Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van rajtam kívül olyan nő,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van rajtam kívül olyan nő, akinek le kell mondania a szexről, mert semmilyen módon nem tud védekezni?

Figyelt kérdés

Pontosabban csak a közösülés részéről kell lemondanom, ugyanis:

-tablettát trombózisveszély és májbetegség miatt nem szedhetek;

-sima spirált az erős menstruáció miatt nem raknak fel;

-Mirena ugyanúgy kilőve, mint a tabletta;

-olyan módszerekben, amit én kézzel ki tudok venni és be tudok rakni, tapasztalatból nem hiszek;

-a megszakítás nem védekezés.

És 10-ből 9 pasi nem akar gumit húzni...volt, akinél csak az ágyban derült ki.

Szóval kíváncsi vagyok, más is van-e ilyen helyzetben.

30/N


2016. máj. 8. 18:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

".úgy látszik egyedüli selejtes teremtmény vagyok a Földön..."


Te figyelj kérdező, kezdesz úgy viselkedni, mint az itt nyafogó kicsi a farkam, kicsi a mellem, kicsi a testmagasságom, és még kitudja mi minden kategóriás emberek.


Nem is vagy olyan rossz helyzetben, keress valakit, aki elviseli az óvszert, komolyan úgy adod elő, mintha az ilyen férfi egy a Brunei Szultánba oltott Brad Pitt lenne, és esélyed sem lenne többé valakivel együtt lenni.

2016. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Reklámozza agyon a fene. A legjobb választás szerintem is az, ha keresel olyan férfit, aki hajlandó felhúzni a kotont. Nem olyan borzalmas dolog az. Én eddig mind a két kapcsolatomban (az egyik 4 éves volt, a másik 8 éve tart) óvszerrel védekeztem. Értelmes férfinek ez nem jelent problémát.


De továbbra is állítom, hogy a minipillek szedhetők akkor is, ha az anamnézisben trombózis szerepel vagy valakinek trombózis hajlama van. Az egyetlen ilyen típusú kontraindikáció a szedésnél a JELENLEG zajló trombózis.


Tessék, Carezette tájékoztató:

"Ne szedje a Cerazette-et:

- ha allergiás a dezogesztrelre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

- HA TROMBÓZISA VAN. A trombózis vérrögképződés az érben (pl. az alsó végtagban (mélyvénás trombózis) vagy a tüdőben (tüdőembólia)).

- ha sárgasága (a bőre besárgul) vagy súlyos májbetegsége van vagy valaha volt és a májműködése még nem állt helyre.

- ha olyan rákbetegségben szenved, vagy olyan rákbetegség gyanúja merül fel, ami a nemi hormonokra érzékeny, mint például az emlőrák bizonyos típusai.

- ha bármilyen megmagyarázhatatlan hüvelyi vérzés lép fel.

A Cerazette szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, amennyiben ezeknek az állapotoknak bármelyike érvényes Önre. Kezelőorvosa ilyenkor azt tanácsolhatja Önnek, hogy egy nem hormonális fogamzásgátló módszert alkalmazzon.

Haladéktalanul forduljon kezelőorvosához, amennyiben a fenti állapotok bármelyike először jelentkezik a Cerazette szedése alatt."


Azalia:

"Ha a következőkben felsorolt betegségek valamelyikében szenved, ne szedje az Azaliát. Ha ezek közül bármelyik megjelenik Önnél, kérje orvosa tanácsát, mielőtt elkezdené szedni a tablettát. Elképzelhető ugyanis, hogy orvosa nem hormonális jellegű fogamzásgátló eljárás használatát javasolja Önnek.

- Ha allergiás a dezogesztrelre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

- HA TROMBÓZISA VAN. Trombózisban a vér kórosan megnövekedett alvadékonysága miatt vérrögök keletkeznek az erekben {pl. a végtagokban (mélyvénás trombózis), a tüdőben (tüdőembólia), a szívben (szívroham), az agyban (sztrók, agyvérzés)}, amelyek emiatt elzáródhatnak.

- Ha Ön súlyos májbetegségben szenved vagy szenvedett, és a májfunkciói még nem álltak vissza a normálértékre (ezeket laboratóriumi vérvizsgálattal ellenőrzik).

- Ha bizonyos hormonra (progesztogén) érzékeny rosszindulatú daganata van (mint egyes mellrák-fajták).

- Ha tisztázatlan eredetű hüvelyi vérzése van.

Abban az esetben, ha az Azalia szedésének ideje alatt fordul elő Önnél bármelyik a felsorolt kórképekből, azonnal forduljon orvosához."


De tudom javasolni ezt a könyvet, meglehetősen hasznos darab:

[link]


Egy idézet belőle:

"Milyen hatással van a POP a véralvadásra és a fibrinolízisre?

Az elvégzett tanulmányok azt mutatták, hogy - a KOK-kal szemben a POP szedése nincs kimutatható negatív hatással a véralvadásra, a trombocita aggregációra, vagy a fibrinolízis folyamatára"


"Ezek szerint a POP-t szedheti olyan nő is, akinek az anamnézisében tromboembólia szerepel, akkor is, ha az KOK szedéséhez kapcsolódott?

Határozottan igen, tekintettel a fentiekre, valamint Vasilakis epidemiológiai tanulmányára [Lancet, 1999; 354:1610-1611] is támogat, amely során nem észleltek növekedést az idiopátiás vénás tromboembólia járulékos kockázatában a csak progesztogént tartalmazó módszerek használóiban."


