Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztaltak! Tudtok tanácsot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltak! Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A lányomnak szeretnék gyógyszert íratni,de ő ellene van Azt mondja hogy az ismerősei közül mindenki azt mondja nem szabad szedni,mert nem fejlődik ki rendesen a méhe,a nagy hormontartalmútól egyenesen retteg,aminek kicsi a hormontartalma,arra meg azt mondja semmit se ér,simán terhes lehet mellette.Egyébként 16 éves.Vékony(súrolja a sovány határát)(De pl nincsenek nagy mellei)

Én nem tudok mivel érvelni,mert soha nem szedhettem a betegségem miatt.

Mitévő legyek?


2010. jan. 12. 12:13
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom soha nem gondoltam volna hogy azért mert én nem szedhettem,ilyen dilemmáim lesznek.Mivel tapasztalatim nulla..Megmutattam a lányomnak,ő is elolvasta a válaszokat.Edig ellene volt a tablettának,de mostmár ő is bizonytalan.

Köszi a többi választ is.

2010. jan. 12. 18:31
 22/33 anonim ***** válasza:
18:20 nem mindig vannak mellékhatások,nekem nem volt,azt hittem minden rendben,nem is híztam.Aztán abbahagytam és akkor kezdődött a kálváriám.
2010. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

és én honnan tudjam, h neked előtte nem volt abortuszod, vagy már eleve nem vagy-e meddő, ami csökkentheti a terhesség lehetőségét? sztem nem kell aggódni. az orvosok se ajánlanák, ha nem lenne biztonságos. pl. ott a megszakitásos " módszer ", amit senki se ajánl, mert nem biztonságos. szóval, azért lehet hinni az orvosoknak. de itt meg lehet kérdezni. www.orvostudakozo.hu

amugy még csak annyi, h ha vki elkezdi a nemi életet, akkor az is felelősséggel jár. ha azzal, h nem lehet gyereke, akkor azzal, ha meg azzal, h megtörténhet, h teherbeesik, akkor meg azzal. ehhez is fel kell nőni. erre céloztam a 16 - os életévvel.

2010. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
18.35-nek Igen maximálisan egyetértek veled.De....megkötözni nem tudom,nem is akarom.Minél jobban TILTANÁM,és ezt szó szerint értem,annál nagyobb lenne benne a csakazért is.És ezt nem akarom.Ezért írtam,hogy inkább tudjak mindenről.
2010. jan. 12. 18:46
 25/33 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha elmennétek egyutt az orvoshoz, és ő elmondaná a dolgokat? lehet, h akkor megnyugodna, és belemenne a tabiba.
2010. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem volt abortuszom és meddő sem voltam.Ezt onnan tudom,hogy az akkori párommal óvszerrel védekeztünk,majd megbeszéltük,hogy itt az ideje a babának,készek vagyunk rá.Elmentük ő is én is a dokihoz,hogy kivizsgálásra,rá kérdeztem az Elevitre is,egészségesen étkezdtem,vagyis tudatosan készültem az anyaságra.A vizsgálatok szerint mind a ketten egészségesek voltunk.Aztán a párom meghalt balesetben.De ez egy másik történet.Ezután ismertem meg a mostani páromat.Azért kezdtem el gyógyszert szedni,mert tőle a kapcsolat elején még nem akartam gyereket,hisz meg kellett,hogy ismerjem.Akkor hibáztam nagyot.Ismertem az óvszert,mint védekezési eszközt és úgy gondoltam kényelmi szempontból inkább magamra vállalom a védekezést gyógyszerrel.Aztán úgy alakult,hogy összeházasodtunk és eldöntöttük,hogy jöhet a baba.Abbahagytam a tabit aztán azt vettem észre,hogy nem jött meg.Az orvosom legyintett,hogy majd helyre áll.Nem állt.Elmentem egy másikhoz,aki adott egy gyógyszert,amitől ugyan volt vérzésem,de peteérésem ekkor sem volt.Amint abbahagytam annak a szedését a vérzés ugyanúgy elmaradt.Ekkor kerültem a harmadik orvosomhoz,mert mindenért az akkori orvosomat hibáztattam,pedig nem ő volt a hülye.A jelenlegi orvosommal két évig küzdöttünk mire helyre állt minden,lett újra peteérésem,de ez után is eltelt 2 év mire megfogant a fiam.

