Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a véleményetek ezzel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A homoszexuális életvitelt folytató párok,illetve a biszexuális emberek különböznek a heteró emberektől?

Jobbak,vagy rosszabbak?

Szerinted egyenértékűek?


"Talán ez a hozzászólás bepillantást nyújt,hiszen egy olyan

bi fiú írta,egy blogon,aki mindkét oldalt megismerte.


Én úgy gondolom, hogy a homoszexualitás szexuális perverzió, amit nem a gének határoznak meg, hanem tanult, addiktív beállítottság. A gének maximum hajlamossá tehetnek rá, de nem határozzák meg a szexuális orientációt. Ezt mutatják az ikreken végzett vizsgálatok is: az azonos génállománnyal rendelkező ikerpároknál, ahol az egyik homoszexuális, többségében a másik heteroszexuális volt. Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja. Én tudom, mert én is ezt tettem, és bűnt követtem el. A homoszexuálisok túlnyomó többségének valami baj van az identitásával, valamilyen gyermekkori stressz helyzet vagy sérelem miatt. Szerintem ezeket a sérelmeket kell felderíteni és kezelni. Ha az embernek lócitrom ragadt a cipőjére, akkor nem fogja "elfogadni" ezt a másságát és azonosítani magát a lócitrommal, hanem letörli a szart a cipőjéről - már bocsánat.

A Biblia "meleg" olvasata számomra híg és sekélyes, farizeus szövegrágás. A betű öl, a szellem éltet - a Szentlélek azt tanítja a szövegen keresztül, hogy a homoszexualitás bűn, és ezt nem lehet elmosni. Az apostoli tradícióról nem is beszélve, ami az egyházatyákon keresztül öröklődött a mai napig, s elítéli a melegséget.

Pál kimondja (Rom 1,27), hogy azok a férfiak, akik otthagyják a "nők természetes használatát" (phüszikosz krészisz), és egymás iránt testi vágyra (orexisz)gyúlnak, azok bűnösek. Ezt persze lehet csűrni-csavarni, ahogy ti is teszitek, hogy nem is úgy gondolta igazából meg minden, de szerintem aki a szívére hallgat, az tudja: nagyon is úgy gondolta Pál.

Amit te "ego-disztóniának" nevezel, az valójában a bűnös emberi lélek fájdalma. Az egész megközelítésed roppant keresztényietlen, ugyanis a modern pszichológia alapvetésein alapul, nem a Szentíráson: az ember ösztönlény, és minden problémája abból fakad, hogy elfojtja ösztöneit. A cél a libidó felszabadítása, és akkor aztán nagyon boldog lesz mindenki.

Szerintem a kereszténység nem ezt tanítja. A kereszténység szerint az embernek meg kell halnia a világ számára ahhoz, hogy üdvözüljön.

A másik, hogy aki egy kicsit is ismeri a homoszexuálisok világát, az tudja, hogy tízszer annyira szexcentriukus mint a heteroszexuális világ. Szinte minden a szexről szól, ami a melegséggel kapcsolatos, és a melegek a statisztikai adatok szerint is sokkal több rövid szexuális kapcsolatot létesítenek, mint a heterók, a komoly kapcsolatok száma pedig szinte nulla vagy nagyon kevés. Ha elmész egy meleg szórakozóhelyre, fürdőbe vagy bárhová, az egész egy húsfarmhoz hasonlít. Ezek a tendenciák azért teljesen mások a hetero világban, nekem van összehasonlítási alapom.

Személyes tapasztalataim szerint a meleg emberek többsége súlyosan sérült lelkileg, szexuálisan addiktív, képtelen komoly és tartós kapcsolatra.

A biszexekről pedig annyit: a kereszténység szerint minden nemi kapcsolat bűnnek számit ami nem házasságon belül történik. Egy biszex szükségszerűen állandóan házasságtörést követ el, ha biszex marad. Ha másért nem is, de ezért mindenképpen meg kell változnia."



2012. szept. 26. 18:28
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%

Megmondom őszintén nem olvastam el mert egyátalán nem tudok azonosulni ezzel az egész gondolatmenettel.

"Isten senkit nem teremtett homokosnak, azt mindenki szabad akaratával választja." Ennél a mondatnál ragadtam le.

1. Nem isten teremtette az embereket

2. Mindenki szabad akaratával választja?? Látszik, hogy te is inkább hittan órán ültél biosz helyet....


Az első kérdésedre válaszolva pedig, minden ember egyenértékű!

2012. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
86%

Minden ember egyenértékű, valaki nem lesz kevesebb a szexuális orientációja miatt.

A cikk írója meg tipikusan vallási agymosott. Az ilyen ember dogmákhoz ragaszkodik, és alapvető logikai meggondolásokra sem hajlandó, ha mindez nem összeegyeztethető a világnézetével.

2012. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

"vallási agymosott"


Miért lenne az,hisz ő kipróbálta ezt az életvitelt,és

csak saját tapasztalatokról beszélt.

Senki se mondta,hogy tegye,vagy ne tegye,amit tett.

2012. szept. 26. 18:50
 4/57 anonim ***** válasza:
92%

Hát én meleg vagyok és hidd el nekem rohadtul nem én választottam ezt. Sokkal nehezebb így az életem. Ha ki lehetne ebből nevelni magamat akkor már megtettem volna. De nem lehet ezzel csak magának árt az ember. Ezt el kell fogadni és meg kell tanulni együtt élni vele.


És igen szerintem minden ember egyenlő.

