Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem értem, hogy lehetnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem, hogy lehetnek valakik annyira bátrak, hogy bevállalják a megszakitásos védekezést? Nem félnek az abortusztól?

Figyelt kérdés
én hülyére idegeskedném magam minden hónapban. 2 barátnőm is igy lett terhes. itt meg szidnak, hogy a tabival tönkreteszem magam, de én csak ebben bizok.
2010. jan. 13. 23:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem fog megtörténni? Ha nem megszakítás miatt, akkor akár te is lehetsz az az 1-2%, akinél nem válik be a tabletta.

Nem degradáló? Lehet, hogy épp sértőnek nem sértő, de szerinted hogy esik azoknak, akiknek már volt abortuszuk? Mert az tulajdonképpen mindegy, hogyan történt a teherbeesés, akár védekezés mellett, akár nélküle, az eredmény ugyanaz, abortusz. Ha nekem lett volna valaha, akkor ezen most nagyon megbántódnék. Akinek nem okoz lelki traumát egy abortusz, az szerintem nem fog emiatt a kérdés miatt magába szállni, akinek pedig lelki traumát okozott, az megszenvedte már a saját lelkiismerete miatt. Minek tovább kínozni?

2010. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne sorolj egy csoportba légyszives azokhoz akit semmit nem tesznek azért hogy ne legyen gyerekük,meg azokhoz akik beleesnek az egy százalékba.És ez a kérdés egyáltalán nem az abortusz helyességét,nem helyességét,lelki hátterét taglalja,hanem hogy miért vállalnak be megzsakitásos szexet akik nem akarnak gyereket? Ennyi erővel ne védekezzen senki sehogy,mert lehet hogy beleesek az egy százalékba aki ugyis teherbe esik,akkor meg teljesen mindegy...ugye ezt nem gondoltad komolyan?
2010. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ja és nem mindegy hogy 65 %os biztonságú védekezést használok,vagy kevesebb (megszakitás) vagy 99%-osat mint a tabletta.Az első felelőtlenség cska simán,nem értem miért kéne sjanálni azokat akik igy cselekszenek.Az abortuszt meg én alapjában véve nem itélem el,mert egyik modszer sem száz százalékos,na de könyörgöm azért tegyünk már valamit érte ha nem akarunk gyereket..és nem utána kell gondolkozni hanem szex előtt. Amugy Magyarorzság eléggé jó helyen áll az évenkénti abortuszok "rangsorában" sajnos.. ez pedig azt jelenti,hogy nagyon sokan felelőtlenül,védekezés nélkül szexelnek ,nincs mit szépiteni ezen.
2010. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nem, egyszerűen úgy gondoltam, hogy senkinek sincs hozzá semmi köze, hogy kinek hány abortusza volt. Mindenki úgy védekezik ahogyan csak akar, ha nem akar, akkor sem muszáj. Ez egy olyan dolog, hogy mindenkinek a magánügye, magunkban el lehet ítélni, de leszólni...senkinek sem esne jól, ha leszólnák. Csak annyi a lényeg, hogy mindenki a saját háza táján söprögessen, nem hiszem, hogy van itt olyan tökéletes ember, akinek semmit sem lehet a szemére vetni.
2010. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Na pont ezt mondom, el lehet ítélni, nekem is majdnem mindenről van véleményem, de fene se kérdezte és senkit sem szeretnék megbántani, mert mégis miért tenném? Nem szeretek állandóan mások hibáival foglalkozni, van nekem is, inkább azokat próbálom kijavítani. Az meg hogy Magyarország hol tart megint más kérdés, akkor sincs hozzá közöm. A gond eredendően szerintem nem azokkal az emberekkel van, akik nem védekeznek, hanem akik nem mondják el nekik hogyan kell. Ez pedig simán az oktatásra vezethető vissza, nem a felelőtlenségre.
2010. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
igen, azokra gondoltam, akik nem tesznek semmit, h NE LEGYENEK terhesek, aztan meg csodalkoznak, es rohannak abortuszra. azokkal semmi bajom, akik akarnak gyereket, és megszakitást használnak, de akik foggal - körömmel hadakoznak a gyerek ellen, aztan meg lusták védekezni, azért az elég nagy felelőtlenség. nem? nem veszekedést akartam kiváltani, csak nem értem, h ha vki nem akar gyereket, akkor miért bizza a véletlenre?
2010. jan. 14. 20:50
 27/31 anonim ***** válasza:
Bocsi, de megint azt kell mondjam, arra bízza, amire akarja. Ha kifizeti az abortuszt, akkor kifizeti, ez van. Nincs beleszólásunk...és semmi közünk hozzá, volt-e abortusza, mindenki azt csinál ilyen téren, amit akar.
2010. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom én se őket megérteni fiú létemre. Egyik ismerősömtől megkérdeztem ezt a dolgot és tökre meglepődtem mert a csajról nem gondoltam volna. 20 éves most kezdte az egyetemet, nem akar gyereket nem akarja elvetetni ha becsúszik egy baba, tablettát se akar szedni és mindig gumit használtak a pasijával, de kitalálták hogy próbálják ki gumi nélkűl és kipróbálták és 1 hónapig igy csináltak azt akkor jöttek rá hogy hülyeséget csináltak mikor késett a menzesze a csajnak, szerencsére nem lett terhes és valami más miatt késett és ekkor jött rá a csaj hogy a pasijának fogalma se volt erről hogy igy is teherbe tudja ejteni, pedig a pasija 25 éves mikor elmondta neki azt hogy teherbe tud igy esni, meg azt is hogy ha teherbe esett volna megtartotta volna, na azóta kapásból huzza a gumit mikor sor kerűl a sexre a pasija. Ez a csaj ismerősöm meg elkezdi mondani neki hogy mi van félsz hogy babánk lesz? csak igy poénból, de közbe ő se akar még, jah és a csaj orvosira jár. :|

