Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, miért szedtek fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ladus kérdése:

Lányok, miért szedtek fogamzásgátlókat?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert van két barátnőm is, akik évekig szedték ezeket a szarokat, aztán évekig nem sikerült teherbe esniük. Nem értem miért kell ezeket a hormonháztartást megzavaró bogyókat zabálni. Ráadásul az elején kellemetlen mellékhatások is vannak. Világosítsatok fel már ez ügyben egy 26 éves srácot. XD kössz
2010. aug. 5. 10:09
1 2 3 4
 11/38 nielindi ***** válasza:
55%

én azért szedek bogyot, h érezhessem a barátomat. utálom a gumit, figyelni kell, ellenörizgetni, h nem szakadt-e ki. nem eshetünk egymásnak akármikor, meg nekem rombolo, h jol felizgultunk, mehet a menet, és még azzal kell szorakozni, h hol a gumi, kibont, felrak...

sokkal kényelmesebb a tabi.

a helyileg alkalmazható hülyeségekkel meg az a bajom, h van, amit az eksön elött fél orával kell felhelyezni, itt megint a spontanitás elmarad. és bekell terveznem, h na, akkor most szexelünk fél ora mulva?!?!

nekem semmi problémám nincs a bogyóval.

2010. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nincs pasim, megis szedem a gyogyszert, a pattanasok miatt. mar nincsenek, de felek, ha abbahagyom a tabit akkor visszajonnek. ezert inkabb szedem.
2010. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

Bocsi Kérdező, de elég tudatlan vagy az írásod alapján..


Az elején kellemetlen mellékhatások?Mégis mi?Ha megfelelő gyógyszert szed vki, akkor semmi mellékhatás nincs az elején, ezek szerint a te bnőid rosszat szedtek, nem véletlen van ezerféle.

Tehát már itt szögezzük le h ha megfelelőt kapott vki(amit ugye az orvos is csak találomra tud felírni, fontos h mikor észrevesz vki vmilyen mellékhatást, szóljon az orvosának és váltson) akkor nem lesz mellékhatás.

Senki nem tömi magát töménytelen mennyiségű hormonnal, nem hiába van mindenhol hangsúlyozva h ALACSONY hormontartalom!Am. tv-ben is válaszolt nemrég egy orvos, hogy sok nő nincs tisztában a fog.gátlóval, mert azt hiszik h h mennyi hormon stb..

Am. azt én is sajnálom, aki meddő lesz, emrt volt rá példa igen, de eléggé elenyésző a statisztika alapján, és hozzátenném, nem örökre lesz vki az(persze biztos van olyan is, aki az lesz örökre, de sztem az orvosa sem vizsgálta ki alaposan)

Én 3 éve szedek gyógyszert és nem csak a barátom miatt, hanem magam/magunk miatt is.Mi elég sokat szeretkezünk, ez így árilag meg is felel, plusz kényelem, biztonság, egyébként még sosem volt semmilyen fertőzésem szerencsére.


Szóval, a bnőidet sajnálom, de attól, még nem kell leírni a fog.gátlót, mert te is csak tévhiteket tudtál írni.Ha az elején mellékhatások vannak az eléggé gáz..

2010. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Bocsi okostojás!

Majd átírom a kérdésem, hogy MIÉRT SZEDTEK KÁROS FOGAMZÁSGÁTLÓKAT?ra. Neked így megfelel?

És , hogy ha így van, akkor miért nem tökéletes bogyókat írnak fel a dokik? Tudom, hogy haladunk a korral, de ezek akkor is hormonális készítmények. De lehet, téleg tudatlan vagyok és tévedek. Akkor elnézés!!!

2010. aug. 5. 12:22
 15/38 anonim ***** válasza:
42%

Szedtem fogamzásgátlót,de ma már nem tenném.Akinek nem lett tőle baja,az úgysem fogja beismerni,hogy veszélyes,aki épp szedi és nincs baja az is azt fogja mondani,hogy ez mai modern,alacsony hormontartalmú blablabla

Ezt ezeknek nem tudod megmagyarázni.Akinek pedig gondja van már az X. tablettát próbálja,de még mindig nincs jól tőle vagy az,aki abbahagyta és épp ovuteszteket vesz és reménykedik,hogy végre legyen egy nyamvadt peteérése már hónapok óta,annak pedig magyarázni sem kell,hogy az ilyen tabik mivel járnak.Szóval törődj bele,hogy mindenki a saját hibájából tanul.Észt adni senkinek nem lehet és elvárni sem,hogy hallgasson arra,aki megjárta,mert most neki így kényelmes és így a pasija sem hagyja el és ugye a spontán szex is fontos és a gyerek miatt meg ráér akor sírni,ha nem lesz.

