Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztaltak! Tudtok tanácsot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltak! Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A lányomnak szeretnék gyógyszert íratni,de ő ellene van Azt mondja hogy az ismerősei közül mindenki azt mondja nem szabad szedni,mert nem fejlődik ki rendesen a méhe,a nagy hormontartalmútól egyenesen retteg,aminek kicsi a hormontartalma,arra meg azt mondja semmit se ér,simán terhes lehet mellette.Egyébként 16 éves.Vékony(súrolja a sovány határát)(De pl nincsenek nagy mellei)

Én nem tudok mivel érvelni,mert soha nem szedhettem a betegségem miatt.

Mitévő legyek?


2010. jan. 12. 12:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%
vegyél nekik óvszert és ne akard ráerőszakolni a tabit mert valóban ártalmas.
2010. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem akarom ráerőszakolni.Miért tenném?Akkor már régen elcipeltem volna a dokohoz.És nem kérek véleményeket...
2010. jan. 12. 12:18
 3/33 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam kérnék!!!
2010. jan. 12. 12:18
 4/33 anonim ***** válasza:
41%

A lányod nagyon félre van informálva. Az alacsony hormon tartalmú nem azért alacsony, hogy teherbe essünk, hanem, hogy ne károsítsa a szervezetet. 16 évesen meg már nyugodtan szedheti, kellő képpen ki van már fejlődve ahhoz, hogy bármit is gátoljon. Egyik barátnőm 15 évesen kezdte el szedni, miután volt egy abortusza. Szerintem ne várd meg míg abortuszra kell vinned. Szedje csak! Ennél biztonságosabb védekezést csak akkor tud bárki elérni ha nem él szexuális életet. Nyugtasd meg, hogy nem lesz tőle semmi baja, de ha neked nem hisz kísérd el nőgyógyászhoz menjetek be együtt és kérdezzétek ki mindenről amitől ő fél, vagy csak kíváncsi. Egy orvosnak már csak hiszi, ha neked nem. És nem ciki vele menni, én 19 évesen irattam fel, de az anyukámmal mentem, pedig nem vagyunk túl jó viszonyban. Jó látni, hogy van még olyan szülő aki ennyire oda figyel a lányára. Biztos nagyon jó anya lehetsz!


21

2010. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Háááát igyekszem.Nekem csak ők vannak,mindent megteszek értük,amit csak tudok!
2010. jan. 12. 12:44
 6/33 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok gyógyszer párti,nagyon nem,de tényleg jobb,mint az abortusz.Szerintem menjetek el együtt egy orvoshoz,anélkül nem is hiszem,hogy felírná neki bármelyik orvos,hogy ne látná személyesen.Ha tényleg félelmei vannak,akkor kérdezze meg az orvost és ő minden előnyét és hátrányát el fogja mondani a tabinak.

A te betegséged örökletes? Csak azért kérdezem,mert akkor nem ártana erről az orvost is informálni,lehet,hogy akkor lányod sem szedheti.Teljesen a sötétben tapogatózom,mert nem tudom mi bajod,csak ez is felmerült bennem.

Addig pedig segíts neki,hogy óvszert tudjon venni.Ha rendesen használja az is megfelelő és nem csak a terhességtől véd.

2010. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen örökletes.De őt már vizsgálták,és az eredménydei határértéken belül vannak.(ez egy hormon betegség)

Igen én is így terveztem,hogy kérünk időpontot,és elmegyünk együtt,és mindent megkérdezünk,és halljuk minddketten.

Köszi a választ.Megfgom neki mutatni a válaszaitokat.hátha csökken valamelyest a félelme.Mert ugye tudjuk ebben a korban a kortársak vélaménye nagyon meghatározó.

2010. jan. 12. 13:43
 8/33 anonim ***** válasza:
41%
első vagyok tudod mit kérdező? van olyan a családomban akinek tönkrevágta az életét a fogamzásgátló. és veled ellentétben én szedtem: felszedtem pár hónap alatt x kilót, majd megdöglöttem a fejfájástól a gyógyszerszünetben, egy hárpia lett belőlem és a szexuális étvágyamat a nullára csökkentette, amire ráment a kapcsolatom. ezt akarod a lányodnak? mert ha nem is mind de egy-kettő a nők többségének bejön. keress a neten egy fogamzásgátló betegtájékoztatót, sírva fogsz elrohanni a gép elől ha elolvastad hogy miket okozhat.
2010. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányod milyen védekezést tart megfelelőnek? Szerintem vegyél neki óvszert, és pár hónap múlva térjetek vissza újból a témára. Hátha addig az Ő véleménye is megváltozik.

Én gyógyszert szedtem, de ahogy a mai fiatalok élnek, már nem csak a terhesség ellen kell védekezniük. Ezért gondolom azt, hogy nekik a legjobb védekezés a gumi.

2010. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%
Túl sok itt a tabi ellenes. És nem vitatom senki álláspontját, de így úgy jön le, mintha egy nagy kalap sz@r lenne. Pedig nem az! Nők milliói védekeznek ezzel a legkisebb mellékhatás nélkül. Csak nem tudom, ilyenkor hol vannak:) 21 éves vagyok kiterjedt baráti körrel és minden lány tablettával védekezik, és senkinek semmi mellékhatás. Én felszedtem néhány kilót, de hát kit érdekel?! Legalább van egy kis motivációm arra, hogy sportoljak. Egyébként ha az ember elkezdi szedni, akkor érzi magán, hogy van-e mellékhatása. Ha lányod észre veszi a libidó csökkenést, nyilván megbeszéli a dokival, és ki lehet próbálni egy másik gyógyszert. Nem mindenkinek írják egyből a legmegfelelőbbet. Ettől persze, előfordul, hogy valakinek egyáltalán nem jön be. De sose derül ki, ha nem próbálja ki.
2010. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!