Megkérdeztem tőle hogy lehettek ilyen felelőtlenek ha egyikük se akar babát. Elkezdi hogy kiváncsiak voltunk és hogy neki ez jobb volt úgy és akarta folytatni. Mondtam neki hogy mi van a "pinád" vezérelt? Elkezdi hosszas gondolkozás után hogy úgy nézki... Más magyarázatot nem tudott rá mondani, szerencsére pasijának volt esze és nem folytatta XD


Szóval szerintem csak azért csinálják mert a nemiszervük vezérlik meg hogy jobb érzés és nincsenek tisztában milyen következményei lehetnek ha rosszúl sűl el a dolog.


Egy kérdés: Nem tudtok valami jó oldalt ahol olyan statisztika van hogy mondjuk ha valaki abortuszra megy mennyi az esélye hogy utána lehet újra gyereke, mondjuk annak a fügvényében mennyi idő után vetette el, vagy milyen káros hatásai lehetnek?

2010. jan. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
"kedves"első válaszoló.te tuti valami kis pláza cica lehetsz.már az első mondatodból le lehet vágni.akinek a tabiról is meg a terhességről is egyből a hízás jut az eszébe.szégyen vagy.
2010. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Már hónapok óta így nem védekezünk a barátommal, bár megszakítjuk az aktust legtöbbször. Az okok: mindenképpen szeretnénk babát, de azt nem, hogy a sok évig szedett tabletta bármiféle gondot okozzon a későbbiekben, ezért úgy döntöttünk, hogy legalább egy fél éves "tisztulás" nem árt a szervezetemnek. Tudom, hogy sokan azt mondják, a mai tabletták már nem ártanak, de a genetika egyik sajátossága, hogy akár nemzedékekkel később is előjöhet a probléma. szóval biztosra akarunk menni abban is, hogy egészséges unokáink lesznek. :)

És persze azt sem bánnánk, hogyha így véletlenül ( 4 hónapja hagytam abba a tabit) "becsúszna".

Azt, hogy valaki felelőtlenségből és nemtörődömségből szakítja meg az együttlétet, njo meg kényelemből, azt én is elítélem. Ráadásul minden egyes abortusz csökkentheti a későbbi teherbeesés lehetőségét. Nem szép dolog azt mondani, de mégis sokan vannak, akik nem mások, hanem csak a saját hibáikból képesek tanulni. Én sajnálom őket. Remélem, azért ha majd idejét látják a gyermek érkezésének, nem fog nekik gondot okozni, én mindenesetre félnék a következményektől...

2010. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!