakozóhelyek sokkal inkább hasonlítanak egy hentes pultra,mint egy szórakozóhelyre.

LEGTÖBBJÜK(tehát azt jelenti nem mind,a gyengébbek kedvéért)alkalmatlan a monogám kapcsolatra.

Kb idáig értek egyet a szöveg írójával.

2012. szept. 27. 10:51
 23/57 anonim ***** válasza:
Miért is foglalkozol te a melegekkel kedves kérdező? Te heteró vagy nem? Akkor meg mi bajod a melegekkel. Foglalkozz inkább azzal hogy otthon magadévá tedd az elhízott feleségedet.
2012. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

nincs feleségem


miért?

szeretnéd megszabni,hogy ki mivel foglalkozhat?

2012. szept. 27. 11:05
 25/57 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de annyit tennék hozzá a témához - nem tudom, más is megtette-e már - , hogy aki így "meg tud változni" otthagyja a "homoszexuális életvitelt", az szerintem(!) maximum biszexuális volt, csak nekünk is lehetnek olyan korszakaink, mikor kizárólag, vagy majdnem kizárólag az egyik nemhez vonzódunk, legyen az azonos vagy ellenkező. Egyéb esetben nem tudta, nem akarta elfogadni önmagát, ezért váltott, ilyenkor viszont ez akár még vissza is üthet. VAGY rájött, hogy nem is homoszexuális.


Erre a szexcentrikus, rövid kapcsolatos dologra is van egy elméletem, de feleslegesnek érzem, hogy kifejtsem, és valószínűleg az se vonatkozik mindenkire, ahogy a fenti meglátások sem.

2012. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te tetted fel az előző kérdést is, ahol ezt a szöveget bemásoltad válaszként. Nem akarok túl sokat írni, viszont mivel neked is teljes jogod megmondani a véleményed és azzal foglalkozni amivel akarsz így nekem is.

Röviden elég unintelligensnek tűnsz nekem. Az eddigi leghosszabb választ leszóltad, mert a kedves válaszoló szépen leírta a véleményét, aminek sokkal több valóság alapja volt mint ennek a belinkelt szövegnek. Ha elvárod hogy tiszteljék a véleményed, akkor te is tiszteld másét és ne szóld le ha nem értesz vele egyet, vagy csak nem érted. Abból hogy még mindig ott tartasz, hogy a melegség természetellenes és nem normális, valamint hogy ahol tudsz belekötsz az emberekben, (mert nehogy már valaki bírálja a hozzáállásod) nagyon az jön le, hogy egy éretlen unintelligens kissrác vagy.

A kérdésre válaszolva pedig: vallásosan agy-mosott, hülyeségekkel teleírt szövegnek gondolom.

2012. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
23:08 Örülök, hogy a válaszom hosszán kívül nem nagyon tudtál mibe belekötni. És ne aggódj, megkíméllek a gondolataimtól mindaddig, amíg te is megkíméled a világot a tieidtől.
2012. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

"Szerintem te tetted fel az előző kérdést is, ahol ezt a szöveget bemásoltad válaszként."


Baromira nem,de te is elég unintelligens lehetsz,mert nem veszed észre,hogy én nem konkrétan egy embert,téged,vagy őt,

hanem ŐKET ítélem el.

Az olyan melegeket,mit amilyenekről írtam,írt a szóban forgó biszex fiú.

Ezerszer mondom(itt mutatkozik meg igazán,ki az unintelligens),ha nem érzed úgy,hogy te is ezekhez az emberekhez tartoznál,akkor nem tartozol.

Én nem csak úgy kitalálom,hogy léteznek ilyen melegek,nem légből kapott dolgokról hablatyolok,HANEM ismerek ilyen embereket.

Jól el lehet velük néha beszélgetni,de az életvitelük nem tetszik,sajnálom,de gusztustalannak találom.

Az én dolgom.

További,"De én akkor is jól megmondom a magamét" hozzászólás?

2012. szept. 27. 18:23
 29/57 A kérdező kommentje:

"amíg te is megkíméled a világot a tieidtől."


Nem igazán fog bekövetkezni.

Sosem hallgattam el a véleményem,

és ez a jövőben is gy lesz.

Neked sem kell,más dolog hogy engem érdekel e,vagy sem.

Ha másnak nem,akkor magadnak megírhatod.

2012. szept. 27. 18:26
 30/57 anonim ***** válasza:

Először arról beszélsz, hogy a melegek minden kis kritikára támadnak. Aztán az eddigi leghosszabb, szépen megfogalmazott, pontokba szedett, nyugodt hangvételű válaszra levágsz egy ilyen hisztériaroham szerű hozzászólást... Nem lehet, hogy - hangsúlyozom, ESETLEG - másoknak van igaza, és neked kéne változtatnod a viselkedéseden? Ha valaki ír nekem valamit, ami ellentmond a véleményemnek - akár kultúrált, akár obszcén módon -, alaposan fontolóra veszek minden egyes szót, és ha kell, kimondom: tévedtem, igazad van. Te láthatóan erre képtelen vagy. Valakinek már írtam egyszer ilyet, most neked is: a 15 éven aluliak, a plázacicák, illetve a 60 év feletti idős hölgyek viselkednek így. Ha te egyik kategóriába sem tartozol, akkor alaposan nézz magadba.


A melegfelvonulások kérdésében viszont melletted állok. Roppant irritáló, ízléstelen és közönséges esemény, és ha heteró lennék, nekem sem úgy jönne le, hogy ezek normális emberek. Vagy akár a Mónika show-ban a drága Emma, a "peszti proszti"... Őmiattuk születik meg ez az általános rosszvélemény. Senkit nem hibáztatok, én is gyakran általánosítok 1-2 eset alapján. Azonban ezek a nyílt provokációk (heterók és melegek által egyaránt) itt a gyk.hu-n nagyon elkeserítenek.

2012. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!