Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kérdések a fogamzásgátlókról?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdések a fogamzásgátlókról? Csak eszesek írjanak és tapasztaltak ;)

Figyelt kérdés
Ha az ember elkezd fogamzásgátlót használni ( én pl Dienille) akkor mennyit várjak az első gumi nélküli szexre? 2hét,1hónap?? Ha nem hányok, nem fosok és időbe vettem mindig be akkor 100% h nem leszek terhes? Ha elfelejtem bevenni a gyógyszert, v hányok a bevétele után 1-2órával kb mennyi ideig védekezzek? Ha este beveszem és elmek buliba akkor kb 4óra elteltével ihatok alkoholt? Éhgyomorra veszem be akkor mivan? Vmi rossz illetve jó tapasztalat a foggátlókkal? Melyik a jobb: tabi-gumi? Védelem céljából melyik jobb? :d
2011. febr. 1. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Semmi se 100%, olyan védekezési módszer nem létezik.
2011. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha az ember odafigyel biztos van =D
2011. febr. 1. 14:10
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem, nincs. Mindig becsúszhat valami nem várt hiba. Elszakad a gumi, a fogamzásgátló épp nem hat, a fiú nem tudja kihúzni időben, a pesszárium elmozdul, a spirál nem hat, bármi jöhet.
2011. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mi dolog lehet amitől nem hat a foggátló? pl?
2011. febr. 1. 14:15
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Nincs 100%, akármennyire figyelsz! Ezeket megkérdezheted az orvostól, mikor felírja a gyógyszert, ott biztos pontos információkat kapsz, nem úgy, mint itt.

Rossz tapasztalat a fogamzásgátlóval annyi, hogy mikor abbahagytam, gyógyszeres kezelés kellett, hogy megjöjjön, (nem voltam terhes), soha többet nem szedném be.

2011. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Énis ezt szedem, lassan már 1 éve. Az én orvosom azt mondta hogy egy 17 napot kb várni kell az első gumi nélküli szexig (ettől függetlenül én 1 hónapot vártam) 100%ig azért nem véd a terhességtől mert ha szex közben orgazmusod van az kiválthat spontán peteérést és ha a barátod beléd élvez akkor nagy valószínűséggel teherbe esel. És alkoholt ihatsz rá, csak az a lényeg hogy ne hányj! Éhgyomorra beveheted, bár én sztem érdemes este bevenni, akkor meg már nem feltétlen vagy éhes:D És védelem céljából sztem együtt jók... mi gumival és gyógyszerrel is védekezünk... 18/L remélem tudtam segíteni:)
2011. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Elsősorban tényleg azért van a tabi,hogy ne ess teherbe,de a gumit nem csak ezért kell használni.A gumival a nemi betegségeket tudod kikerülni,de azt se minden estben.

Semmi sem biztos,csak a halál,előfordult már,hogy vki fogamzásgátló szedése mellett esett teherbe.Nem is egy nő.Végzett az orvos arra irányuló vizsgálatot,hogy szedhetsz e egyáltalán tabit?Mert van úgy,hogy ciszták keletkeznek a petevezetékben,vagy a méhen belül.

Te dolgod.Én 1x3évig és 1x 2 évig szedtem fogamzás gátlót.Soha többé nem teszem.Masszív szervezetem van nagyon,de a mellékhatásait nem lehet kikerülni.Lehet,hogy csak évek múlva fogsz különös elváltozásokat tapasztalni magadon.

2011. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha az ember elkezd fogamzásgátlót használni ( én pl Dienille) akkor mennyit várjak az első gumi nélküli szexre?


Én is Dienille-t szedek, ez az első naptól véd. Ha nagyon aggódsz, akkor az első hónapban használjatok óvszert is.


2hét,1hónap?? Ha nem hányok, nem fosok és időbe vettem mindig be akkor 100% h nem leszek terhes?


Egész pontosan 0,1 a fogamzásgátló Pearl indexe. Ez azt jelenti, hogy 100 így védekező nőből 1 év alatt 0,1 esik teherbe. VAgyis 1 ezrelék. Ez kb. nulla. Én nem hiszek a gyógyszer mellett terhességben, elhiszem, hogy volt aki teherbe esett, de szinte minden esetben kiderül, hogy a szedője hibázott.


Ha elfelejtem bevenni a gyógyszert, v hányok a bevétele után 1-2órával kb mennyi ideig védekezzek?


12 órán belül lehet pótolni. Ha nem pótolod, akkor 10 napig.


Ha este beveszem és elmek buliba akkor kb 4óra elteltével ihatok alkoholt?


Azonnal is ihatsz. Nincs összefüggés. (Hacsak nem iszol annyit, hogy kihányod.)


Éhgyomorra veszem be akkor mivan?


A hatását illetően semmi. De éhgyomorra nem ajánlott gyógyszert bevenni (csak amit kifejezetten így találták ki), mert gyomorfekélyt okozhat.


Vmi rossz illetve jó tapasztalat a foggátlókkal? Melyik a jobb: tabi-gumi? Védelem céljából melyik jobb? :d


Megoszlanak a vélemények. Én a tablettában bízom, mert az az én felelősségem, én irányítom, és ha elszúrom, én szúrom el. Kényelmesebb is. Kétségtelenül lehetnek mellékhatások (bekavarhat a hormonháztartásba, okozhat elhízást - de nem kell megvárni, míg 20 kiló feljön, 3-nál vissza kell menni és másikat íratni, fejfájást stb.), de előnyei is vannak, pl. leállítja a peteérést, így a jó minőségű peték nem érnek meg "pocsékba", elteszed őket későbbre, amikor gyereket akarsz. (Mielőtt belekötne valaki, nekem ezt nődoki mondta.)

Kényelmi szolgáltatása is van: mindig tudod, mikor jön meg, 1-2 nappal eltolhatod előre-hátra, csökkenti a görcsöket, a vérzés mennyiségét (nekem a Dienille nem csökkenti, amit korábban szedtem, amellett alig volt meg).


34N

2011. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
Tájékoztatóban ezerszer pontosabban le van írva, mint ahogy itt megtudod.
2011. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

*100%ig azért nem véd a terhességtől mert ha szex közben orgazmusod van az kiválthat spontán peteérést és ha a barátod beléd élvez akkor nagy valószínűséggel teherbe esel.


Ez egy k* nagy baromság. 1. Spontán peteérést orgazmus akkor vált ki, ha nincs tabletta. Ha van, akkor nincs peteérés. 2. A tabletta nemcsak a peteérést akadályozza meg, hanem úgy elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha netán mégis lenne peteérés, akkor sem tudna beágyazódni sehova.


A tabletta + óvszer felesleges, de ha megnyugtat, csináld.

2011. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!