Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat, ilyenkor mi van? (lent)

Figyelt kérdés
Cypromix nevű bogyót szedek és vasárnap elfelejtettem bevenni és ez csak most tűnt fel, tehát tegnap bevettem az előző napit (nem kell hülyének nézni, teljes időzavarban vagyok és meg van rá az okom). Ilyenkor mit kell tenni? erről nem ír a betegtájékoztató, csak azt hogy be kellett volna vegyek egyszerre kettőt tegnap.
2013. nov. 5. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hanyadik tabletta maradt ki?
2013. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítö védekezés (óvszer).
2013. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tevetke ***** válasza:
79%

Ott van az!

Ha elfelejtette bevenni a gyógyszert

1. Ha 12 óra vagy rövidebb idő telt el a legutóbbi, esedékes gyógyszer bevételének időpontja óta, a fogamzásgátlás hatékonysága nem csökken, ha azonnal beveszi a kimaradt tablettát, majd a megszokott módon folytatja tabletta szedését.

2. Ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi, esedékes tabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. Minél több tabletta bevételét mulasztotta el, annál nagyobb a terhesség kialakulásának veszélye. A csökkent fogamzásgátló hatékonyság veszélye akkor a legnagyobb, ha a tablettát a csomag elkezdésekor hagyja ki.

Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia:

- Ha egynél több tablettát felejtett el bevenni a csomagból:

Keresse fel orvosát!

- Ha az első héten 1 tablettát elfelejtett bevenni:

Azonnal vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha ez 2 tabletta bevételét jelenti. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert, azonban 7 napon keresztül mechanikus fogamzásgátló eszközt is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi együttlétre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Haladéktalanul forduljon orvosához.

- Ha a második héten 1 tablettát elfelejtett bevenni:

Azonnal vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha ez 2 tabletta bevételét jelenti. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert. Ebben az esetben nem csökken a fogamzásgátló hatás, ezért nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia.

- Ha a harmadik héten 1 tablettát elfelejtett bevenni:

A következő két lehetőség közül választhat:

1. Azonnal vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha ez 2 tabletta bevételét jelenti. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert. A csomag kiürülése után haladéktalanul - gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül - kezdje el a következő csomag szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés léphet fel.

2. Ne fejezze be a már megkezdett csomagot, hanem tartson (a kimaradt gyógyszerek napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet, majd új csomagot megkezdve folytassa a készítmény szedését. Ha az Ön által megszokott napon szeretné a kezelést folytatni, a tablettamentes időszak 7 napnál rövidebb lehet.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, védett marad a terhességgel szemben.

Abban az esetben, ha az aktuális csomag felhasználása során kimaradt néhány tabletta, és a gyógyszerszünet ideje alatt nem jelentkezik megvonásos vérzés, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Új csomag megkezdése előtt vegye fel a kapcsolatot orvosával.

2013. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a nyolcadik maradt ki. a betegtájékozatót én is olvastam de ott olyanról nincs szó h mi van akkor ha elfelejtettem bevenni aztán meg folytattam mitha mi se történt volna és csak másnap reggel tűnt fel... mostmár mind1 mer reggel bevettem a kimaradtat is, remélem abból nem lesz baj. Szerintetek így mennyire csökken a védelme?
2013. nov. 5. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csokken, bar minden betegtajekoztato ezt irja. Egy tabi kihagyasa semmit sem fog befolyasolni ne aggodj. De ha lehet, ebben a honapban mar figyelj oda.
2013. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, igyekszem figyelni csak múlthéten utaztunk és ez rendesen bekavart az életembe. A biztonság kedvéért valószínű hogy egy hétig kiegészítő védekezéshez folyamodunk. Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 5. 19:09
 7/7 anonim válasza:
Szia! Én is pont így jártam. Nekem is a 8.maradt ki. Mi volt? Nem volt semmi baj? Koszi a választ!
2015. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!