Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztaltak! Tudtok tanácsot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltak! Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A lányomnak szeretnék gyógyszert íratni,de ő ellene van Azt mondja hogy az ismerősei közül mindenki azt mondja nem szabad szedni,mert nem fejlődik ki rendesen a méhe,a nagy hormontartalmútól egyenesen retteg,aminek kicsi a hormontartalma,arra meg azt mondja semmit se ér,simán terhes lehet mellette.Egyébként 16 éves.Vékony(súrolja a sovány határát)(De pl nincsenek nagy mellei)

Én nem tudok mivel érvelni,mert soha nem szedhettem a betegségem miatt.

Mitévő legyek?


2010. jan. 12. 12:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
en is tabis vok. de nem értem, h egy 16 éves lánt még miért ne védekezhetne óvszerrel? miért kell olyan korán hormonokkal bombáznia magát??
2010. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Én mióta elkezdték aszexuális felvilágosítást (ami nem egy nagy szám iskolában) csakis arra gondoltam, hogy soha nem fekszek le senkvel tabletta nélkül. most 18 vagyok és már majd háromnegyed éve szedem, engem összekapott, igaz szedtem fel max 2 kilót de legalább 1 számmal nagyobb kosár sikeredett :P de nem is ez a lényeg. Valóban az egyik legbiztosabb módszer, és max az 50 éveel ezelőtti első tablettáknak volt ilyen riogató hatása. Akinek meg ennyi a panasza menjen el az orvoshoz és/vagy váltson tablettát. MIlliónyi van a piacon, épp azért mert mindenki máshogyan reagál. Nekem segített, és igaz a hormonproblémákat nem gyógyítja, de javítja.
2010. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor lehet bajod a tabitól,míg szeded,vagyis nem csak a mellékhatás létezik,hanem utána is,amikor abbahagytad és gyereket akarsz.Akkor derül ki,hogy baj van.Azokra az időkre senki nem gondol,aztán kapkodhat a feje után,hogy mi lett a szervezetével az x ideig való bogyószedéssel.A másik kedvenc érvelésem,hogy "nekem nem okozott gondot vagyis nem veszélyes".Ez nem igaz.Itt annyi tizenéves van,akit könnyű rábeszélni és ki tudja,hogy az ő szervezetében miket fog okozni.A tabletta mellett pedig az óvszer is nagyon hatékony a terhesség ellen és egy csomó más betegségtől is véd. Nyilván van,aki erre vagy arra esküszik,én sem állítom,hogy az óvszer a csodák csodája,de butaság azt szajkózni,ha valaki nem szed tabit az hülye és csak rinyál.
2010. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.Egyáltalán nem lettem okosabb,Sőt!Egyre bizonytalanabb vagyok mit tegyek.Természetesen nem mondom azt hogy a gumi nem jó védekezési módszer.Persze hogy ami ellen nem véd a gyógyszer azellen a guni igen!ezt seni,én se vitatom.Ő még nem volt együtt a barátjával,de már tervezgetik,szertenék.Nem minden fiatal olyan,hogy bumm bele a nagyvilágba,akárkivel,akárhol...Ő nem olyan.Megbízok benne.remélem sikerül dűlőre jutnunk.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

2010. jan. 12. 17:48
 15/33 anonim ***** válasza:
hagyjuk már ezt a riogatást a tabiról!! nem okoz meddőséget. gyorsan kiürül a szervezetből, akár pár hónap alatt, és már jöhet is a baba. de én a 16 éven vok kicsit kiakadva.. nem korai neki?? :S
2010. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
De igen,igazad van.Én is korainak tartom,de inkább beszélje meg velem tudjak mindenről,minthogy ne bízonn bennem,és hazudozzon.
2010. jan. 12. 18:13
 17/33 anonim ***** válasza:
18:07-es: Az a hülyeség,hogy ezt még el is hiszed.Nem Grimm mesét mondtam,tapasztalatból beszélek,de nyilván mindenki a saját kárán tanul.
2010. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Az a hülye, aki szedi x hónapig vagy x évig, közbe előjön minden mellékhatás, meg ez fáj, az fáj, és baszik elmenni orvoshoz, hogy írasson másikat. EZT ELMONDJÁK AKKOR, AMIKOR FELÍRATOD, HA BÁRMI GÁZ VAN, ORVOS! Utána meg lehet siránkozni -.-'''


Barátnőm 1 éve szed Lindynette 20-at (az egyik legalacsonyabb hormontartalmút, ami van), semmi baja, nem szedett fel semennyit (szerintem fogyott inkább), semmije nem fáj.

2010. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
te orvos vagy? vagy mi? nekem a fél családom eü-s, és tudják jól, h nem okoz meddőséget. lehet, h pár esetben igen, de nem tartom valószinűnek. sajnálom, én nem bizok más védekezési módszerben. többen is az oldalról szednek, és voltak, akik utána teherbeestek. azt nem emliti senki, h csökkenti a méhnyakrák veszélyét?? meg h csökkenti a görcsöket, szépiti a bőrt?? amugy kedves anyuka, igazad van abban, h inkább beszélje meg veled. sokan vannak az oldalon, akiknek a szüleinek fogalmuk sincs, h a gyerekuk nemi életet él, 14-15 évesek, aztán meg persze, nem védekeznek, orvoshoz menni, hat az nagyon ciki, aztan meg abortusz lesz a vege.
2010. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Azt,hogy nem okoz meddőséget 100%-ig biztosan kijelenteni nem lehet.Az,hogy NÁLAD nem okozott gondot az a te szerencséd és örülj neki,de nem működünk egyformán és mindenkire másképp hatnak. Attól,hogy valamiről nem tudsz vagy nem hallottál még létezhet.Sajnos velem megtörtént és küzdöttem a gyerekért.Amit korábban leírtam igaz rám,egy marha voltam,hogy szedtem és csak utána kaptam a fejemhez,hogy mit tettem.Én sem általánosítok,hogy mindenkivel ez lesz,de benne van a pakliban és igenis ezzel is számolni kell!
2010. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!