Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vehetek a nővérem fogfamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vehetek a nővérem fogfamzásgátlójából? Ha igen, akkor mennyit és mikor?

Figyelt kérdés
Le fogok feküdni valakivel, 16 éves vagyok és félek, a teherbe eséstől, meg hogy nem lesz elég biztonságos a gumi. A szüleimmel pedig nem merek elmenni iratni fogit. A nővéremnek van, használja, de én nem tudom hogy kell.
2009. márc. 5. 18:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A nővéredét semmiféleképpen ne használd!!! Azt csak is neki írták, neki kell minden nap bevennie! Ha te "bele eszel", az nála is bekavar, hát még nálad...

Inkább beszélj a szüleiddel; vagy használjatok gumit és hüvelykúpot együtt. Ez ezer párszáz forintért beszerezhető bármelyik patikában!

2009. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak orvos írhatja fel. El kell menned nőgyógyászhoz, aki megvizsgál, és a neked megfelelő fajtát írja fel. A menstruáció alatt kell elkezdeni szedni (fajtánként változik, hányadik napján) Az első szem beszedésétől, ha rendesen szeded, általában egy hónapnak kell eltelnie.

Rövid távra nem jó, amúgy meg erős hormonokat tartalmaz, a te korodban szerintem még nem javallott. Használj gumióvszert, ha nagyon félsz, akkor lehet mellé phermatex terméket is használni.

2009. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
oké, gondoltam, hogy nem vehetnék a tesóméból. az óvszer akkor mennyire biztonságos?
2009. márc. 5. 18:19
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy működik, hogy egy-egy szemet beveszel, és akkor védve vagy. A fogamzásgátlót minden nap ugyanabban az időpontban kell szedni, ha nem akarsz teherbeesni. Ha el is csensz egy-egy szemet a nővéredtől, hidd el észre fogja venni, mert tudja, hogy melyik nap kell, hogy elfogyjon. És nem is mindenki szedhet fogamzásgátlót. Az orvos elbeszélget először veled, elküld vérvételre és ez alapján határozza meg, hogy milyen kell neked. Mi lenne, ha a nővéreddel beszélnél. Ha ő szedhet, megkérheted, hogy segítsen meggyőzni anyukádat, hogy te is szeretnél. De eszedbe ne jusson egy-egy szemet ellopni, mert ÉRTELMETLEN, a terhességtől nem véd meg, csak összezavarnád a hormonháztartásod.
2009. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

ez kb ugyanolyan, mint h "vehetek a barátnőm antibiotikumából?" - valószínűleg ugyanaz a bajod, de az antibiotikumot csak akkor veheted be, ha az orvos fölírja.

Ez a hormonkészítményekre meg fokozottan érvényes.

Ráadásul az semmit sem ér, ha beveszel 1-2 szemet. A fogamzásgátlók nem hatnak azonnal. És csak rendszeres szedés mellett hatnak. Ha szednéd 2 héten keresztül minden nap, akkor talán hatna. (Azért nem tudok pontosabbat mondani, mert ahányféle, annyi fajta gyógyszer, és hatás.

2009. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%

Jajj!

Be ne vegyél! A fogamzásgátló tabletta csak akkor véd, ha folyamatosan szeded. Abból 1-et nem szabad beszedni! Amit tehetsz, ha nem vagy biztos a szeretkezés után abban, hogy a gumi nem szakadt-e ki, akkor bemész a kórházba a nőgyógyászatra, ahol adnak Neked esemény utáni tablettához receptet. Azzal viszont az a gond, hogy hatalmas hormonadag és a szervezetből csak nagyon sokára ürül ki. Én ismerek olyat, aki 1 évig (!) tiszta pattanás volt tőle.

Fogamzásgátló tabletta szedése előtt vérvizsgálat szükséges. Kérd meg a nővéredet, hogy segítsen Neked ebben a dologban, ha már a szüleidet nem mered.

2009. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe NE jusson! Azért nem mert:

1. A tabletta nem az első pillanattól hatásos a ciklus elejétől kell szedni! Ha most beszeded és nem védekeztek attól még terhes lehetsz, és leszel is ha épp peteérésed van.

2. a tabletta előtt kell egy vérképet csináltatni, lehet hogy neked egyáltalán nem lehet tablettát szedni.

3. Amit a nővérednek felírtak neked nem biztos hogy jó.

4. Azt se tudod, hogy kell használni.


Hidd el az óvszer ha jól használjátok elég lesz.

2009. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
és mi az a phermetex termék?
2009. márc. 5. 18:21
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Őszintén, nem vagyok róla meggyőződve, hogy neked le kéne már feküdnöd azzal a pasival...


A nővéredéből hogy vehetnél már be?! Még ha 13 éves lennél akkor elnézném...

Ha bekavarsz neki akkor majd ott lesztek mindketten terhesen.

Abból minden nap be kell venni rendesen és akkor is kb 1 hónap mire az már véd is. Ez nem úgy van, hogy bekapsz egy szemet előtte 10 perccel és hurrá.

Nekem se mondtak szüleim semmit az ilyen dolgokról de 12-13 évesen már bőven tudtam mindent a suliból meg úgy a tvből, barátoktól stb.


Különben utánanézhettél volna a neten a védekezés módjainak... van pharmatex hüvelytabletta, kúp stb. azokat szokták ajánlani és simán megveheted gyógyszertárban. Emellé is kell óvszer, vagyis nem árt.


A nővéred hány éves? Szerintem nyugodtan megkérhetnéd egyszer, hogy ha ráér kisérjen el nőgyógyászhoz, és akkor írnak neked fogamzásgátlót. Ha nem akarod szüleidnek nem is kell megtudnia, majd nővéred kiváltja neked... ha vele jóban vagy akkor megkérheted, hogy majd ő mondja el szüleidnek valamikor később amikor már egy ideje szeded...

2009. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

nem kértem hogy kioktass...-.-"

gondoltam, hogy így van, csak meg akartam róla győződni. ennyi.

2009. márc. 5. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!