Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért éri meg egy nőnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért éri meg egy nőnek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért éri meg ekkora macerát bevállalni.


Pozitívum lehet:

- Nem kell gumi

- Kevésbé kellemetlen és napra pontos menstruáció

- Szebb bőr


Negatívum lehet:

- Mindig pontosan ugyanakkor kell bevenni ha épp elfelejtesz egyet már borul a rendszer

- Szexuális étvágy csökkenése

- Visszatérő hüvelygomba

- Antibiotikum gyengíti, gyulladásgátlók gyengítik, orbáncfű gyengíti, sok C vitamin gyengíti, hányás hasmenés is gyengíti - sose tudod mikor csökken épp a hatása ezért én speciel sose érezném magam biztonságban

- Trombózis veszély

- Elhízás veszély


Nem egy ismerősöm van aki tabletta mellett teherbe esett, van olyan is akinek tiszta ciszta lett a petefészke és nem is lehet gyereke. Megéri mindezt a macerát? Olyan férfit is ismerek aki elvárja a tablettát, mondván ő nem használ gumit mert kényelmetlen, de a nő persze kockáztassa az egészségét.


Lányok, akik tablettát szednek, nektek miért éri meg? Én rákérdeztem a barátomnál és mondta hogy nem szeretné ha szedném, mert tisztában van a lehetséges negatív hatásokkal meg a macerával. A gumi biztosabb védelem és inkább elviseli azt. Mikor ezt a nőgyógyászomnak meséltem, mondta hogy adjak hálát az úrnak hogy ilyen partnerem van mert elég ritka (amúgy ő sem ajánlotta a tablettát).


Szóval nők? Miért éri meg nektek a fogamzásgátlót szedni, férfiak miért (akik elvárják) milyen alapon várjátok el a nőtől hogy tablettát szedjen?


Előre is köszi a válaszokat!


2015. júl. 27. 12:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 27. 15:04
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

Ami negatív hatásokat írtál, azok jelentkezhetnek. NÉHA.

A mai, kis hormontartalmú tablettáknál már nagyon ritkán.

A kapcsolat pedig bensőségesebb: nem kell a legintimebb pillanatokban gumit előrántani, feltekerni - aztán pedig végig figyelni, hogy a helyén van-e - végül pedig idő előtt kirántani, mert ugye nem várhatod meg odabenn, míg lelohad.

Aztán még lehet közelről vizsgálgatni is, hogy vajon nem lyukadt-e ki.

Ha pedig igen - akkor egy olyan lórúgás hormon tablettát vehetsz be, ami aztán garantáltan fejreállít mindent benned.


Ja: a spirál úgy működik, hogy gyulladást idéz elő, és ezért rákot okozhat! Nekem van is ilyen ismerősöm!

2015. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
12: jo nagy hulyeseg, amit tudsz a spiralrol! Egyaltalan nem gyulladas eloidezesevel "dolgozik". Hatasa mechanikus: nem engedi feljutni a spermiumokat a petehez. Ha egy-ket szokeveny megis atjutna, akkor viszont eletbe lep a masik hatasa: nem engedi beagyazodni a petesejtet. Statisztika alapjan gyogyszertol nagyobb esellyel lesz vkinek rakja, mint spiraltol. Frissitsd a tudasod:)
2015. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"nem engedi feljutni a spermiumokat a petehez"

Ezt pontosan hogyan is csinálja?

Láttál te már spirált egyáltalán?


"Ha egy-ket szokeveny megis atjutna, akkor viszont eletbe lep a masik hatasa: nem engedi beagyazodni a petesejtet"

Na, és ezt vajon hogyan csinálja?

Valami itt nem stimmel...


Olvass csak:

"a spirálnak sunyi, kellemetlen mellékhatásai tudnak lenni. A módszer elve, hogy állandóan ingerli a méh nyálkahártyáját, ezáltal alkalmatlanná teszi a beágyazódásra. Ez a folyamatos, enyhe gyulladás olykor beindul, kiszabadul a kismedence többi szervei közé, ami veszélyes, nehezen uralható betegség."

Magyarán: FOLYAMATOS GYULLADÁST TART FENN. ÍGY MŰKÖDIK.

[link]


A spermiumok útját pedig nem zárja el.

2015. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Te tenyleg egy 2009-es cikkel akarsz meggyozni? -.-

majusban rakott fel nekem spiralt a dokim, elegge korbejartam a temat.

2015. júl. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]


"...az aranyban gazdagított Goldlily-Exclusive spirálok használata esetén gyulladásos megbetegedések alig fordulnak elő."

2015. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem éri meg.

A kérdező által felsorolt lehetséges mellékhatások nem ritkák, és az alacsony hormontartalmú tablettákra (a piacon lévő gyógyszerek 99 %-a) ugyanúgy jellemzőek, mint a régi gyógyszerekre, sőt, a trombózis kockázata BIZONYÍTOTTAN nagyobb az új generációs gyógyszereknél, mint a régieknél.


Hosszú távú hatásairól:

Cataflamot szedni marokszámra is jobban megéri fájdalmas menstruációnál, mint kikapcsolni a természetes ciklust, ezzel kockáztatva a későbbi normális működést (egyébként fájdalmas mensesznél endokrinológust kell felkeresni, nem nőgyógyászt).


Nekem egyik barátnőm se úszta meg valamilyen mellékhatás nélkül. Néhányan közülük hősként viselték a többszöri váltás ellenére is fennálló tüneteket, a többiek inkább "lejöttek a szerről", ahogy én is, miután a csoporttársam belehalt a tüdőembóliába a szedése mellett. Mindössze 21 éves volt. Sportos, fitt nő, akinek csak a tabletta volt kockázat, genetikailag nem volt hajlamos rá.

2015. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!