Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, miért szedtek fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ladus kérdése:

Lányok, miért szedtek fogamzásgátlókat?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert van két barátnőm is, akik évekig szedték ezeket a szarokat, aztán évekig nem sikerült teherbe esniük. Nem értem miért kell ezeket a hormonháztartást megzavaró bogyókat zabálni. Ráadásul az elején kellemetlen mellékhatások is vannak. Világosítsatok fel már ez ügyben egy 26 éves srácot. XD kössz
2010. aug. 5. 10:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%

Utólag én is ezt kérdezem magamtól... :(

Nekem régen az volt az indok, hogy szerettem volna "szabadabban" élvezni az együttléteket. Most már megbántam. Ha nem szedtem volna, akkor hamarabb kiderülhetett volna, hogy van valami gond. Vagy lehet nem is lett volna gond. Ezt már senki nem fogja megmondani.

Szerencsére én nem futottam ilyennel össze, de állítólag van olyan pasi, aki nem húzza fel a gumit.

2010. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
Mégis miért,nyilván hogy ne essenek teherbe.Ezeknek a mai bogyóknak már nagyon kevés mellékhatásuk van,és egyáltalán nem biztos hogy az miatt nem tudnak az ismerőseid teherbe esni.
2010. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem mindenki a te szemeddel látja a világot, és nem tudtam arról, hogy neked két lány barátnőd sem tudott teherbe esni ezek miatt.


Ha nem kell a barátommal az óvszerrel sz@rakodni, akkor nekem már bőven megéri.

2010. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan férfi van, aki nem akar gumit húzni. Általában merő önzőségből, de olyannal is találkoztam, akik a méreteik miatt nem akarták. (Túl kicsi, túl nagy is volt).

Nem is gondolnád, milyen sokan vannak!

2010. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A másodiknak: Tudom mire van a bogyó, hülye nem vagyok. A kérdés arra irányult, hogy miért tabletta, miért nem gumi!?! Én meg sem engedném a barátnőmnek, hogy ilyet szedjen.

És szerintem nincs olyan méret ami ne lenne jó. Elég széles a skála. És abban az esetben ha ez mégsem jó, vannak más eszközök, módszerek is. Úgy látszik, hogy valóban az önzöség a bűnös és ráerőtetik a férfiak /szerencsére nem mind, pl. én sem XD/ az akaratukat a nőkre. De nem értem, hogy Ti nők, miért teszitek tönkre az szervezeteteket, hogy behóboljatok ilyen faxiknak???

2010. aug. 5. 10:33
 6/38 anonim ***** válasza:
70%
Korábban is szedtem már fogamzásgátlót. mikor abbahagytam, rendesen megjött a következő hónapban, és amikor úgy akartam, terhes is lettem elsőre. szóval elég már az ostoba általánosításokból, hogy így szar, úgy szar a tabletta. most újra szedem. miért nem óvszer? mert a tabletta sokkal biztonságosabb és szabadabb, spontánabb. hadd döntse már el mindenki maga, hogyan védekezik. nem engednéd a barátnődnek, hogy szedje? ne légy már nevetséges.
2010. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
70%

Én már nem szedem, de amíg szedtem, addig sokkal szebb volt a bőröm, nem hullott a hajam, szabályos volt a ciklusom, és legfőképp nem fájt a menstruáció, ami előtte és azóta is gyötrelmes görcsökkel jön meg minden hónapban, és a fájdalomcsillapító sem kimondottan egészséges. Semmilyen rossz mellékhatása nem volt a fogamzásgátlónak nálam, jó viszont annál több. Én is tudok kapásból három példát olyan nőre, aki szedte, abbahagyta és született azóta egy vagy több gyereke is. Ha a statisztikák azt mutatnák, hogy meddővé tesz, már rég betiltották volna.


Elhiszem, hogy van, aki pórul jár vele, minden gyógyszernek megvannak a veszélyei, akármit veszünk be, van rá esély, hogy mi leszünk az az 1°, akikről a használati utasítás figyelmeztetése szól. De hidd el, sokaknak áldás. Én abszolút megértem, ha valaki nem ezt a védekezési módot választja, de nem feltétlenül ostoba és felelőtlen az sem, aki igen.

2010. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
34%
bocs, 1° helyett %
2010. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
54%

19/L


Én kb. 2 és fél-3 éve szedek fog.gátlót..Hogy miért?

Párommal elég párhónapig gumival csináltuk mi is...aztán egyszer csak elszakadt bennem...az előváladék meg veszélyes ugyebár...Eseményutáni sem volt a legjobb,de muszáj volt..

Aztán utána folytattuk gumival,aztán megint elszakadt..

Untam már,hogy folyamatosan azzal kell foglalkozni behatolás előtt,hogy a gumit felhúzni...szex közben,nem szakadt el stb. stb,Vacakolás.....nekem ez így csupa stressz volt...

A gyógyszertől az ég világon semmi bajom nem volt,egyedül a menszesz görcseimen egy picit sem enyhített.Egyén függő,hogy kire hogyan hat a gyógyszer...Nővéremnek pl. daganat lett tőle a mellében,azóta nem szedheti..de mondom,egyén függő.Nekem szinte percre pontosan jön meg mindig,és addig tart,ameddig kell.

Nagyon gyerekes,ha nem engeded a bnődnek,hogy gyógyszerrel védekezzen egy nem kívánt terhesség ellen.Ez az ő döntése legyen,hogy szed gyógyszert vagy nem.Ha neki nem jó a gumi,akkor nem jó és kész...

2010. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
56%

"Én meg sem engedném a barátnőmnek, hogy ilyet szedjen"

"a férfiak ráerőltetik a nőkre az akaratukat" :-))))) ez no comment.

A gumit a férfiak nagy része nem szereti.Meg sok nő sem.Plusz tök macerás.A maradék fogamzásgátló,általában mind hormon készitmény,a tapasz,az injekcio,meg ilyen helyileg alkalmazott dolgok közül is sok.A spirál méhgyulladást okozhat,az viszont tényleg okozat meddőséget...igazából egyik sem jó

2010. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!