Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért természetes manapság,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért természetes manapság, hogy minden nő fogamzásgátlót szed?

Figyelt kérdés

Én nem szedek, mondjuk igaz tartós kapcsolatom sincs még meg igazából gyógyszerellenes is vagyok...akikkel beszélgettem erről, ők mind azt mondták, hogy jobb ha tartós kapcsolatban inkább megbarátkozom a gondolattal, hogy szedjem, de belőlem már most ellenszenves érzéseket vált ki... A mai nők úgy eszik kb, mint én a tic-tacot se és elfelejtik, hogy ez egy gyógyszer, de még azon belül sem a C-vitamin kategória (én még azt se vagyok hajlandó szedni).

Mi van, ha ennyire makacs leszek később is? Előfordulhat, hogy ez tartós kapcsolatban probléma lesz?



2015. nov. 23. 14:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
36%

Mert szeretnek alarendelt szerepben lenni!

Pedig mar van ugymond ferfi fogamzasgatlo ,de sok buta no nem all elo a parjanal azzal,hogy figyelj egy evig en utanna te szeded!

Ehelyett inkabb csak magukat szennyezik...

2015. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódj, én sem szedek. a gumit felesben álljuk és nem fekszem össze olyannal aki elvárja, hogy mérgezzem magam. Trombózis hajlamom van amúgy, de ha nem lenne sem szedném.

N 38

2015. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Mcgalagony17 ***** válasza:
67%

Én se szedtem soha gyógyszert, pedig tartós kapcsolatban nem egy páromnál felmerült ez a téma... Az óvszer amúgy is biztonságosabb a fertőzések elkerülése szempontjából is!


21 /N

2015. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
42%
Csakhogy gumival közel sem ugyanolyan a szex...
2015. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%

Én depressziós vagyok, ezért nem szedhetek tablettát. De ha egészséges lennék, akkor is inkább a gumi mellett döntenék. Rengeteg olyan történetet lehet olvasni, hogy tönkreteszi a nő szervezetét. És a legtöbb nőgyógyász sajnos nem azt a tablettát írja fel, ami majd a legjobb lehet a betegnek (kórtörténet alapján, vérvizsgálat után), hanem amelyiket az orvoslátogatója éppen nyomatja.


[link]


[link]

2015. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
84%
Utóbbival egyet értek, nekem kérdés nélkül írt fel gyógyszert még 25 éves koromban, amikor a keringési problémáim mindössze 2 hónap után felerősödtek és abbahagytam a gyógyszert, megint jól voltam. Az orvosok többsége olyan gyógyszert ír fel amelyik cég épp a zsebét tömi.
2015. nov. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
66%

Én sem szedek,nincs is szándékomban.


Fogalmam sincs,hogy káros-e,nem azért nem szeretném szedni,hogy lesz-e tőle bajom.


Egyszerűen mi óvszert használunk,amit azért szex közben is ellenőriztünk már,hogy nincs-e baj.

Ha a 4 éves kapcsolatom alatt jó volt így,akkor ezután is megleszek nélküle.

L

2015. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
59%

Az nekem sem igazán tetszik, hogy manapság szinte "elvárás", hogy a nő szedjen tablettát. Véleményem szerint a védekezés két emberre tartozik, nekik kellene megbeszélni, átgondolni, érveket felsorakoztatni az egyes módszerek mellett, majd pedig eldönteni, hogy mit választanak.

Én speciel nem szeretnék szedni. Orvosként tisztában vagyok minden előnyével és hátrányával is, ezeket mérlegeltem és arra jutottam, hogy nem szeretném szedni. Szerencsére a párommal sikerült kompromisszumot találnunk, így a 8 éves kapcsolatunkban sem okoz ez problémát.


De természetesen azt is megértem, ha valaki a tabletta mellett dönt. Meglehetősen kényelmes megoldás, van egy csomó pozitív hatása, és sokaknak nem okoz semmiféle problémát sem a szedés alatt, sem utána. De persze vannak olyanok is, akik vagy alapból nem szedhetik, vagy tolerálhatatlan mellékhatások, netalántán komoly szövődmények alakulnak ki.


Igazából az orvos feladata lenne az, hogy megfelelő felvilágosítást adjon nem csak a tabletta előnyeiről és hátrányairól, hanem az egyéb módszerekről is. Plusz az is az orvos dolga lenne, hogy a megfelelő anamnézisfelvétellel kiszűrje azokat, akiknek nem igazán lenne javasolt a szedés. De egyrészt az állami egészségügyben erre nem nagyon van idő, másrészt pedig a nem hormonos megoldások nagy többségéhez sokkal több fegyelem és közreműködés kell a páciens részéről ahhoz, hogy megfelelő biztonságot nyújtson a terhesség ellen. És bizony ha valaki már harmadszor megy esemény utániért, mert "elfelejtett" óvszert használni, akkor célszerűbb inkább felírni neki a tablettát, mint könyörögni, hogy ugyan ne a gumi MELLETT szexeljenek, hanem gumiVAL, vagy megvárni, míg nem esemény utániért, hanem abortuszra jön...


Egyébként a gyógyszercéges dologra reagálva:

Hatóanyag-összetételt tekintve kb. 10 fajta fogamzásgátló tabletta létezik, ehhez a 10 féle szerhez pedig kb. 50 gyári név társul. Egy adott cégnek pedig jellemzően nem egy típusú tablettája van, példának okáért a Richter palettáján kapásból vagy 8 féle különböző összetételű tabletta van! Tehát hiába van elkötelezve egy orvos egy adott cég mellett, attól még bőven tud válogatni a tabletták között. A páciensnek meg aztán baromira mindegy, hogy az adott összetételű tablettát éppen melyik gyártó gyártja.

2015. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
54%
nem szed minden nő..nagyon nem:D
2015. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
23%

Barátommal 1,5 évig gumit használtunk. A közel 150-ből egy sem szakadt el, semmi probléma nem volt. Jó volt így nekünk, viszont én egyre többször gondoltam rá, mennyivel jobb lenne gumi nélkül szexelni, hogy semmi ne legyen köztünk. Ő azt mondta, az én döntésem. Nem erőltette. Én mondtam, hogy váltok tabira. Már egy éve szedem, teljesen meg vagyok vele elégedve.


A gumi árát is feleztük, ahogy most a tabiét. Számomra sokkal biztonságosabb így a szex, plusz egyből bele tudunk vágni, akár váratlanul rá is ülhetek, nem kell előtte a gumival vacakolni. Plusz barátom is mondta, hogy sokkal jobb érzés gumi nélkül. Szerintem is. :)


Mellékhatás eddig nem volt, minden rendben van vele. És a dokim azt mondta, szedhetem nyugodtan, amíg babát nem akarunk, ugyanis ha gumi mellett esemény utáni tabira lenne szükség, az kb annyi hormon, mintha fogamzásgátlót szednék egy évig. Namost ebből kiindulva inkább szedem a fogamzásgátlót évekig, és nem lesz szükség esemény utánira.

19L

2015. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!