Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Régen a szüzesség miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen a szüzesség miért értéknek számított? Manapság meg hátránynak?

Figyelt kérdés

júl. 11. 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
82%

40

Mert mennyivel lenne jobb egy olyan férfi társasága, aki azért van veled, mert másképp nem tud kúrni? De most őszintén.


Ha megtudnám, hogy a pasim azért akart velem komoly párkapcsolatot, mert valamilyen okból kifolyólag nem tudna másképp szexhez jutni, akkor mélységesen megalázva érezném magam.

júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
79%

Régebben a szexualitást és a szexualitáshoz való hozzáállást az Ábrahámi vallások formálták, főképp a Kereszténység és az Iszlám. Ezek miatt terjedt el és maradt meg ez a fajta gondolkodásmód, amit -szerintem- régimódinak is lehetne nevezni.

És ezt szűz nőként írom, egyáltalán nem vagyok vallásos, és a többiekhez hasonlóan én sem tartom értékesnek. A szüzesség egy társadalom által generált kifejezés, biológiai vagy anatómiai értelemben nem egy létező dolog. Átlendülve a ló túloldalára pedik kifejezetten szexista is lehet, ha egy másik ember értékét az alapján akarjuk mérni hogy volt-e már szexuális kapcsolata. Abszolút nem jelent semmit.

Aktív szexuális életet is lehet felelősségteljesen és éretten kezelni, és nem lesz senki sem több vagy kevesebb azért mert mondjuk merészelt már szexelni azelőtt. Nekem személy szerint nem nyűg a szüzességem, egész egyszerüen nem találtam meg azt a személyt akivel párkapcsolatot és/vagy szexet akarnék. Ha megtaláltam volna már nem lennék szűz régen. Erkölcssősz sem vagyok hogy verjem a mellkasomat hogy hát én mennyivel jobb vagyok mint XY.

Nem tudom más nők hogy vannak ezzel, de nekem mindig is taszító volt az ha görcsösen és megszállott módon a szüzességre koncentrál valaki, vagy ha negatív fényben beszél azokról a nőkről akinek van tapasztalata.

júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
78%
Mert megváltozott a világ.
júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
58%

#29: mert az mennyivel jobb ugye, hogy a férj fertőzheti meg szifilisszel az asszonyt. Merthogy akkoriban a házastársi hűség is csak a nőktől volt elvárva. A férfi azt csinált, amit akart, akivel akart, házasság előtt-után-közben. Főleg a terhesség idején jártak félre a férfiak, mivel akkoriban többé-kevésbé szigorúan tiltották a várandós nőknek a szexet. A bordélyokban volt ugyan valami minimális törekvés, de az nem volt túl hatékony a nemi betegségek ellen. Szuper volt tényleg.


Amúgy valóban annak a biztosítéka volt, hogy az elsőszülött, az örökös (már ha fiú ugye, de mindenki azt akart elsőre, más fel sem merült), garantáltan a férjtől legyen. Aztán ez vagy így volt, vagy nem. Nem is biztos, hogy a nő hibájából, bár akkoriban a nemi erőszak is a nők hibája volt. (mint kb minden, ha nem tudott fiút szülni, ha nem volt a férje inge makulátlan, ha a férfi félrement, ha futott a háztartás, ha gyerek beteg lett, pláne, ha betegen született, stb.)

júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
77%

44: ne haragudj, hogy megkérdezem, de hol olvastad azt tőlem, hogy azt a helyzetet mennyivel jobbnak vagy szupernek tartom?


29

júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
76%

Nem írtam, hogy te tartottad szupernek, de te ezt hoztad fel fő érvnek, hogy azért jobb a szűz nő, mert biztosan nem szifiliszes, így oda kapcsolódott a válaszom. Gondoltam, így jobban lehet majd követni.

(44 voltam)

júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
30%

A szüzesség szerintem is egy állapot. Ettől függetlenül nem tartom jónak, ha valaki kicsapongóan él.

Majdnem minden ember elveszti előbb-utóbb. Ez nem érinti azt, hogy milyen értékes ember.

Hülyeség azt gondolni, hogy csak a szűz nő erényes. Miért gondolják sokan azt, hogy ha valaki nőként már nem szűz, akkor csak kicsapongó lehet? Ez teljesen illogikus is. Önmagában a sokáig tartogatott szüzesség se tesz erkölcsössé, hiszen lehet, hogy extrém gátlásos az illető, azért szűz, vagy nagyon nem kelendő. De ha valaki 16 évesen egy komoly kapcsolatban elveszti, attól nem lesz csökkent értékű azokkal szemben, akik 18 éves koruk után vesztették el.

A régi világban a fogamzásgátlás kezdetleges mivolta miatt a nők nagy része nem merte azt megkockáztatni, hogy teherbe essen és ne tudja a gyereket felnevelni egyedül. Másrészt patriarchális volt a társadalom és a nők a férfiak kvázi tulajdonaként éltek. Férjhez menésükig az apjuk, később a férjük volt a tulajdonosuk.

Amúgy régen is gúnyolták az aggszüzeket, paraszti körökben a vénlányok az egész falu élcelődésének céltáblái voltak. Akkor se volt sikk aggszűznek lenni. Csak az volt a különbség, hogy a szüzesség elvesztése nőknél egybeesett a házasságkötéssel. 100 éve még 15 éves lányokat is férjhez adtak.

júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 Attila8890 ***** válasza:
35%
Szàmomra ma is èrtèket kèpvisel ha egy làny szűz
júl. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 gabor49 ***** válasza:
32%
ma nagyon sok idős pasi szeretne szűz lányt én is szivesen elvennem valakinek 50/f
júl. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
34%
Szűz nőt soha nem vettem volna feleségül, mert számomra a szüzesség nem érték, inkább teher!
júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!