Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem bíznak ilyen sokan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem bíznak ilyen sokan a gumiban?

Figyelt kérdés
Pedig szerintem egy nagyon biztonságos fogamzásgátló módszer, csak vigyázni kell a felhelyezésével.
2009. dec. 30. 20:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
de ha tabit szedsz, akkor eleve nem lehet gond. ha rendesen szeded. ugyanis meggátolja a peteérést. egy 72 órás meg.. sztem nagyobb kárt okoz ám, mint a tabi.
2009. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz, mint minden mesterséges beavatkozás a szervezet természetes folyamataiba, kockázattal járhat. Az abortusz során a méhszájat, s a nyakcsatornát kitágítják, mely fokozza a fertőzés veszélyét, illetve egy későbbi terhesség során fennáll a veszélye, hogy a nyakcsatorna idő előtt kitágul, mely koraszüléshez vezethet.


A megtermékenyült pete eltávolítása során sérülhet a méh fala. A másik kockázati tényező a meddőség lehetősége. Felnőtt nők esetében 38 %, míg fiatalabb nők esetében akár 50 % is lehet a meddőség kialakulásának esélye.


Minél később végzik el az abortuszt, annál nagyobb a maradandó károsodás esélye.



azért ez az 50 % nekem nem vmi megbizható. már ne is haragudj.

2009. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

még vmi. ezt is orvos irta. direkt utánanéztem, csak neked.


A fogamzásgátló tabletta szedése meddőséget okoz


A tabletta szedése nem okoz meddőséget. Mindössze a peteérést szüntetik meg a szedés időtartamára. A fogamzó képesség a tabletta abbahagyása után 1-3 hónappal helyreáll. Orvosi ellenőrzés mellett évekig szedhetők folyamatosan megszakítás nélkül. Semmilyen kedvező hatása nincs, ha egy-két hónapos szünetet tartanak a szedésben.

2009. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

a foggátlótól tényleg nem leszel meddő, az nem okoz meddőséget. meddő max azért leszel, mert nemjársz vizsgálatokra és nem derül ki h amúgyis meddő lennél, akár szednéd a tabit, akár nem.


azmeghogy fórumokon lehet beszélgetni "fogamzásgátlótól meddővé vált nőkkel"...és te ebből leszűröd h húde baromi sokan vannak.....kívéáncsi avgyok mit szűrnél le egy olyan fórumból, hogy: a fogamzásgátlótól NEM meddővé vált nők fóruma.

járj vizsgálatokra, ne hanyagold el a nőgyógyászati szűréseket, ne hanyagold el a májfunkció-ellenőrzéseket és nem leszel "tőle meddő"

2009. dec. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
hat igen, erről van szó. ne már olyanokat vegyünk alapnak, akik " a barátnőm is ezt szedte, én is vettem " elven szedik a fogamzásgátlót.
2009. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

Tudod mit szedd.Ez a te tested,azt csinálsz vele,amit akarsz,ez engem nem érdekel.A kérdésre válaszoltam,hogy én mit teszek,óvszert használok nem gyógyszert,mivel a családban előfordult ilyen eset,ezért utána néztem,nem csak a neten,hanem könyvtárban és több orvosnál is jártam.Ezek után döntöttem úgy,hogy nem vállalom a kockázatot.A forum már csak hab volt a tortán,mivel valóban nem egyedi esetről van szó.

Még egyszer elmondom,hogy ez az én véleményem,mindenki azt csinál,amit akar és ha gondja van mindenki maga kell,hogy megoldja,én csak a kérdésre válaszoltam.

Ami az utolsó válaszolót illeti,vannak emberek,akik a fejüket gondolkodásra használják,nem azért,hogy legyen mire sapkát rakni és tudják,hogy ez nem tic-tac és nem azért szedik,mert a barátnőjük azt mondta,hogy.

2009. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
52%
jó, de ha már olyan nagy eü-s vagy, akkor nem tom, h h nem tudtál nekem tanácsot adni, h ha nem tabi, akkor mi.. szal. amugy meg bárki mondhatja itt magáról, h eü-s. a legbiztonságosabb a tabi. senki ne akarja nekem bemagyarázni, h az abortusz jobb.
2009. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
de hogy jön ide az abortusz? azért a gumi is van annyira biztonságos, hogyha egyszer használod, nem kell rögtön abortuszra menned.
2009. dec. 31. 13:12
 29/41 anonim ***** válasza:
az abortuszt ugy értem, h ha a gumi kiszakad, akkor sokan nem mernek bevenni 72 orasat, es előváladéktól teherbe lehet esni, és akkor csak az abortusz a megoldás. és inkább tabi, mint abortusz. érted már??
2009. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Nézd már meg a százalékokat...az utolsó választ, amire írtál nem én adtam. Én vagyok az eüs. És akármennyire is ontod az észt, abortusztól sem feltétlen lesz valaki meddő. Bizonyított esetek vannak, fogamzásgátló okozta meddőségre. Persze az szedi, aki akarja. Az óvszer tökéletes biztonságot ad. A Pharmatexszel sincs semmi baj, egyszerűen nem tudják használni. Régen is volt spermicid, érdekes senki nem lett terhes mellette, mert megfelelően használták. Gumi + megszakítás...hülyeség. A tablettának is van rizikófaktora, ugyanúgy, mint ahogyan az óvszer kiszakadna, csak igaza van a kérdezőnek, nem veszed észre.
2009. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!