Ugyanez a helyzet a Mirenaval is.


Felőlem élhetsz szex nélkül, engem aztán baromira hidegen hagy. De igazából lenne lehetőséged védekezni, csak úgy látom, neked sokkal kényelmesebb nyafogni, és minden egyes lehetséges módszert elutasítani. De persze, nincs ezzel gond, a te életed, ha neked kényelmesebb így, hát sajnáltasd magad tovább.

2016. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
A POP és a KOK micsoda?
2016. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Ott van benne a májbetegségről, rossz májfunkcióról szóló rész, ne nézz már h*lyének!

Nem sajnáltatom magam, mert bár nincs benne a kérdésben, de nem kértem tanácsot.

Arra voltam kíváncsi, van-e hasonló helyzetben valaki.

A privátolóknak meg üzenem, hogy nem ismerkedek!

2016. máj. 10. 02:40
 25/31 anonim ***** válasza:

POP= progeszteron only pill, KOK=kombinált fogamzásgátló.


Kérdező: Ha esetleg kinyögnéd milyen májbetegséged van, még a végén kiderülne, hogy az sem kontraindikáció.

Nem nézlek hülyének, próbálok alternatívákat mutatni, amiket te az istenért sem akarsz tudomásul venni. Az a baj, hogy az érveid fele mondvacsinált, amivel nincs is baj, csak akkor miért nem lehet azt mondani, hogy "nem akarok hormonálisan védekezni, így minden ilyen típusú nálam kizárt".


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: én a gumin kívül minden módszert kizártam iyen-olyan okok miatt, így maradt az óvszer. Érdekes módon tudok így is szexelni..

Ja, hogy ehhez olyan partner kell, aki nem egy tárgynak néz, akibe üríteni lehet csak?


És akkor most mire is mentél ezzel, a konkrét kérdésre adott válasszal? Ja, semmire...:D

2016. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
77%

hagyd, a kérdező nem megoldást akar találni, hanem felépített maga köré egy jó kis legendát saját maga számára, hogy neki miért nem lehet kapcsolata, miért nem szexelhet, és most megerősítést keres, mert valahol érzi, hogy nem egészséges az fal, amit maga alkotott.


a problémájára inkább a lelkekkel és nem a testtel foglalkozó orvosra lenne szüksége

2016. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Elbeszélünk egymás mellett, de nem baj. És igen, kimondtad: ürítés. Nem vagy a helyzetemben, de nekem tényleg ez a tapasztalatom, hogy rengetegen nyafognak a gumi miatt és emiatt általában vége is mindennek.


Utolsó, te biztos valami szerencsés nő vagy, aki bárhogy védekezhet, vagy pasi, aki lenézi a nehezebb helyzetű nőket. Bármennyire is hihetetlen, összejöttek velem és sajnos majdnem mind szakítottak is, ha megtudták, hogy gumizniuk kell. A pszichológus nem tud nekem másik testet adni, így nem lenne értelme menni hozzá. Ő max annyit mondana, hogy ezt dobta a gép. Ezt magamtól is tudom.

2016. máj. 12. 01:37
 28/31 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt mondom, hogy a gumin kívül is lennének lehetőségeid, az más kérdés, hogy nem akarsz tudomást venni róla.

A hormonos spirál pl. tökéletes választás lehetne:

1. Csak progeszteront tartalmaz, így trombózis hajlam mellett alkalmazható.

2. A benne lévő hormon inkább lokálisan hat, olyan kis mennyiség szívódik csak fel belőle, hogy a májadat sem cseszné szét. (Persze kérdés, hogy milyen májbetegséged van, mert azt ugye még mindig nem nyögted ki)

3. Általában csökkenti, sőt, sokszor meg is szünteti a menzeszt, így az a gondod is ki lenne lőve, hogy erős a vérzésed.

4. Ha még nem szültél, minispirál formájában is létezik, amit direkt nem szült nőknek találtak ki.


De előre tudom, hogy erre is lesz vmi buta kifogásod, ahogy a POP-ra is volt. Mondhatnám még a pesszáriumot is spermiciddel kiegészítve, ami (a kettőt kombinálva) olyan hatékony, mint az óvszer.


Szerintem te nem is igazán akarsz megoldást találni a problémádra. Csak nem értem, miért annyira kényelmes nyűglődni ahelyett, hogy teszel valamit?


Ui.: Nem biztos, hogy olyan pasikat kellene sajnálni, akik arra nem képesek, hogy kotont húzzanak a farkukra a te érdekedben.

2016. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy megoldást keresek? Leírom még egyszer: arra voltam kíváncsi, hogy milyen gyakorisággal fordul egy ilyen helyzet, mint az enyém.

Egyébként attól, hogy rezidens vagy, még más is tudhat olyanokat, mint te, ezért írtam, hogy ne nézz hülyének.

Érdekesen ellentmondasz magadnak egyébként: te gumit húzatsz a pasiddal, de azért hozzáteszed, hogy miattam ne sajnáljuk őket, védekezzek én, akárhogy!

A menstruációmat meg nem kívánom elmulasztani, mennyiségre sok, de én már megszoktam.

2016. máj. 12. 16:09
 30/31 A kérdező kommentje:
Spermicid krém, pesszárium nevű marhaságokban meg nem hiszek! A hüvelygyűrű meg egy átverés. Azt vallom, hogy amit én be tudok rakni, meg ki tudok szedni, az annyit is ér: majdnem semmit.
2016. máj. 12. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!