Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért természetes manapság,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért természetes manapság, hogy minden nő fogamzásgátlót szed?

Figyelt kérdés

Én nem szedek, mondjuk igaz tartós kapcsolatom sincs még meg igazából gyógyszerellenes is vagyok...akikkel beszélgettem erről, ők mind azt mondták, hogy jobb ha tartós kapcsolatban inkább megbarátkozom a gondolattal, hogy szedjem, de belőlem már most ellenszenves érzéseket vált ki... A mai nők úgy eszik kb, mint én a tic-tacot se és elfelejtik, hogy ez egy gyógyszer, de még azon belül sem a C-vitamin kategória (én még azt se vagyok hajlandó szedni).

Mi van, ha ennyire makacs leszek később is? Előfordulhat, hogy ez tartós kapcsolatban probléma lesz?



2015. nov. 23. 14:11
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem tervezem sokáig szedni - bár még csak most kezdtem, és semmiféle mellékhatásom nincs. A barátom fel sem hozta a témát, sőt amikor egyszer valamiért szóba került, akkor is mondta, hogy nem feltétlenül akarja, hogy szedjem. Saját döntés volt, hogy mégis. Nincs igazán van bajom a gumival, de rengeteg sikosítóval is nagyon hamar kidörzsöl (nem, nem vagyok allergiás rá, és de, elég sokfélét kipróbáltunk), utána pedig napokig szenvedek vele.

Valószínűleg amúgy hormontartalmú spirál lesz belőle, mert a tablettát nem az én életmódomhoz találták ki, és csak azért nem felejtem el, mert rettegek attól, hogy elfelejtem, a hüvelygyűrű kellemetlen a barátomnak, és a használata sem tetszik... Az injekcióról meg elég csúnya dolgokat hallottam, és a doki is mondta, hogy három hónapig nem tud mit kezdeni a mellékhatásokkal, ha egyszer kiütköznek, míg a tablettát abba lehet hagyni, a spirált ki lehet venni stb.


A fogamzásgátlás két ember felelőssége, olyan embert kell találnod, aki tolerálja, hogy nem akarsz tabizni, amivel egyébként semmi gond. De azért javaslom, mivel nem ez a két fogamzásgátlási módszer létezik, olvass utána a többi lehetséges alternatívának, és ennek megfelelően legyél te is kompromisszumképes. :) Persze, ha egyik sem válik be vagy teljesen kizársz bármiféle hormontartalmú dolgot, azzal sincs semmi baj - csak tényleg sok mindent megnehezít. De ha egy férfi ezt nem tolerálja (és nincs rá valami komolyabb indoka annál, hogy kényelmetlen, nem érezni a puncit, stb.), akkor nem biztos, hogy megéri vele foglalkozni. A te tested, a te döntésed. Csak szerintem ezt még valamikor az elején érdemes tisztázni.


Egyébként én is tablettaellenes voltam (és még mindig nem vagyok oda érte, csak egy ideiglenes áthidalómegoldás, de már nem vagyok ellene), csak olyan iszonyatosan szerelmes vagyok a páromba, hogy egyszerűen érezni akarom teljesen, és már egy ideje iszonyatosan elkezdett zavarni a gumi. És mivel az egyetlen szóbajöhető alternatív megoldás 50.000 forint, ezért össze kell spórolni rá a pénzt (fifti-fifti).


Szóval csak annyi, hogy próbálj te is kompromisszumképes lenni majd, hátha találtok valamit. De mivel tényleg a te tested, a te jogod dönteni. :)

2015. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!