Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Veszélyes-e a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszélyes-e a fogamzásgátló tabletta szedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok csajok!

Sokan nem tudjátok,hogy milyen súlyos mellékhatása lehet a fogamzásgátlónak.Vagy ha éppen tudjátok is(mert bele van írva a betegtájékoztatóba) nem foglalkoztok vele.

saját tapasztalatom szeretném elmondani nektek és ezáltal segíteni nektek,hogy ne járjatok úgy ahogy én és még sokan mások!:-(

Mélyvénás trombózisom, tüdőembóliám lett miatta.Majdnem meghaltam..Igaz túléltem,de nem tudom mi a jobb.Fiatal,csinos lány és örök életemre csúnyább,vastagabb a jobb lábam.Vagy,ha inkább meghalok.Folyton azt kérdem ,hogy MIÉRT?:-(Sokat sírok,nem birom elfogadni,hogy így kell tovább élnem.Végignézem a nyári ruháimat és egyből magamba fordulok,mert hogy vehetnék fel pl. 1 miniszoknyát,ha az egyik lábam sokkal vastagabb a másiknál?:-(És ez még csak a kezdet.hisz kitudja milyen lesz később?Mi van,ha nem indul be rendesen a vérkeringés?Lehet levágják a lábam?..?Tehát gondoljátok meg,hogy érdemes e kockáztatni az egészségetekkel vagy inkább más (hormonmentes megoldást választani)?Én sem tudtam idáig megbecsülni azt,ami adatott.Mindig jobb szerettem volna lenni (nagyobb mell,lapos has..)De ha most lenne egy kívánságom azt kívánnám:BÁR LENNE OLYAN A LÁBAM ,MINT AMILYEN NEM IS OLYAN RÉGEN VOLT!:-(((


2010. máj. 13. 18:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
trombózis akkor alakul ki, amikor szedi, nem utána. de ezzel is számolni kell. a szex az a felelősségnek 1 fajta vállalása, vagy terhesség, vagy vmi betegség. ez igy megy.
2010. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%

De nem is erről beszélt a kérdező. Az más dolog, ha vki felméri a helyzetét, végiggondolja, és úgy dönt, hogy a biztonságos szex + a gumi nélküli élvezet neki megér ennyi kockázatot, akkor szíve joga.

Az a probléma, hogy sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen következményei lehetnek. Rengeteg orvos meg csak rutinból felírja, még csak vérvételt sem kér, pedig ki lehetne szűrni a trombózishajlamot. De csomó nő úgy gondolja, hogy nincs félnivalója, örül neki, hogy az orvos meg sem vizsgálja, és hamar hozzájut a tablettához.

De ha a nők tudnának erről, akkor elvárnák az orvostól az alaposabb vizsgálatot. Ha pedig az orvos nem csinálná meg, keresnének másikat. De rengeteg nő azt sem tudja mit szed, hogy működik, hogyan kellene egyáltalán szedni, milyen mellékhatások lehetnek. Ez a szomorú....

Ezen az oldalon is minden második kérdés a tabival kapcsolatos. És nem egyszer olvasom, hogy "nem tudtam mit csináljak, úgyhogy bevettem", vagy épp "elfelejtettem bevenni pár szemet, de belém élvezett" és a legeslegrosszabb, hogy a helytelen tanácsokat osztogatják egymásnak. (Pl. "én is össze vissza szoktam szedni, sokszor elfelejtem, de nem nagyon érdekel, ugyanúgy csináljuk a párommal mint addig. És még nem lettem terhes, szóval te sem lehetsz az.".....és ezt a példát nem kitaláltam, hanem ezen az oldalon olvastam!)

2010. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
akkor az a nő fogja magát, és elmegy vérvételre. én is ezt tettem. az 1. tabinál nem vizsgáltak meg, semmi, csupán rákszűrés volt, de annak nem sok köze volt a tabihoz. a másodiknál meg elmentem vérvételre, és azt raktam le az orvos asztalára. sztem még mindig jobb, h vki szedi, mint h nem védekezik, aztán meg megy sorozatosan abortuszokra.. :S
2010. máj. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Igen. De csomó ember nem tudja, hogy milyen vizsgálatokat kellene elvégezni. Ha olvasod ezt az oldalt, akkor láthatod milyen emberek vannak...

Pl "kicsi a mellem, melyik fogamzásgátlót szedjem, hogy megnőjenek?". Vagy múltkor ilyet olvastam: "melyik fogamzásgátló ami biztosan hizlal? mindenki azt mondja gebe vagyok, úgyhogy tablettát akarok szedni"...

És ilyenből rengeteg van.

Meg szerintem ha vkinek még arra sincs esze, hogy elolvassa a betegtájékoztatót, az inkább ne szedje. Egy gumit felrakni talán egyszerűbb...

2010. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
ja, sokan nem olvassák el a betegtájékoztatót. én nem tartoztam ebbe a csoportba. ok, én is tettem már fel kérdést, de az inkább mellékhatásokról, meg a tabletta abbahagyása utáni időkről szólt. jaa, van aki csak mellnövesztésre akarja használni. ehhez is fel kell nőlni.. de a mai 14 évesek is már azt hangoztatják, h márpedig ők érettek.. ehh.. a gumival meg sztem semmi gond.
2010. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
58%

Meg mondjuk jó lenne, ha erről készítenének tényleg valós felméréseket. (mármint a mellékhatásokról).

Csak hát senkinek nem érdeke...hisz azért a fogamzásgátló gyártás elég nagy üzlet.

De azért nem mindegy, hogy 0,000001% az esély vmire, vagy 5-10% pl. Lehet nagyobb kockázatnál már meggondolja az ember. Nah mindegy, tényleg jó lenne tisztábban látni ezeket a dolgokat.

2010. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
de a tabinak nem 5 - 10 a pearl - indexe. nagy üzlet, de jó is. a gumi is nagy üzlet, és mégis alacsony a pearl - indexe, sőt, minden más fogamzásgátló szert, eszközt a gyógyszeripar gyárt..
2010. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
58%
Nem teherbeesésre gondoltam. Hanem mellékhatásokra. Az abszolút igaz, hogy terhességmegelőzés céljából az egyik legjobb. Ezt nem is vitattam soha:)
2010. máj. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom,ami veled történt!! Komolyan. És lehet hogy ez most nem vigasztal,de le is bénulhattál volna akár vagy meg is halhattál volna...nézd igy a dolgokat,talán akkor könnyebb...

Az jó,hogy leirtad a tapasztalataidat ide az oldalra,de sajnos sok a buta tizen-huszonéves akiknek egyik fülén be a másikon ki...én is hiába tépem itt a számat,engem is leugatnak általában...

Azt meg hogy inkább szed tabit minthogy abortuszra megy,könyörgöm,ugy csináltok mintha a tabin kivül nem lenne hatékony védekezés! Én 10 éve szexelek és világéletemben vagy gumit használtam,vagy spermicidet megszakitással EGYÜTT!! és tökéletesen biztonságosak.

Persze hogy az orvosok lehurrogják ezeket,mert a gyógyszerek után kapják a pénzt!! Undoritó az egész hozzáálllás ami a többségükből árad.És elvenném a diplomájukat.


30/N

2010. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, te csak ne vedd el senki diplomáját. a spermicid nem biztonságos, megszakitani meg nem tudja mindenki, meg sztem az nem is szex ugy. és nem minden orvos dicsőíti a tabit. mellesleg, minden más védekezési eszközt a gyógyszeripar állít elő, szal az óvszer is nagy biznisz, nem csak a tabi. ezen gondolkodjunk már el.
2010. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!