Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért baj az ha egy 13 éves...

Miért baj az ha egy 13 éves lány nem szűz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 10:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
18%
Mert nagyon savanyu a szölö?
2013. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Mert gáz. 13 éves, az egy gyerek. Még a beleegyezési korhatár is 14-nél kezdődik, ergo aki egy 13 éves lánnyal lefekszik, az pedofil. Az meg már bűncselekmény.

Ha egy lány 13 évesen hagyja magát megfektetni, az azt mutatja, hogy nem becsüli magát, és éretlen lelkileg. Egy lelkileg érett ember ugyanis felelősen dönt arról, hogy szexel-e már vagy sem. Tisztában van a szex mikéntjével, ami nem csak annyi, hogy a fiú bedugja a micsodáját a lány micsodájába, a saját testével is tisztában van jobb esetben, továbbá a szex veszélyeivel, és tesz ellene. És mondjuk megtiszteli magát azzal, hogy józanul, a saját akaratából, olyannal osztja meg a testét, aki megbecsüli őt eléggé.

2013. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
észrevettétek, hogy a kérdező nem reagál, nem kommentel, nem ad semmi jelet, hogy elolvasta a válaszokat?
2013. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm 13 éves sem volt amikor elvesztette. Mondta, hogy akkor már nagyon érettnek érezte magát és szerelmesek voltak egymásba a barátjával, ezért lefeküdtek.

Viszont most 23 éves, és már nagyon megbánta, mert így visszatekintve lehet hogy érettebb volt a koránál, de a szexhez még nagyon nem volt elég érett és már hülye döntésnek tartja. Ráadásul 19 évesen ismerkedett meg a mostani barátjával, több mint 4 éve együtt vannak és nagyon bánja, hogy nem ő volt számára az első.


És ez annyira dühítő tud lenni, hogy mikor egy felnőtt mondja egy 12-13-14 éves gyereknek, hogy ne szexelj, mert én is voltam 12-13-14 éves gyerek és én is érettnek éreztem magam, viszont most így sok évvel utána visszatekintve jöttem rá hogy nem voltam az, ezérr légyszíves tanulj az én hibáimból, mert én már mindezt átéltem és nem hiába mondom hogy még túl koraiak az ilyen dolgok. Erre ugyanúgy megcsinálják a sok ökörséget, mert hülyének nézik a felnőtteket.

Na ezt nagyon utálom ebben a világban :D

2013. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%

A minket ért hatások tudat alatt vésődnek be, ezáltal gyarapodik a tudásbázisunk. Az ilyen tapasztalatokat sokszor nem is vesszük észre, csak az tűnik fel, hogy ha sokat ismételgetünk valamit, egyre jobban megy. Pl, ha elkezdesz rugdosni egy labdát, először el sem találod, majd pár év gyakorlás után több százat is dekázol. Pedig nem tanulod, csak csinálod, az ingerek pedig tapasztalatokként ívódnak beléd.


Egy 13 éves ember még annyira az élete elején van, hogy neki ez a tudásbázisa még nagyon kicsike. Emiatt ebben a korban az ember jelleme még borzasztóan képlékeny, mert szinte minden behatás szűz terepre talál, ezáltal meghatározza a többi érkező inger sorsát. Egy 13 éves ember lelke még nincs felkészülve arra, hogy az olyan intim és kemény terepről érkező ingereket, mint a szex, befogadja. Ellenben egy kiforrottabb, tapasztaltabb ember már fel tudja mérni, mi az, ami vele történik. El tudja dönteni, mi lenne neki a jó és hogyan lenne jó.


