Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátom nem engedi hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem engedi hogy gyógyszert szedjek, az óvszert nem szereti. Szerintetek mit lehetne tenni? 20/L

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
75%

Van olyan spirál is, amit felraknak még nem szült nőknek is. Csak jóval drágább, azt hiszem. Orvostól kellene megkérdezni, de van ilyen, ebben biztos vagyok, a nevét is tudom, csak hirtelen nem jut eszembe (de mellesleg a spirálok is tartalmaznak hormont, szóval az is felborítja valamilyen szinten a hormonrendszert).

Pesszárium - méhnyaksapka, a méretét az orvos tudja megállapÍtani, és ha kéred, biztos mutat belőle mintadarabot is, ha mész hozzá.

Van női óvszer is, bár én személy szerint még soha sehol nem láttam.

Pharmatexnek szerintem a "tampon" nevű terméke a legbiztonságosabb. Másfél éven át használtam (volt, hogy megszakÍtás nélkül is!) és nem lett baj. Csak pontosan be kell tartani a használati utasításokat. Igaz, piszok drága, ha jól emlékszek akkoriban 6-7000Ft/3-5db volt, nem emlékszek rá pontosan. Ez egy szivacs, tele spermaölő anyaggal, plusz a méhszájat is elzárja, oda kell felhelyezni. 24 órát át véd, akárhányszor jön a hancúr. A levétele nehézkes, de ha kicsit is edzettek az izmaid lent, akkor ki tudod nyomni még felnyúlás nélkül is, mintha pisilnél.

Hirtelen ennyi jutott eszembe a sima óvszeren kívül, amikbe nincs hormon.

2011. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
Olvastam róla, hogy van injekció is, ami úgy emlékszem, 2-3 hónapig nyújt védelmet. Nem üríti ki a pénztárcádat sem, hiszen a leírtak szerint olcsóbb, mint ugyanannyi ideig az óvszer vagy a tabletta. Nézz utána!
2011. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 napietus ***** válasza:
az oltás ugyanúgy hormon, ráadásul ha nem jön be (valami nemkívánt mellékhatás lép fel, pl. hízás, ilyesmi), nem tud másikra váltani.
2011. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
A injekció bazi erős hormon. Ha tablettát nem szedhet a lány "elővigyázatosságból", akkor azt végképp nem. Pont azért olyan drága, mert kényelmessége (3 havonta 1-et kell beadni) mellett nagyon erős mellékhatásokat tud produkálni és ha mondjuk ezek előjönnek az első hónapban, nem tudsz leállni, nem tudsz másra váltani, mert a szervezetből 3 hónap után kezd kiürülni. Ilyen esetben marad az egészségügyi kaparás..... Aminek megint elég végzetes kimenetelei is lehetnek.
2011. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
80%

Ha már ott tartunk, hogy miben van hormon, akkor megjegyezném, hogy a mai spirálokban is hormon van már.

Egyébként nem rétem, hogy mi az, hogy nem engedi hogy gyógyszert szedj? A te tested a te döntésed. Mondhatja, hogy nem ért vele egyet hogy szedj, vagy nem szeretné hogy szedj, de ez a nem engedi ez durva sztem.

2011. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
már megbeszéltem vele és beleegyezett a tablettába. szóval mindenkinek köszönöm a választ!
2011. aug. 3. 23:28
 37/37 anonim ***** válasza:
Nekem goldlily normál spirálom van, nincs benne hormon. az enyém 10600ft volt, a nem szült nőknek goldlily minit raknak fel, ami olyan 12ezer ft. És ha SZTK-ban rakatod fel, nem kell fizetni a felrakásért a dokinak, ha magán dokinál vagy akkor a vizsgálati díj összegéért helyezi fel.
2011. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!