Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
A barátommal, aki szintén 18 éves, védekeztünk, ráadásul fogamzásgátlót is szedek, mégis teherbe estem 5 hete. Nem hibáztunk, de nagyon szerencsétlenül jártunk. Nem tudom mi tévő legyek, ha megtartom tönkremehet az életem, fel kell adnom a sulit és a táncot, de ha elvetetem, a jövőm mehet tönkre esetleges következményeitől... Tudom, nincs jó út, de képtelen vagyok eldönteni, melyik a kisebb rossz. :(

2012. ápr. 18. 07:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt, utána volt görcsölés de az is csak max mensi erősségű tehát bírható. De én mindig úgy gondoltam hogy azért nem fájt nekem mert nem úgy mentem be a kórházba hogy ellenkeztem. A műtét elötti éjjel még sírtam és reggel valami megváltozott és rájöttem hogy ezt kell tennem és szerintem ha úgy megyek be hogy "jajjj nem akarom" stb akkor jobban fájt volna. Én legalábbis így gonodlom.
2012. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim válasza:

Az életed nem mehet tönkre, legfeljebb megváltozik. Kihagysz 1-2 évet a suliban, táncban, ha van családi támogatás, utána mindkettőt folytathatod és még akkor is csak 20-21 éves leszel:)

Én ugyan 30 évesen szültem, de a Kisfiam mosolya mindennél többet ér:)

2012. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim válasza:

Szia!

Én a helyedben megtartanám. A 13 válaszadónak igazat adok, mert ha elveteted és valamit elszúrnak lehet, hogy többet nem lehet. Ismerek sok olyan szülőt, beleértve a barátnőmet is aki 18 évesen szült. Akkor ö is meg volt ilyedve mi lesz, de mostmár azt mondta, hogy örül, hogy megtartotta. Mi sajnos a párommal későn vállaltuk, 28 voltam mikor a 22 hetse babám halva született. Talán ha korábban vállajuk egészséges lett volna és nem megy el tőlünk. Szerencsére letelt a 7 hónap és próbálkoztunk. Most 29 hetes terhes vagyok. Hidd el egy baba elvesztése, vagy elvetetése rosszabb mintha nem tartod meg, az életben soha nem felejtenéd el. Ismerek olyat aki elvetette, mert a pasi azt mondta nem az övé, azóta olyan szomorú, és mondta, hogy inkább tartotta volna meg és elment volna a kicsivel, de a pasitól volt már gyereke.

Szerintem tartsd meg, és később rájössz, hogy jol döntöttél. 12 héten genetikai ultrahang, down-szindróma szűrés, 16 hetes AFP után pedig ismét genetikai szürés. Ha baj lenne ott nagy esélye van.

A jofogás.hu és az apród.hu oldalon olcson be tudod szerezni a ruhákat, postai utánvétellel, ha az eladó beleegyezik meg is tudod venni. Csak annyi uj dolgot kell venned miben hazahozod, pelust, tisztálkodási szereket. Ja igen az ismerősök is tudnak kölcsönadni ruhát ahol volt már baba.

Ha akarsz írhatsz privátba is.

(29 hetes kismama)

2012. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 Kondor Judit ***** válasza:
Ez egy jó kérdés megtartani v elvetetni.Én is elvetettem az első babámat/anyám unszolására/és 3 hónap után megint terhes lettem ez már 18éve volt.Te még tanulsz és semmi jövedelmed nincs,a szülőkre nem lehet mindig támaszkodni,mert ők is csak öregednek,majd nekik is kell segítség.22-30 ezer forintból megélni,gyereket nevelni nehéz.Az én véleményem az abortusz.Nagyon sokan fiatalon szülnek és a gyereket a nagyi neveli mert belefáradnak,ráunnak.Ez az én véleményem.A döntés a Te kezedben van.
2012. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:

Hú, hát pasiszemmel az ember könnyen beszél.

Judit, és azért a három hónap nyugalomért "megérte" feláldozni azt az embert?

Most az abortuszt tanácsolod, hogy fiatal, tanuljon, szórakozzon, de hát te sem azt érted el vele!

2012. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
azért a 28 nem késői szülés, a késői az vhol 4o fölött kezdődik.. egyébként meg egyáltalán nem biztos, h nem lehet többet gyereke. igy meg oda a suli, meg minden.. gyerek mellett normalisan nem lehet tanulni, na de ahogy ő akarja, én nem tartanám meg, majd ha eljön az ideje.....
2012. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
Miért lenne oda? A gyerek nem marad örökre pólyás. Ha kicsit nő a gyerek, akkor visszamehet a suliba és kész. Még mindig fiatal lesz. És a munkahelyekről sem fogják azért elutasítani, mert "úgyis nemsoká elmegy szülni".
2012. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
csak h azért ez ennyire nem egyszerű, és sokan nem is mennek vissza. nem beszélve arról, h vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen meg kell élni, nem hiába mondják h minden kornak megvan a maga bulija. gyerek ne neveljen gyereket.
2012. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 fruzsina15 válasza:
84%
na hát 17 éves vagyok anyuékal lakunk van egy 5hónapos kislányom .én is abortuszon gondolkodtam de nekem megmaradt ma már tüzbe teném érte a kezem.a sulit ugyan ugy folytatam magántanuloként.nehezeb de végig lehet csinálni csak erö kell.szerintem tardsd meg .egy baba a világ legszebb ajándéka
2012. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
Már el lett döntve minden. Megtartom a babát, és a barátommal felneveljük. Eljegyzett, mert szeret, és suliban is barátaim kiálltak mellettem, így könnyű lesz. Nem bírtam volna megölni, elvégre az én gyerekem, úgyhogy ha minden rendben megy, lesz egy szép nagy családom, mert nemrég kiderült, hogy ikrek.
2012. ápr. 25. 20:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!