Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Veszélyes-e a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszélyes-e a fogamzásgátló tabletta szedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok csajok!

Sokan nem tudjátok,hogy milyen súlyos mellékhatása lehet a fogamzásgátlónak.Vagy ha éppen tudjátok is(mert bele van írva a betegtájékoztatóba) nem foglalkoztok vele.

saját tapasztalatom szeretném elmondani nektek és ezáltal segíteni nektek,hogy ne járjatok úgy ahogy én és még sokan mások!:-(

Mélyvénás trombózisom, tüdőembóliám lett miatta.Majdnem meghaltam..Igaz túléltem,de nem tudom mi a jobb.Fiatal,csinos lány és örök életemre csúnyább,vastagabb a jobb lábam.Vagy,ha inkább meghalok.Folyton azt kérdem ,hogy MIÉRT?:-(Sokat sírok,nem birom elfogadni,hogy így kell tovább élnem.Végignézem a nyári ruháimat és egyből magamba fordulok,mert hogy vehetnék fel pl. 1 miniszoknyát,ha az egyik lábam sokkal vastagabb a másiknál?:-(És ez még csak a kezdet.hisz kitudja milyen lesz később?Mi van,ha nem indul be rendesen a vérkeringés?Lehet levágják a lábam?..?Tehát gondoljátok meg,hogy érdemes e kockáztatni az egészségetekkel vagy inkább más (hormonmentes megoldást választani)?Én sem tudtam idáig megbecsülni azt,ami adatott.Mindig jobb szerettem volna lenni (nagyobb mell,lapos has..)De ha most lenne egy kívánságom azt kívánnám:BÁR LENNE OLYAN A LÁBAM ,MINT AMILYEN NEM IS OLYAN RÉGEN VOLT!:-(((


2010. máj. 13. 18:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Ebből írtam a szakdolimat és mondhatom előfordul a dolog, de dohányzol?
2010. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom.És mégis:-(
2010. máj. 13. 18:16
 3/41 anonim ***** válasza:
Nem írom le mennyi az esélyed, de előfordul, mit szedtél, ha megkérdezhetem?
2010. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben mire gondolsz?

Harmonetet szedtem.

2010. máj. 13. 18:19
 5/41 anonim ***** válasza:
A Harmonet II. generációs és gyakori ez a mellékhatás. A legdurvább a Diane 35, na annál elég magas a rizikó. Az újabbak már nagyon jók, nagyon nagyon ritkán jön ki ilyen melléhatás.
2010. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj, hogy mindenki úgy gondolja, hogy ennek kevés az esélye, és vele úgy sem történik meg.

Talán a te eseted tényleg elég ritka, de arra sem gondolnak sokan, hogy esetleg mikor abbahagyják, és babát szeretnének, akkor nagyon sokáig nem fog összejönni, mert nem áll helyre a peteérés. Aztán mászkálhatnak mindenféle gyógyszerért, hogy legyen babájuk.


De persze mindjárt idetéved a sok tapasztalt 20 éves, hogy már 3 éve szedi, és semmi baja...


Sajnálom nagyon ami veled történt:(


Első: Nagyon szívesen elolvasnám a szakdolgozatod, mert nagyon érdekel a téma. Esetleg van rá vmi mód?

2010. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

79%-os: A harmonet ugyanaz, mint a Lindynette20, a Meliane, a Sensonette, a Gestomix, a Stodette.

És ahogy elnézem ezt az oldalt (mégpedig elég sokat nézegetem), ezek a fogamzásgátlók elég felkapottak. A Lindynettet pedig az egyik legkorszerűbb készítménynek tartják.

2010. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Így igaz,nem gondoltam volna,hogy pont velem fog ez megtörténni,mikor nagyon kicsi az esély rá.Plusz odavan írva rengeteg mellékhatás és nem veszik komolyan őket!
2010. máj. 13. 18:28
 9/41 A kérdező kommentje:
A másik: nem hiába kellenének a gyógyszer felírása előtt 1 kivizsgálás (vérvétel),abiből kiszűrik,hogy kik hajlamosak rá.De mivel ez elmarad jön a baj..
2010. máj. 13. 18:29
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy gusztustalan módon felháborítónak tartom, hogy még 15-16 éves gyerekeknek is vizsgálat nélkül írnak fel fogamzásgátlót.... Egyszerűen képtelen vagyok felfogni:(


Amúgy a harmonet harmadik generációs, az összes többi készítménnyel együtt, amelyeket az előző kommentemben leírtam.

2010. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!