Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért éri meg egy nőnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért éri meg egy nőnek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért éri meg ekkora macerát bevállalni.


Pozitívum lehet:

- Nem kell gumi

- Kevésbé kellemetlen és napra pontos menstruáció

- Szebb bőr


Negatívum lehet:

- Mindig pontosan ugyanakkor kell bevenni ha épp elfelejtesz egyet már borul a rendszer

- Szexuális étvágy csökkenése

- Visszatérő hüvelygomba

- Antibiotikum gyengíti, gyulladásgátlók gyengítik, orbáncfű gyengíti, sok C vitamin gyengíti, hányás hasmenés is gyengíti - sose tudod mikor csökken épp a hatása ezért én speciel sose érezném magam biztonságban

- Trombózis veszély

- Elhízás veszély


Nem egy ismerősöm van aki tabletta mellett teherbe esett, van olyan is akinek tiszta ciszta lett a petefészke és nem is lehet gyereke. Megéri mindezt a macerát? Olyan férfit is ismerek aki elvárja a tablettát, mondván ő nem használ gumit mert kényelmetlen, de a nő persze kockáztassa az egészségét.


Lányok, akik tablettát szednek, nektek miért éri meg? Én rákérdeztem a barátomnál és mondta hogy nem szeretné ha szedném, mert tisztában van a lehetséges negatív hatásokkal meg a macerával. A gumi biztosabb védelem és inkább elviseli azt. Mikor ezt a nőgyógyászomnak meséltem, mondta hogy adjak hálát az úrnak hogy ilyen partnerem van mert elég ritka (amúgy ő sem ajánlotta a tablettát).


Szóval nők? Miért éri meg nektek a fogamzásgátlót szedni, férfiak miért (akik elvárják) milyen alapon várjátok el a nőtől hogy tablettát szedjen?


Előre is köszi a válaszokat!


2015. júl. 27. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Hurra, akkor dugj gumival
2015. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Én pont a negatívumok miatt nem szedek. Ezért tetettem fel spirált. Semmi nem gyengíti a hatását, mert nem hormon alapú, hanem mechanikus. Első 1-2 hónap szar, amíg hozzászokik a szervezet, de utána megfizethetetlen a könnyebbség.

29N

2015. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

En huvelygyurut hasznalok

Az elonyokkel egyetertek

Hatranyok gyurunel ugye nem tudod elfelejteni ugyh a szedessel nincs problema

Szexualis etvagyam nem csokkent

Gombam se volt soha

Keves gyogyszer gyengiti mivel ezt nem szajon at szedem helyileg szivodik fel a hatoanyag

Semmi hatassal nincs a testsulyomra


Egyszoval mrad a hosszabb tavu megbetegedes rizikoja. Ezzel kapcs ban annyi a velemenyen h ha dohanyoznek innek akk is kaphatok barmi betegseget rak erelmeszesedes barmi... Szoval inkabb hasznalok gyurut aZ is csak annyira karos mint minden mas sz.r amit hasznalunk eszunk v iszunk. Ezerszer jobb a szex es a menzeszem is pontos. Szuper! Tomoren ezert hasznalom. Nem a pasi miatt hanem magamert. Tolem sose kertek h hasznaljam sot mondtak h ink hasznalnak gumit ha nem akarom ne szedjem.