Az tény,hogy aki nemi életet él,annak felelősségteljesnek kell lenni és vállalni minden kockázatot.De nem mindenki tudja,hogy pontosan mik is a kockázatok.Pont azért,mert akinek minden simán ment az váltig állítja,hogy nincs veszély csak sok a vészmadár.Pedig van és soha nem lehet tudni,hogy egyes emberekre miként is hatnak a tabletták.Az orvos sem meri tűzbe tenni a kezét,csak statisztikákat tud mondani és valószínűséget,de annak,akinek baja lett,ez már nem vígasz.

2010. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
vannak ilyenek, és sajnálom, h igy alakult. de vérvétel, kivizsgálás volt? biztos magas hormontartalmu volt a tabi. azért nem árt az alapos kivizsgálás. pl. az első orvosom csak rákszűrést végzett, aztán már kaptam is a receptet. nem értettem, h mi alapjan irja fel. aztan elmentem vérvételre, és a másik orvosom orra elé odanyomtam az eredményemet, és mondtam, ez alapján irja fel az uj gyogyszert. ezzel most semmi gond, a masiktol fajt a fejem sokat. amugy egy orvossal való beszélgetés nem árt. mert van ellenpélda is, aki soha nem szedett gyogyszert, es megse jon ossze a baba.
2010. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom.....tudom nem vígasz,de mindenkinek megvan a maga keresztje.Mindennek van kockázata,ennek is.Lehet hogy most hülyeséget írok,de lehet hogy ezer emberből pont te vagy az akivel ez megesett.És nem akarlak bántani hidd el.Ezért nem tudo mi tévő legyek.Hiszen a leges-legnagyobb biztonságban szeretném tudni a lányomat.De nyilván azt is szertném ha lenne majd valamikor unokám.
2010. jan. 12. 19:04
 29/33 anonim ***** válasza:

Persze,ebben igazad van,hogy nem csak az lesz meddő,aki tabit szed,butaság is lenne ezt állítani,nem teszem.Csak arra akarom felhívni a figyelmet,hogy nem veszélytelen.Az orvosok ajánlják,mert tényleg megakadályozza a terhességet,ez nem vitás.De ahogy az orvos nem tudja,amikor megvizsgál és felír egy fajtát,hogy neked,a te testednek ez milyen lesz,lesz-e mellékhatás vagy nem stb,úgy azt sem tudja megmondani teljesen biztosra,hogyha abbahagytad minden visszaáll a rendes kerékvágásba.Nem mondhatja,mert ő sem tudja.

A kérdésedre válaszolva,igen jártam ellenőrzésekre,de mondom nem volt mellékhatása,nem híztam és minden normálisnak tűnt.Az eredményeim is.Épp ezért rántotta csak meg a vállát,amikor nekiszegeztem a kérdést,hogy akkor most miért nincs peteérésem,miért nem menstruálok normálisan.Otthagytam,mert becsapva érzetem magam,senki nem szólt,hogy gond lehet,ő sem.A másik doki adott valamit,de az csak tüneti kezelés volt és addigra már annyira elkeseredtem,hogy őt tettem felelőssé pedig ő semmiről nem tehetett.Megőrjített,hogy miért történik ez.A harmadik dokim nem ígér csodát,de türelmet kért tőlem és felvázolta,hogy milyen út vár rám,miket próbáljunk ki,hogy rendbe jöjjek.Két évembe került,de sikerült.

Ezért féltem azokat,akik szedik,mert soha nem kapnak mellé garancialevelet,hogy minden rendben lesz.

Az előnyeit persze én sem vitatom.Amiket leírtál,szebb bőr,kényelmesebb szex stb.De a kockázatát sem szabad eltusolni.

2010. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Kérdező: Igazad van,lehet,hogy én voltam az ezer emberből az az egy,akivel ez megtörtént,de a legrosszabb ebben,hogy senki nem tudja,hogy ő nem-e lesz,az ezredik.Most így utólag azt mondom nem szedném,de egy percig sem állítom,hogy törvényszerű,hogy gond lesz,de sajnos ezzel is számolni kell.
2010. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!