Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Régen a szüzesség miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen a szüzesség miért értéknek számított? Manapság meg hátránynak?

Figyelt kérdés

júl. 11. 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
0%

„A véleményed rengeteg gátlást és frusztrációt okoz a megvezethető, kicsit ostoba lányoknak.”

Melyik véleményemre gondolsz?

júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi, hogy beleszólok, de valóban a buta lányok szerint nincs értéke.


Amúgy kár ezen vitázni. Úgy tűnik vannak akik még mindig annak tartják, másoknak nem számít mikor kivel stb.

júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
42%
A buta lábyok hoszik azt, hogy az értéküket a férfiakkal való kapcsolatukból kell levezesség. Iszonyat ostobák, de azért sajnálom őket.
júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
77%

62.: Miért, értékesebb egy szűz, mint egy nem szűz?

Én nem buta lány vagyok, hanem egy negyvenes nő, akinek annyi partnere volt, amit az egy kezén meg tud számolni. Házas nem vagyok. Nem tartom lotyónak magam.

A szüzesség szerintem egy állapot. Önmagában nincs értéke, de aki nem akarja magát traumatizálni, az nem egy buliban, részegen egy idegennel veszti el. Lehet, hogy erre gondoltál?

De ez a szüzesség-fetisizmus beteges, egy régi, letűnt, férfiközpontú világ maradványa.

júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
71%

#64

Teljesen egyetértek veled.

júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
3%

„De ez a szüzesség-fetisizmus beteges, egy régi, letűnt, férfiközpontú világ maradványa.”

És szerinted mi okból beteges? 🥹

júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
72%
66.: Azért, mert egy nő értékét a szüzességében méri. Régen a nők vagyontárgyak voltak. Az apjuk kiházasította őket, volt hozományuk is, a vőlegény nézte, hogy az mennyi. A szüzesség kvázi kemény valutaként funkcionált. A férfiak szüzessége nem számított, sőt, egyes kultúrákban (latinok pl.) az volt a dicsőség, ha minél több nőt megfektetett valaki.
júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
26%
Mi a beteges abban, hogy használati tárgynak tekinted a nőket? Nem tudom, gondolkodjunk együtt.
júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
47%

64.


62 vagyok. Nem értékesebb egy szűz nő. A szüzességnek van szerintem is értéke. Nem mindegy kinek adjuk. Itt többen írták leszarták a dolgot és alkalmiban vesztették el csak hogy túl legyenek rajta. Erre én is azt mondom butaság. Egy okos lány odafigyel kivel mikor stb., nem túllenni akar ezen. De nem vagyunk egyformák.


"De ez a szüzesség-fetisizmus beteges, egy régi, letűnt, férfiközpontú világ maradványa"


A nyugati világot leszámítva ez még mindig így van. Semmi köze a szüzesség-fetisizmushoz. Nem is tudtam hogy van ilyen. Anno ezt nem csak a férfiak tartották értéknek, hanem elsősorban maguk a nők. Tehát a férfiközpontú világhoz sincs sok köze. Ráadásul ma is férfiközpontú a világunk. A nők egy részének hozzáállása változott csak meg. Ezt látni itt is.


Azzal is egyetértek hogy ezt a változást inkább a nők szívták meg. A férfiaknak csak jó, ha könnyen jutnak nőkhöz. Feleségül sem kell már őket venni, nem kell tartósan sem elköteleződni.

júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
78%

#66

Az egyik korábbi válaszból idézve:


"A régi világban a fogamzásgátlás kezdetleges mivolta miatt a nők nagy része nem merte azt megkockáztatni, hogy teherbe essen és ne tudja a gyereket felnevelni egyedül. Másrészt patriarchális volt a társadalom és a nők a férfiak kvázi tulajdonaként éltek. Férjhez menésükig az apjuk, később a férjük volt a tulajdonosuk."


Ez minden, csak nem normális.

júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!