Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni 1 db...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni 1 db fogamzásgátló tablettát a 3. héten. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elolvastam a betegtájékoztatót, interneten is olvastam. Be is vettem minél hamarabb a tablettát. (reggel 7 körül szoktam bevenni de este 11kor jutott eszembe tehát 12 órán kívül voltam már) másnap, azaz ma ugyan úgy szedtem tovább. már csak 4 bogyóm maradt. azt olvastam hogy ilyenkor nem szabad 7 napos szünetet tartani, tehát nem fog megjönni. anyukám mást mond. anyukám szerint ugyan úgy csináljam mint eddig hogy beveszem azt a 4 szemet, és ugyan úgy tartok 7 napos szünetet. nem tudom hogy mit csináljak! most szedem második hónapja. még kezdő vagyok és most először fordult elő hogy teljesen elfelejtettem bevenni a tabit. mit csináljak? :(

2014. ápr. 6. 11:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mi történik ha ugyan úgy tartok 7 napos szünetet?
2014. ápr. 6. 17:41
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor legközelebb csak a következő levél 2. hetétől leszel védett.

Egészen addig máshogy is kell védekeznetek.

2014. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem. Csak mert olvastam hogy veszélyes dolog hogyha nem tartok szünetet. Meg nőgyógyászom is mondta.
2014. ápr. 6. 17:51
 14/16 anonim ***** válasza:

Mitől lenne veszélyes?

Nem veszélyes, ha nem válik rendszerré.

Csak annyi "veszélye" van, hogy a szünet kihagyása ellenére is megjöhet. Ha máshogy nem, akkor áttöréses/pecsételő formában.

De előnye hogy úgy nem kellene összesen 3 hétig feleslegesen szedned, mert nem szakadna meg a védelem.

2014. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
de neked nem is kell ezen gondolkodnod, mert minden megy tovább rendesen, mivel pótoltad.
2014. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15-ös!


Ne legyél már ilyen buta!

Ha 12 órán BELÜL pótol valaki, csak akkor megy minden tovább ugyanúgy!

Ha csak 12 órán túl sikerül, az már nem teszi meg nem történté a kihagyást!

2014. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!