Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Veszélyes-e a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszélyes-e a fogamzásgátló tabletta szedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok csajok!

Sokan nem tudjátok,hogy milyen súlyos mellékhatása lehet a fogamzásgátlónak.Vagy ha éppen tudjátok is(mert bele van írva a betegtájékoztatóba) nem foglalkoztok vele.

saját tapasztalatom szeretném elmondani nektek és ezáltal segíteni nektek,hogy ne járjatok úgy ahogy én és még sokan mások!:-(

Mélyvénás trombózisom, tüdőembóliám lett miatta.Majdnem meghaltam..Igaz túléltem,de nem tudom mi a jobb.Fiatal,csinos lány és örök életemre csúnyább,vastagabb a jobb lábam.Vagy,ha inkább meghalok.Folyton azt kérdem ,hogy MIÉRT?:-(Sokat sírok,nem birom elfogadni,hogy így kell tovább élnem.Végignézem a nyári ruháimat és egyből magamba fordulok,mert hogy vehetnék fel pl. 1 miniszoknyát,ha az egyik lábam sokkal vastagabb a másiknál?:-(És ez még csak a kezdet.hisz kitudja milyen lesz később?Mi van,ha nem indul be rendesen a vérkeringés?Lehet levágják a lábam?..?Tehát gondoljátok meg,hogy érdemes e kockáztatni az egészségetekkel vagy inkább más (hormonmentes megoldást választani)?Én sem tudtam idáig megbecsülni azt,ami adatott.Mindig jobb szerettem volna lenni (nagyobb mell,lapos has..)De ha most lenne egy kívánságom azt kívánnám:BÁR LENNE OLYAN A LÁBAM ,MINT AMILYEN NEM IS OLYAN RÉGEN VOLT!:-(((


2010. máj. 13. 18:11
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Életembe nem gondoltam volna,hogy egyszer így kell élnem!Hogy szégyenkeznem kell a lábam miatt!És az a legszörnyűbb,hogy nem tudok semmit se tenni ellene.Nincs rá megoldás,hogy újra tökéletes legyen!:-(24 éves vagyok,az a baj,hogy nem ért meg engem seni.A szüleim is azt mondják,hogy a fejembe van a baj (mert állandóan sírok miatta)Nem értik meg,hogy én nem tudom elfogadni,hogy vastagabb az egyik lábam!bal lábamon lóg a gatya,a jobbon meg majd szétveszül...!:-((És akkor ne legyek szomorú?És nagyon félek,hogy milyen lesz évek múlva?!!:-(
2010. máj. 13. 18:42
 12/41 anonim ***** válasza:
te azon ritka esetekbe tartozol, akiknél ilyet idézett elő. sokaknak semmi bajuk tőle. :S
2010. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Csak azt hiszed....
2010. máj. 13. 19:21
 14/41 anonim ***** válasza:
De ezaz. Hogy senki nem gondol bele, hogy ő is lehet az a ritka eset. Majd ha neked is trombózisod lesz, akkor ennyivel megnyugtatod magad, hogy "én voltam az a ritka eset, ez van"?
2010. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Jaja,és egyébként mióta trombózisom lett több ilyen lánnyal is találkoztam a kórházba,mikor mentem kontrollra...szóval nem is annyira ritka,csak ezt nem reklámozzák!
2010. máj. 13. 19:44
 16/41 anonim ***** válasza:
trombózisom nem lesz, de ha akármi mással védekezek, abortuszom még lehet.. másban nem igazán bizok. mellesleg, a tabi csökkenti a méhnyakrák kockázatát, szépiti a bőrt, gyengíti a mensigörcsöket.. sőőőt, igy bárhol, bármikor szexelhetek.. nekem ez megéri.
2010. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
"trombozisom nem lesz". Ezt honnan tudod? (Nem akarlak lebeszélni, abszolút a te dolgod, ne értsd félre. Csak nem találom helytállónak ezt az érvet.)
2010. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Itt van pár "érdekes" eset a fogamzásgátlók mellékhatásairól: [link]


Egyébként nem értem, miért írnak fel 15-16 éveseknek fogamzásgátlót, miközben még a saját hormonrendszerük sem állt be. Ha nem jön meg ilyen idős korban mindig napra pontosan, akkor miért az a megoldás, hogy rádobunk még egy rakás hormont? Egyébként is, már a korukból adódóan sem biztos hogy ekkora felelősséget kéne ezekre a lányokra bízni, mert azért az egészségükről és az életükről van szó és ez nem játék.


Másrészt szerintem sokaknak nem is jut eszébe, hogy az ilyen-olyan bajaik a fogamzásgátlótól lehetnek, ezért tűnnek olyan ritkának az ilyen esetek.

2010. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Mindenki azt csinál amit akar,én csak elmondtam a tapasztalatom,hátha ezzel segíthetek másoknak.De aki így beszél,az megérdemelné,hogy vmi baja legyen tőle és elgondolkozna azon miért is "oltogatja" azt aki csak segíteni próbál....
2010. máj. 13. 21:30
 20/41 anonim ***** válasza:

Sajnálok kérdező!Elhiszem, h nagyon megviselt, de aki előtte is szeretett így is fog!:)


Én 16 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, most leszek nyáron 18.

Nekem szerencsére volt vérvétel,rákszűrés, minden ami kell, és most is elég sűrűn, mert hát ez kötelességgel is jár.Nem értem én sem az olyan orvosokat, akik vizsgálat nélkül csak felírnak egy ilyen gyógyszert, nagy felelőtlenség! Gondolom, ha vmi bajom lenne,/v hajlam/ akkor szólt volna a doki, nagyon lelkiismeretes, elég ritka manapság az ilyen.

Szerencsére nekem előtte is mindig pontos volt a menstruáciom(2-3 nap eltérés volt) és görcseim se voltak, de az jó h nem 5 napig tart.

A medőségről meg csak annyit, h bekövetkezhet valóban, de én netes dokit is sűrűn olvasok, akihez krédések jönnek és a válaszaiban is megmondta, hogy kicsi esély van rá de megvan a kockázat.Persze az ember félni fél egy kicsit,de nem sok alapja van.Én is szeretnék majd babát, de nem most, és a fogamzásgátló a legmegbízhatóbb védekezési módszer napjainkban.

2010. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!