Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
A barátommal, aki szintén 18 éves, védekeztünk, ráadásul fogamzásgátlót is szedek, mégis teherbe estem 5 hete. Nem hibáztunk, de nagyon szerencsétlenül jártunk. Nem tudom mi tévő legyek, ha megtartom tönkremehet az életem, fel kell adnom a sulit és a táncot, de ha elvetetem, a jövőm mehet tönkre esetleges következményeitől... Tudom, nincs jó út, de képtelen vagyok eldönteni, melyik a kisebb rossz. :(

2012. ápr. 18. 07:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
Örökbe adni nem szeretném, ha megtartanám. Az én kisbabám, nem bírnám,hogy ne lássam ahogy felnő, de elvetetni még kegyetlenebb... Talán ezt is megfontolom.
2012. ápr. 18. 07:23
 12/65 anonim ***** válasza:
100%
még mindig azt mondom hogy hajrá...:)
2012. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim válasza:
83%

Férfi vagyok, de a te helyedben megtartanám. Még akkor is, ha a srác nem szeretné.


Egyrész a baba nem tehet semmiről, másrészt lehet hogy soha nem lehet majd gyermeked később. Erre statisztikailag nagyobb sajnos az esély, mint egy nem várt babára védekezés mellett.


Abortuszban nem döntenék egyedül. Mert egy pici élet kioltásáról SENKI nem dönthet úgy, hogy "ez az én testem és azt csinálok vele amit akarok".


Mert az már nem csak az ő teste...

2012. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%

Törtennek varatlan dolgok az eletben, amik ugy tünnek, hogy minden eddigi almodat es tervedet romba donenek... mig egy nap rajössz, hogy ez volt a legjobb, ami törtenhetett.


Nem kell befejezned az iskolat, meg a tancot sem. Persze, lesz egy szünet, de minden megoldhato. Ez oriasi kihivas neked es baratodnak, de gondolkodasban eleg normalisnak tünsz, hogy azt mondjam: Gratulalok es a legjobbakat kivanom neked es leendö kiscsaladodnak!

2012. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
40%
Lenne egy csep eszed elvetetnéd! Miért csesznéd el az életed már 18 évesen. Ráérsz 10 év múlva ismét teherbe esni, addig meg helyre jön a tested.
2012. ápr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
ja mer az így megy:D
2012. ápr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

Elvetetni, vagy nem elvetetni...

Igazából nincs jó döntés, de megölni egy gyereket azzal a kockázattal, hogy később majd nem lehet... én ezt nem biztos hogy vállalom.

A baj az, hogy barátom is csak 18 éves. Sok dolgot vállalna értünk, pl., hogy elmegy dolgozni és én tanuljak csak, és majd ő mindenben mellém áll, de nem várhatok el ilyent egy hozzám hasonló gyerektől. Még mi sem nőttünk fel. Még mindig bizonytalan vagyok, de őszintén nagyon köszönöm a válaszokat, és a tancsácsokat.

2012. ápr. 18. 07:35
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy tönkre az életed, csak más irányt vesz.

Gimis nagy szerelmem egyszer csak teherbe esett, valami nyálas sráctól.

Olyan büszke a fiára, - akit minden szülői "tanács" ellenére megtartott

2012. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
:) Szerencsés vagy
2012. ápr. 18. 08:01
 20/65 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak a saját életed teszed vele tönkre, hanem a gyerekét is. Szerinted a suliban mit fognak szólni, ha megtudják, hogy az anyja és apja csak 18-cal idősebb? Mennyi cikizést és kiközösítést kell ezért kibírnia? Amíg ilyen korai szakaszában jár a terhesség ne gyilkosságnak fogd fel, nem megölsz valakit. Mindhármotok életét én nem tenném tönkre, de persze a te döntésed. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor szerintem nagyon korai még a gyerek.
2012. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!