Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
A barátommal, aki szintén 18 éves, védekeztünk, ráadásul fogamzásgátlót is szedek, mégis teherbe estem 5 hete. Nem hibáztunk, de nagyon szerencsétlenül jártunk. Nem tudom mi tévő legyek, ha megtartom tönkremehet az életem, fel kell adnom a sulit és a táncot, de ha elvetetem, a jövőm mehet tönkre esetleges következményeitől... Tudom, nincs jó út, de képtelen vagyok eldönteni, melyik a kisebb rossz. :(

2012. ápr. 18. 07:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

"A nők két dologért képesek mindent megtenni: azért, hogy legyen gyermekük, és azért, hogy ne legyen."


Én közelről láttam mind a kettőt, - az első sokkal szomorúbb!

2012. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
24%
Tartsd meg! Az abortusz gyilkosság!
2012. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

Én a helyedben örökbe adnám.


(Tudom hogy nem akarod, csak gondoltam leírom hogy szerintem mit tegyél.)

2012. ápr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim válasza:
95%
Szia kedves Kérdező! Nézd, én sokakkal ellentétben tapasztalatból tudok beszélni, és szeretném, ha megfontolnád, amit mondok. Volt egy tinédzserkori abortuszom, fiatalabb is voltam, mint te most, és a szüleim nem támogattak abban, hogy megtartsam. Életem legnehezebb pillanata volt, és azóta is bánom. Mi is védekeztünk akkor, és mégis sikerült egy életet kreálnunk. Mivel téged mindenki támogat, joggal feltételezheted, hogy számíthatsz rájuk akkor is, amikor a pici világra jön. Én immár házas vagyok, és tavaly augusztusban teherbe estem. Tíz hetesen azonban megállapították, hogy ún. molaterhességem van, és meg kellett műteni - két hét alatt kétszer is, mert az első nem sikerült jól. Szóval már két babát veszítettem el, így azt hiszem, van okom azt mondani, hogy egy kisbaba elvesztésénél nagyobb fájdalom nincs. Ha úgy döntesz, hogy felneveled, ilyen fiatalon biztosan sok kritikát kell majd tűrnöd (a mai társadalom nem nézi jó szemmel, ha valaki olyan idősen vállal gyermeket, mint anyáink vagy nagyanyáink), és rengeteget kell küzdened. De lesz valaki, aki a saját produktumod, akinél nagyobbat és fontosabbat ember nem alkothat. Ha jól neveled, büszke leszel rá. A neveléshez pedig mindig kérhetsz tanácsot a saját szüleidtől, hiszen nagyfokú empátiára és bölcsességre utal részükről, hogy hagytak téged dönteni. Sok szerencsét kívánok a döntéshez, és minden jót Neked és a családodnak!
2012. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim válasza:
100%

Én majdnem 19 voltam amikor megszületett a lányom,a szüleim a párom támogattak,a párom anyja meg is vert volna csak azért hogy vetéljek el,ennek már 5 éve,tudtam előre,hogy az apuka így milyen lesz az anyja miatt,tudtam,hogy csak idő kérdése,hogy elmegy és mégis vállaltam és életem legjobb döntése volt,az apa nincs is velünk,de rosszat így sem mondanék róla,most ott tartok,hogy a férjemmel babát szeretnénk,de nem lehet egy betegségem miatt,ha akkor a kívülállókra hallgatok,most még a lányom sem lenne nekem,ő egy csoda az életemben!

Sokan ujjal mutogattak rám,de sokan támogattak is,ahogy írtad,neked nem mondogatják,hogy vetesd el!Ne vetesd el,lehet hogy egy életre megbánnád,ha megtartod,azt soha nem fogod megbánni:)

2012. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
13%
Tarts vissza amig 25 nem leszel
2012. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
*d
2012. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsók!

Teljesen egyetértek veletek, én is és a Nejem is fiatalon lettünk szülők (mi terveztük)

Egyvalamit elfelejtetek, hogy a kérdező, gyógyszer mellett lett terhes.

Én is a megtartás mellett állok, és szerintem semmi baj ha fiatal vagy, sőt!

Szerintem kifejezetten előnyös.

Egy gyermekneveléshez sok türelem kell, és egy fiatal szülő sokkal türelmesebb. (tapasztalat)

Tanulni tudsz tovább ha még estin vagy levelezőin is, igaz kicsit nehezebb és drágább, de megoldható.

Ha anyagilag megtehetitek, csináltassatok egy olyan vizsgálatot, amivel megbizonyosodhattok, hogy a gyermeknek nincs károsodása a gyógyszertől.

Az sem 100%-os, de talán nincs is kérdés ha baj van.

Én kívánom, hogy egészséges legyen.

2012. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 ani88 válasza:
100%
Szia! Én is 18 évesen lettem terhes, éppen az érettségi előtt. Én először csak a barátommal beszéltem a dologról, a szüleimnek nem mondtam meg egy ideig. A barátom mindenféleképpen szerette volna megtartani, mert ő korban már ott volt, hogy szeretett volna gyereket. Én viszont -ahogy te is érzed-, nem tudtam eldönteni, hogy mi a helyes, hogy melyik a kisebbik rossz.Végül jól döntöttem, és megtartottuk. Ma már 5 éves és egy igazi kis "gonosz tevő" :) Ami engem illet, igaz később,mint a kortársaim, de iskolát végeztem, bulizni járok, szóval minden lehetőség ugyanúgy megmaradt, mint a terhesség előtt, csak kicsit később tudtam velük élni. Szóval légy bátor és tartsd meg a babát, mert ő igazán nem tehet róla, és egész életedben bánni fogod, ha most lemondasz róla.
2012. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

(Lehet, hogy azóta már nem utolsó, aki szerint a fiatal szülők türelmesebbek:))

Egyet értek veled, egy dolgot leszámítva. Az én tapasztalatom az, hogy a kevésbé fiatal szülő (huszonéves) sokkal türelmesebb. Ez így is logikus. Ha magamból is indulnék csak ki, vagy édesanyámból. 18 évesen én idegbajt kaptam volna egy gyerektől, hogy éjszaka többször fel kell hozzá kelni, stb. Nekem ehhez olyan fiatalon nem lett volna türelmem. Meg elég élettapasztalatom és úgymond bölcsességem sem egy gyermek felneveléséhez. Mármint olyan neveléshez amilyet ma adhatok a gyermekemnek 27 évesen. Nem egy nagy kor ez sem, de az elmúlt 9 évben annyi minden történt velem és a családommal, hogy megrokkantam volna ha még egy kicsi gyerekem is lett volna mellette. Ma már kemény vagyok:) Bátran megállom a helyem önállóan a világban. Az tök jó, hogy számíthat az ember a családjára, és fontos is, de csak erre nem szabad építeni. Sajnos bármi történhet, mint az én esetemben. Nem él már senki a családomból csak az egyetlen testvérem. Pedig fiatal szüleim voltak. Én amondó vagyok, hogy ok, legyünk optimisták, de mindig számolni kell a legrosszabb eshetőséggel is. Ez az abortusz részre is vonatkozik persze.

2012. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!