2012. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
6%
Homokosság = betegség! Ezt még középiskolában tanította meg a drága megboldogult biológiatanárom! És nagyon is igaza volt!
2012. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
85%

Az a véleményem, hogy ez a kérdés rossz kategóriában van. Ezenkívül erősen torzított, sértő, negatív képet fest a homoszexuálisokról, és alapvetően kétlem, hogy tényleg egy biszex illető írta volna, inkább homofób, vallásos propagandaírásnak tűnik. Nekiállhatnék pontonként cáfolni, de egyszerűen annyira gusztustalannak találom, hogy inkább bottal sem nyúlok hozzá.


Többek között az ilyen írások miatt tartok többre egy meleg embert egy heteroszexuálisnál - a heteróknak nem kell ilyen szintű gyűlölettel nap mint nap szembenézniük, rengeteg minden megadatik nekik, ami egy melegnek nem, vagy meg kell harcolnia érte, és ezért szerintem a melegek nagy átlagban empatikusabbak, felvilágosultabbak és intelligensebbek, mint a heterók. Figyelem, átlagról beszélek, mindenféle végletre tudnék példákat hozni mindkét oldalról, de alapvetően ez a meglátásom.

Ami a biszexeket illeti, hát sztem az emberek nagy részében van biszex hajlam, úgyhogy ez egy eléggé tág fogalom. Ettől függetlenül sztem a biszexek inkább a heterókra hajaznak e téren, jelentős részük heteró kapcsolatban él, vagy úgy képzeli el a jövőjét.

2012. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte leszek: Ennyi hülyeséget rég olvastam. Leginkább annál a résznél akadtam meg, ahol azt írja, hogy a homoszexualitás választás kérdése... Akkor kiváncsi lennék, hogy mi a helyzet azokkal a fiatalokkal (és kevésbé fiatalokkal), akik azért dobják el az életüket, mert nem tudják elfogadni, hogy melegek??? Velük mi van? Nem tudják magukat arra kényszeríteni, hogy a "normális" utat válasszák, vagy mi? Nem tudják meghozni ezt az egyszerű "döntést"??? Elvégre a blogíró úr szerint mindez csak választás kérdése. Ugyan már!!!

Ami pedig az ikreken végzett kutatásokra való hivatkozást illeti... E sorok írójának nem ártana kicsit tüzetesebben átolvasgatnia a vonatkozó szakirodalmat. Az orovstudomány rohamosan fejlődik és lehet, hogy meglepő új felfedezéseket is olvasna a témában.

2012. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
77%

6.


Jó néha találkozni egy olyan kommentelővel akinek helyén van az esze és a szíve is. Sajnos nagyon ritka az ilyen ezen az oldalon, meg úgy általában is.

2012. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Nem kell ennyi mindent beleképzelni az egészbe!

Istenem!

Tipikus meleg hozzáállás,amit már én is tapasztaltam egy-két meleg ismerősömtől.

Ha negatív kritikát,véleményt írnak,akkor rögtön támadnak,

fejtegetik,hogy ők márpedig természetes életvitelt folytatnak.Miért van az,hogy egyből azt mondjátok,arra aki ilyet ír,hogy kitaláció,meleg ellenes propaganda?

Szerintem nem kitaláció,aki írta a véleményt,az egy biszex férfi.

Vegyük sorra!

1.állítás: A melegek szex orientáltak.

érvek:

-szinte minden meleg ismerősöm panaszkodik,hogy ha sikerül párkapcsolatot találnia,egy idő után 90%-ban a szex köti őket össze

-a melegek gyorsabban bele mennek egy 3-as szexbe,mint a heterók többsége

-viccből,és puszta kíváncsiságból beszélgettem melegekkel a chaten,és 10-ből legalább 7 pár szó után,farok képet kért tőlem

- egy meleg szórakozóhely nem a szórakozás,kikapcsolódás helye,oda járnak szexpartnert keresni,legalább is 99%-ban

-ha 2 meleg találkozik,általában már az 1. alkalomkor szexelnek,nem azt mondom h heteróknál nincs ilyen,de melegeknél gyakoribb


Ok mi volt még?


Szauna,mint vágóhíd.

Konkrétan nekem az unokabátyám meleg(ennek ellenére,természetesen szeretem),és ő az mondta,egyetlen egyszer volt a szaunában,és ott minden van ami elképzelhető.

Sötét szoba,dugó szoba,bide (ami kimossa a feneket),tehát azt mondta,hogy ezt a helyet csak a szex miatt nyitották meg,ide mindenki szexelni jár,a bejáratnál mindenki kap egy óvszert.


Lehet ezt is megcáfolni,azt mondani hogy hülyeség,de hány olyat halottam,hogy egy meleg írta/mondta hogy az 1. együttlét után undorodott magától,bűnösnek érezte magát.

Nektek sosem volt ilyen?


Melegfelvonulás:


Miért kell?

Mi szükség rá?

Csak akkor vagytok melegek,ha ez megmutatjátok a világnak,pont ti szoktatok azzal érvelni,hogy ez senkire sem tartozik,csak a négy falra.

2012. szept. 26. 20:48
 10/57 A kérdező kommentje:

Nincs bennem gyűlölet utálat,de mindenki legyen tisztában vele,hogy hol vannak a határok.

A melegek sosem fognak tudni a nyílt utcán csókolózni,

kézen fogva sétálni,a moziba egymáshoz bújni,mert a kapcsolatuk nem természetes,normális.

Nem zavar,hogy léteznek,de ne legyenek már kiakadva azon,hogy nem terítik le előttük a vörös szőnyeget,mert ez sosem fog megtörténni.

2012. szept. 26. 20:52
1 2 3 4 5 6




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!