Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire felelőtlenség orvosi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire felelőtlenség orvosi felügyelet nélkül fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász írta fel 1,5 éve, azóta csak az éves rákszűrésen voltam.

Recept nélkül veszem, viszont fél évente kérek beutalót a háziorvosomtól vérvételre, ő küldött el Leiden-mutációs vizsgálatra is.


Így is felelőtlenség nődoki felügyelete nélkül szedni?


2012. nov. 5. 17:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze amikor problémám volt, akkor voltam másik tablettáért. Mondjuk akár én is rábökhettem volna a hasamra, hogy melyiket írja fel. Elég tájékozott vagyok, ráadásul egészségügyis suliba járok, tudom, hogy melyik tablettában milyen hatóanyag van, melyiknek milyen hatása van, stb.
2012. nov. 5. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:
A KOCKÁZATOK ÉS MELLÉKHATÁSOK TEKINTETÉBEN OLVASSA EL ABETEGTÀJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELÕORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!
2012. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mégis hol veszel te recept nélkül gyógyszert?

Egyébként normális esetben a nőgyógyásznak az is a dolga lenne, hogy 3 havonta, mikor mész a receptért, akkor megvizsgáljon, kikérdezzen.

Ezzel szemben a legtöbb orvos kiadja a receptet a nővérrel/titkárnővel.

Szóval ha vki az orvossal íratja fel, akkor sem megy vele többre..

De persze felelőtlenség, és az is, hogy a dokik 90%-a rád sem néz, csak a receptet adja...

2012. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 havonta teljesen felesleges, évente egyszer el kell menni rákszűrésre és akkor megbeszélni a fogamzásgátlással kapcsolatos dolgokat is. A köztes időben háziorvos írja fel a fogamzásgátlómat - a nőgyógyászommal is egyeztetve a dolgot. A nődokim sem akar 3 havonta vizsgálgatni, totál felesleges.
2012. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják, háziorvos írja fel és kész. Annyira felelőtlenség, mint tablettát szedni egyáltalán. Azért évente nem árt meglátogatni, nehogy kialakuljon valami visszafordíthatatlan.
2012. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!