2015. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az első magasröptű kommentet főleg.
2015. júl. 27. 12:40
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy neked pl nem ad semmi pluszt, de az nem jelenti azt, hogy hülyeség és veszélyes. Van, akinek azért kell, mert másképp nem indul be a szervezetében az, ami másnak természetes. Nekem azért volt jó, mert azelőtt iszonyú rendszertelen volt a menstruációm, rengeteget véreztem és sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy minden próbálkozásom ellenére átáztam. Emellett pedig sokszor olyan erős volt, hogy fel sem bírtam kelni, majdnem mentőt is kellett hívni hozzám és kipróbáltam minden gyógyszert, de semmi sem volt arra jó, hogy legalább elviselhetővé tegye. A negatívumokról meg csak annyit, hogy ezek előfordulhatnak, de nem jellemzőek. Igen, kell hozzá rendszeresség, de hozzá lehet szokni. Nekem nem(és a környezetemben senkinek sem, akivel beszéltünk erről) csökkent a libidója és egyikünk sem hízott el tabletta miatt. A mai tablettáknak nagyon alacsony a hormontartalma, ezek a régebbi típusokra jellemzőek. Az ismerőseim közül egyedül nekem volt hüvelygombám, de nekem sem a tabletta miatt, hanem egy csúnya megbetegedés után. Igen, fel kell szívódnia a tablettáknak, minden gyógyszer elveszti a hatását, ha kihányod stb. Ugyanakkor utána lehet nézni, hogy mi az, aminél oda kell figyelni, ami lényegében az antibiotikum és a gyógyteák. Ha olyan gyógyszert veszel be, amit nem ismersz, akkor ott a google. A trombózis veszély még mindig vitatott, de itt is érvényesül a dolog, hogy aki hajlamos rá, annál tabletta nélkül is előfordulhat, aki nem, annak meg nagyon pici esélye van, nem sokkal nagyobb, mintha nem szednéd a tablettát. Na hát hirtelen ennyi jutott eszembe. Amúgy meg a betegtájékoztatón is ott van, hogy ezek ritka, illetve nagyon ritka mellékhatások. Viszont abban egyetértek veled, hogy ez baromság, hogy a férfi 'elvárja'. Nem szednék csak azért tablettát, mert ő 'elvárja'. Az ilyenek egyszerűen bunkók. Amúgy a gumi pont hogy kevésbé biztonságos, de ez lényegtelen. Ha nem akarsz tablettát szedni, senki nem kötelez rá amúgy. De próbáld meg az érem másik oldalát is látni.
2015. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne az óvszer biztonságosabb? Mechanikus védelem, a sperma nem tud bejutni... Megfelelő mérettel és használattal nem szakad ki. Szex után lehet ellenőrizni hogy mégis kiszakadt-e és ha netán baleset van meg lehet tenni az óvintézkedést. Ellenben fogamzásgátlónál ha beléd élvez a pasi elkezdhetsz gondolkodni hogy fostál-e az utóbbi időbe vagy csináltál-e bármit ami miatt gyengülhet a hatása... Nagyon max úgy mernék fogamzásgátlót szedni ha nem élvezne belém a partnerem. De úgy meg pont az egyik lényegi eleme veszik oda. :D Szóval nem tudom.

Elsősorban nem a ritka mellékhatásokkal van a bajom (bár nem szeretnék 100-ból az az egy lenni se) hanem a dolgok miatt amikre oda kell figyelni, amik csökkentik a hatását a rendszerességet meg a macerát.

2015. júl. 27. 12:52
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem, hogy miért pörögsz a macerán ennyit... Felnőtt, értelmes nő vagy. Csak észben tudsz tartani annyit, hogy oké, este 7 óra, kimegyek és beveszem... Ha meg fél évente egyszer előfordul, hogy beteg leszel és gyógyszert írnak fel, vagy mondjuk atomra hánytad magad, akkor fogjátok és felhúztok egy gumit... Nem értem, hol van itt a macera??


Amúgy évekig szedtem tablettát. Soha nem hánytam, soha nem volt hasmenésem. Párszor szedtem gyógyszer, akkor használtunk óvszert. Előfordult persze, hogy egyszer-kétszer elfelejtettem bevenni időben, akkor bevettem később vagy másnap. Soha nem okozott semmilyen problémát és az ismerősi körömben sem tudok semmiről...


Amit csinálsz csak hiszti és másoktól várod el, hogy megerősítsék a viselkedésedet...

2015. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem várok megerősítést, csak érveket arra hogy a negatívumok ellenére miért éri meg használni. :) De azért köszönöm a kötekedő válaszod.
2015. júl. 27. 13:05
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem annyi pozitívuma, és nem is annyi negatívuma van, mint amiket felsoroltál. Én pl azért szedem, mert párom egy alkalommal 4-5-ször elmegy bennem, és ilyen esetben máshogy nem tudunk védekezni. Ha nem bennem, hanem máshova megy, akkor számomra semmi élvezeti értéke nincs a szexnek. Negatívumokból még egy se jelentkezett nálam, pedig nem ma kezdtem el szedni.
2015. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

szerintem sokkal több pozitívum van, mint negatívum, bár ez egyénfüggő

1 éve szedem és semmilyen negatívumot nem tapasztaltam, sokkal jobb, mint az óvszer, bár én alapból a mensi miatt kezdtem szedni, azóta rendszeres és nem is fáj :)

nekem megéri szedni sokkal elviselhetőbb tőle a menstruációm

soha senki nem kényszerített rá, vagy várta el tőlem, én magam döntöttem így

2015. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!