2010. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, te tényleg baromi ostoba vagy.

gondolj már bele, te pl. miket eszel meg? tudod mennyi rákkeltő, mérgező adalékokkal vannak tele a mai ételek? ha nem falusi őstermelőtől vásárolsz, ezeket nem tudod kikerülni! ezen gondolkodj el, utána ugass bele mások dolgába.

köszöntem.

2010. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
38%

88%-os, sztem visszavehetnél :/

Úgy beszélsz, mintha 10 nőből 10 így végezné, közben megsúgom h nagyon elenyésző százalék lesz az, ha már ennyire okoskodsz, hogy a pasik miatt szedi mki meg h nehogy elhagyja stb..(nagyon vicces vagy..) 10 nőből 1, ha meddő lesz.

Gondolom nagyon nehéz felfogni, hogy nem lesz mki meddő, sőt, úgy beszélsz, mintha ez olyan gyakori lenne, olvass akkor utána.Nagyon gyerekes dolgoknak tartom, hogy egyből leszólod azt, aki szedi, meg csak hülye lehet, istenem, gratulálok!


Kérdező!Az egyik válaszoló úgy értette, hogy a vizsgálatok alapján írja fel az orvos a gyógydzert, de mivel írta ő is, hogy nagyon sok tabletta van, direkt azért mert senki sem egyforma, ezért nem biztos h egyből az első lesz a jó, ha mellékhatás jelentkezik egyből váltani kell!Ezért hülyeség amit írtál, hogy mellékhatások jönne ki ki, akkor azonnal váltani kell.


Ja még annyi, hogy megfeelő vizsgálat kell hozzá, nem csak májfunkció vizsgálata meg rákszűrés, hanem a peteérés is nagyon fontos.

2010. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
Én egyetértek a 88%-os minden szavával. Milyen biztató kijelentés: 10-ből csak 1 nő lesz meddő tőle. Gratulálok, ez aztán meggyőző érv volt! :) Én is megjártam a gyógyszerrel, minden bajom volt vele, ezért ilyen nagy a szám. De hiába beszélek, úgysem akarjátok beismerni hogy igaza van azoknak akik ellenzik, még ha kb mindenki azt mondaná is. Gondoltam a sok tabipárti után én is kifejtem a véleményem, mert igenis sokan vagyunk akik megszenvedtek/szenvednek a gyógyszer miatt és nem hagyom hogy elbagatellizáljátok a problémát. K...ra lesz@arom hogy mennyire mai modern alacsony hormontartalmú blabla... engem szétcseszett és kész. És a kárt amit szenvedtem senki nem fogja megtéríteni nekem, és még rengeteg nőnek szerintem. Már ha az itteni kommenteket veszem alapúl sem 1-2 nőről van szó, hanem sokkal többről, csak ugye mi vagyunk a hülyék, mert hogy lehetne bajunk ilyen mai modern alacsony hormontartalmú gyógyszertől?
2010. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

12:41-es vagyok 88%-os.

Jó látni,hogy más is szeretné felhívni a tabletta kockázataira a figyelmet.Persze nincsenek illuzióim,hamar le lesz pontozva ő is.

Egy dolgot viszont nem értek.Ha valaki azt írja ki erre az oldalra,hogy megszakítással védekezett,lehet-e terhes.Akkor mindenki nekiesik,hogy persze,meg százalékban kicsi az esély,de nem fogja vigasztalni,hogyha beleesik abba az 1%-ba stb.Tehát tessék védekezni és punktum.Ez így is van.

De ha a tablettára mondja valaki,hogy veszélyes és ha 1%-nak is,de bajt okoz,akkor egyből a torkának esnek,hogy az semmi,meg a többségnek jó és nem veszélyes.Akkor itt vigasz,hogy a többségnek jó? Lehet homokbadugni a fejünket és azt gondolni,hogy velünk nem fordulhat ilyen elő,de nem kell azt sem melegebb éghajlatra küldeni,aki mer szólni,hogy bocsi,de ez nem szotyi,ez bizony borít mindent a női ciklusban.

2010. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:

Azért szedünk fogamzásgátlót, hogy ne legyünk terhesek.

Sajnos azt az elején még nem lehet tudni, hogy kinek lesz baja vele/tőle, és kinek nem.


A gyógyszer mellett szól, hogy biztonságosabb, mint a gumi, és nincs vele semmi macera.


Személyes tapasztalatom: 9 évig szedtem folyamatosan, abbahagytam, 2 hónap múlva megfogant az egészséges kislányom, megszületett, én pedig kb. 2 év múlva ismét elkezdtem szedni.

2010. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!