Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni 1 db...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni 1 db fogamzásgátló tablettát a 3. héten. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elolvastam a betegtájékoztatót, interneten is olvastam. Be is vettem minél hamarabb a tablettát. (reggel 7 körül szoktam bevenni de este 11kor jutott eszembe tehát 12 órán kívül voltam már) másnap, azaz ma ugyan úgy szedtem tovább. már csak 4 bogyóm maradt. azt olvastam hogy ilyenkor nem szabad 7 napos szünetet tartani, tehát nem fog megjönni. anyukám mást mond. anyukám szerint ugyan úgy csináljam mint eddig hogy beveszem azt a 4 szemet, és ugyan úgy tartok 7 napos szünetet. nem tudom hogy mit csináljak! most szedem második hónapja. még kezdő vagyok és most először fordult elő hogy teljesen elfelejtettem bevenni a tabit. mit csináljak? :(

2014. ápr. 6. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amit anyukád mondott. Mondjuk ma 2-őt kellett volna bevenned hogy pótold a tegnapit.
2014. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
akkor nem baj... ha pótoltad időben, akkor minden megy a normális kerékvágás szerint..
2014. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
amikor tegnap este 11-kor eszembe jutott akkor gyorsan be is vettem! és ma reggel folytattam tovább mintha mi sem történt volna
2014. ápr. 6. 11:55
 4/16 anonim ***** válasza:
kiegészítő védekezést kell alkalmazni és reménykedni, hogy nem leszel terhes
2014. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor az úgy jó, nekem is volt ilyen, szedd tovább ahogy kell
2014. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát most a barátommal biztos nem leszünk egy hétig. tehát emiatt nem izgulok. csak hogyan tovább? tartsak szünetet vagy ne tartsak?
2014. ápr. 6. 12:01
 7/16 anonim ***** válasza:
dehogy kell a kiegészítő védekezés!
2014. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad a tájékoztatót, akkor most hogy nem tudod, hogy mit kell tenned?

Pontosan AZT amit benne találtál!

Nem mást! Nem amit anyukád mond, hanem AZT!


Vagy nem sikerült értelmezni?

Mi a bogyó neve?

2014. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
sikerült értelmeznem. nem is ezzel van a gond. de anyukám sok éves tapasztalata és ahogy láttam a többieké is mást mond. ezért vagyok csak bizonytalan. mirabella a neve
2014. ápr. 6. 13:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát ne légy bizonytalan!

A tájékoztatót NEM viccből írják! Ha azt írja, hogy EZT vagy AZT teheted, akkor NEM csinálhatod másként, csak úgy!


Anyukád javaslata NEM szerepel a lehetséges megoldások között, azaz nem követendő, hiába a "nagy" tapasztalata. Úgy ugyanis a védelem pont hogy megszakad és a következő levél első hetén se lennél még biztonságban.


Csak ez a kettő követhető:


"1. Minél hamarabb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert. A csomag kiürülése után haladéktalanul, gyógyszerszedési szünet közbeiktatása nélkül kezdje el a következő csomag Mirabella tabletta szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, de időközben pecsételő vagy áttöréses vérzés léphet fel.

- vagy -

2. Hagyja abba a már megkezdett csomag szedését, és tartson (a kimaradt gyógyszerek napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszedési szünetet, majd az új csomagot megkezdve folytassa a készítmény szedését."


És mivel TE pótoltad 12 órán túl, így már számodra CSAK az első megoldás marad!

Ha nem pótolod, hanem abbahagyod a csomagot, akkor tarthattál volna (rövidített!) szünetet.

2014. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!