Mondok egy példát. Közvetetten van egy csaj ismerősöm, aki nagyon korán kezdte - bár pontos kort nem tudok. Az első nagy szerelme egy rideg bunkó volt, aki viszont kívülről egy tökéletes pasi volt, akire mindenki - így a csaj is - felnézett. A csajjal szemben viszont rideg volt, lenéző és kegyetlen, de a fiatal és éretlen fruska még nem látta át az alapvető emberi értékeket. Az ágyban is ugyanilyen kíméletlen volt a srác, a csajnak pedig ezek az ingerek társultak. Most úgy 23 körül van a lány, de a mai napig csak úgy képes élvezni a szexet, ha ütik vágják közben, és csak abba képes beleszeretni, aki megalázza, mert a kezdeti képzettársítások így vésődtek be nála, neki EZT jelenti a szerelem és a szex. Ha már tapasztaltabb jellemként kezdett volna párkapcsolatban, az esélyei arra nézve, hogy már tudja, hol a helye egy ilyen pasinak, sokkal jobbak lettek volna. Így viszont a csaj - bármennyire is értelmes, szép és vonzó - jó mélyen egy lelki roncs, aki nem képes egy egészséges párkapcsolatot megélni, és a szex már nem jelent többet fizikai szükségletnél...


A szex egy nagyon intim tevékenység, ahol az ember kinyílik, és sebezhetőbb, mint egyébként. Egy ilyen fiatal gyerek még iszonyatosan kiszolgáltatott ilyenkor, mert semmilyen tapasztalata, az első tapasztalat pedig meghatározó a többire nézve. A szexualitás pedig olyan szempontból speciális eset, hogy az ember szexuális kultúrája többnyire rejtve marad a hétköznapokban, mivel még mai napig kicsit tabu. Egy 13 éves gyerek nem ismeri fel a problémáit, és ha felismeri, akkor is szégyellni fog beszélni róla, de ha nem szégyelli, akkor sem fog tudni kivel beszélni.


Az igazság az, hogy a gyakori kérdések tökéletes megmondhatója annak, hogy a 16-18 évesek is mennyire segg idióták ebben a témában és egyáltalán nem tudják felmérni, hogy mennyire gyerekes, amit csinálnak. Akkor egy náluk 3-5 évvel fiatalabbról mit mondhatnánk? Azt sem tudja még, mi az a tisztelet, mi az a szeretet, az odafigyelés, a törődés, mi a jó, mi a nem jó. Nem tudja ő mit szeret, mihez vonzódik, mi izgatja fel, és ekkor beleugrik a sűrűjébe. Persze, olykor ez nem így lesz, mert ha minden rendben megy, akkor semmi nem történik, csak hamarabb kezdi el. Olyan szempontból még profitálhat is, hogy mire megállapodni készül, már nagyon tapasztalt is lehet, aki ezeket a köröket nem férjes asszonyként követi majd el.


Ismertem én olyan párt - nem is egyet -, akik kb ilyen szomszéd fiú-szomszéd lány kapcsolatban nőttek fel. Összejöttek, lefeküdtek kb 13-15 évesen. Náluk a bizalom teljes volt, szerették egymást, szinte testvérek voltak. Ebből ők csak profitáltak szerintem, mert huszonéves korukra már tudták, mit kell keresni egy komoly kapcsolatban, míg csomó olyan csajt ismerek, aki még 25 évesen sem! A többsége viszont nem így történik, hanem a megfelelési kényszertől hajtva a csajok belemennek ilyen dolgokba, hogy nagylánynak tűnjenek, és észre sem veszik magukon, hogy mennyit ártanak ezzel maguknak - és itt egyáltalán nem arról van szó, hogy nem a nagy szerelemben veszítik el a szüzességüket, hanem konkrétan lelkileg ártanak maguknak.


"mert hülyének nézik a felnőtteket.

Na ezt nagyon utálom ebben a világban"


Hát nézd: a felnőttek valóban hülyék! Na persze nem feltétlenül tehetnek róla, hiszen ők egy teljesen más értékrendben nevelkedtek, de ettől még tényleg hülyék. Olvass csak vissza: a hozzászólások általában birka módra közelítenek a témához és dogmatikusan csak annyit mondanak: azért nem, MERT NEM! Sorban jönnek a "mert aki ennyi idősen szexel, az egy r1banc", vagy a "mert én ennyi idősen még babáztam", "mert még gyerek vagy", "hülye r1banc, húzzál innen, mai világ pfuj-pfuj" jellegű hozzászólások. Te hallgatnál ezekre? Naná, hogy nem.


A szülőknek eleve rémisztő tabutéma a szex, ennek megfelelően felháborodnak még az említésére is. Senki nem beszélget a gyerekkel ezekről, mert a szülők olyan prűdek, hogy még egymásnak sem képesek erről beszélni, nemhogy még a gyerekkel! Ha feljön a téma, csak kerülgetik a forró kását, majd ráparancsolnak a gyerekre, hogy kicsi ő még ahhoz, menjen leckét írni, meg amúgy is mit képzel ő magáról. Persze a srác, aki le akarja fektetni, nem mondja, hogy ő kicsi lenne ehhez, annak a srácnak ez a megszidott kislány egy felnőtt, vonzó nő lesz. Aztán a szülő persze szidja a médiát és a világot, mert a gyereket nem nevelik fel helyette...


Volt és van ugyebár szexuális felvilágosítás óra a suliban. Általában gimiben, ami mostanság már eléggé elkésett, de nem is ér semmit sem. Nagyon megtanítanak arra, hogy mi az a pesszárium, hogyan kell az óvszert felhúzni, mivel is jár egy nem kívánt terhesség. Ez el is éri a célját: a tinik többsége retteg a terhességtől. Egy dologról viszont a mai napig nem szól a felvilágosítás: a lelki és fizikai háttérről. Senki nem beszél a tiniknek arról, hogy milyen a JÓ szex. Senki nem beszél nekik arról, hogy ha valami nem jó, azt mondani kell, és hogyan kell mondani. Senki sem tanítja meg a srácokat, hogy hogyan kell egy nővel bánni, és a csajokat sem, hogy fordítva hogyan. Senki. Egy kérdésem van: akkor min vannak felháborodva???

2013. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 gráner andrás ***** válasza:
42%
Sok féle választ olvastam, de valójában nem adott senki kielégítő választ: vagy a saját szempontját, vagy éppen a környezete által megfogalmazott elvárásokat írták le. A baj az csak akkor baj, ha még nem nemi érett a kicsike, de ha már megvan minden feltétele és úgy dönt, hogy oda adja valakinek a szüzességét, hát tegye. Ha a törvény nyolc évben határozta volna meg akkor bizonyára sokan azt mondanák, hát akkor már a kilenc éves törvényileg megengedett, ami persze egy nagy baromság. Azért határozott a törvény 14 éves korban, mert az átlag már 14 éves korára nemi érett lesz. De ez még nem jelenti azt, hogy minden 14 éves már felkészült és alkalmas. A szüzesség elvesztése nem csak a faj fent tartási ösztöngyakorlat miatt lehet elveszíteni. Számtalan más dolog is közrejátszódhat. A kérdésben egyáltalán nincs utalás az elvesztés formájára, pedig a legtöbb válasz már olyan mint a google kereső, egy szóból képesek több mondatot kikombinálni. TENGERPICI
2013. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
64%

1.Azért mert a testi érettség nem függ össze az agyi érettséggel mint ahogy az nálad is látható.

2.Aki ennyi idősen szexel az vagy teljesen hülye,vagy egy faszcibáló.

3.Aki olcsón adja magát az annyit is ér.

2013. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 gráner andrás ***** válasza:
14%

Amikor valaki ilyen üzenetet ír le és nem rakja mellé, hogy kicsoda az csak hang ember. Íme az üzenet. " 1.Azért mert a testi érettség nem függ össze az agyi érettséggel mint ahogy az nálad is látható.

2.Aki ennyi idősen szexel az vagy teljesen hülye,vagy egy faszcibáló.

3.Aki olcsón adja magát az annyit is ér. " Üzenet vége. Amely egy agyilag elmaradott alul iskolázott hangember véleményét voltam hivatott továbbítani. Ehhez már nincs is mit tenni, csak elgondolkodni, hogy miért akarja másikra erőltetni a saját önös akaratát???? TENGERPICI

2013. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igaz én fiú vagyok de 13 és a lány is annyi volt. Az előttem szólóknak igazuk volt hogy bármikor becsúszhat egy terhesség. De ha mégis szeretnéd nagyon figyelj a védekezésre a technikai dolgokra. Ha kell segítség ezekkel a dolgokkal kapcsolatba írj bátran szívesen elmondom. 14/f
2013. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
ERRRE INKÁB NEMIS VÁLASZILNÉK KICSILÁNY
2013. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!