Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért változott ekkorát az...

Miért változott ekkorát az értékrend?

Figyelt kérdés

Őszintén mi történt?

10 éve még nem az számított , hogy mekkora Páwa vagy Raj,nem az , hogy mennyi FB ismerősöd van.

Mi változott meg ennyire?

Persze régen is megvoltak a hasonló értékek (milyen gazdag , mennyire befolyásos) de ennél azért még mindig sokkal jobb.

Hova tűntek az erények? Kedvesség,Törődés,Hűség

Miért vágyik a lányok 80% arra hogy egy hűtlen fiú megdugja őket majd félredobja mint egy papírzsepit répázás után?


De itt igazán nem is a lányokkal van a gond hanem velünk a fiúkkal.Az a baj , hogy nagyon kevés fiúnak vannak elvei a lányokkal kapcsolatban. És nem mondom , hogy nincs olyan akinek ne lennének elve mert igenis vannak... sőt ismerek is párat.De pl. a legjobb barátomnak a nők terén nincsenek elvei. Sokszor nem értünk egyet a lány kérdésekben. Pl. Ha felajánlaná egy idegen csaj , hogy megdughatja :

-Ő gondolkodás nélkül elfogadná(ha jól néz ki)

-Én nemhogy nem fogadom el de nem is lenne hozzá bátorságom.

És egyre több az ilyen gondolkodású fiú.

A lányok pedig 1-2 ilyen alakom után (kihasználás) nem bíznak meg a rendes fiúkban sem és jön a "Minden fiú egyforma"

Nem irigységről van szó pusztán nem értem miért ér ma többet a sok FB ismerős mint pl: kedvesség,intelligencia.


De a másik nem is elindult egy ilyen úton.

Pl: Szűzk*rvák , Fb pics*k , Kacsacsőrűek stb...

És az a baj hogy rájuk van igény mert könnyű őket megszerezni.

Ma már többet ér az hogy IPhone meg csili-vili ruha 0 személyiséggel és 20-as IQ-val mint az , hogy

pl: Tud főzni , Okos , Őszinte


Én bevallom egy tipikus fiú vagyok akit a gyomránál lehet megfogni és az okos szerény lányok iránt vonzódik.

pl: Nálam az 5-ös lista ebből áll

1.Legyen okos és őszinte.

2.Legyen szerény , de mégis büszke arra amit elér.

3.Értse a viccet és vágjon is vissza ha tud.

4.Legyen hűséges , becsületes és fogadjon el olyannak amilyen vagyok.

5. A LEGFONTOSABB - TUDJON FŐZNI !!!!

(És ez ne a tükörtojásban és a zacskós levesben merüljön ki)


Nektek mi erről a véleményetek?

Miért változott ennyit miden?



2013. dec. 1. 21:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Hát.. elég régi kérdés

Ez a helyzet hasonlít a tyúk és a tojás esetéhez. Nem tudod melyik volt előbb (melyik nem "züllött" le előbb).

Egy biztos. Ezek egymást erősítő folyamatok. Minnél rosszabb az egyik nem, annál rosszabb lesz a másik. Húzzák egymást lefelé.

A visszaút pedig ma társadalmilag megvalósíthatatlan.

L

2014. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 -Apuci- válasza:
14%

18-20 évesen én is ilyen voltam, de ez idővel megváltozik.

Te agyilag korábban érsz ennyi.

De ne hagyj ki semmit, hisz csak egyszer élsz!

Családalapításon, meg korrekt partneren ráérsz később gondolkodni.

Addigra kinövitek ezt a Facebook-os baromságot is.

Álszent magamutogatás.

2014. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Kérdező, teljesen egyetértek veled, én sokáig Franciaországban éltem, és állíthatom, hogy ez a mostani erkölcsi felfogás fogja a sírba vinni Európát. Saját szememmel látom, hogy az emberek isznak, buliznak, drogoznak de ha még normális életet is él, akkor is csak a karrierjét építgeti, a pénzt hajtja, a családalapítást mindig csak halogatja. Marseille-ben, ahol dolgoztam, a franciák már szinte nem is szülnek gyereket, a család intézménye ismeretlen fogalom. Egyre kevesebb az utód, az életképes felnőtt, az utánpótlás meg özönlik be a muszlim országokból és fekete Afrikából. Külön iskolákat töltenek már meg az afrikaiak, a Mohamed lett a 2. leggyakoribb név az újszülöttek között!! Kelet-Európában még nem érezhetjük az erkölcsi fertő által okozott változást annyira, de Nyugat-Európa menthetetlen. Csak azt nem értem, miért lettek ilyen hülyék az emberek, hogy ezt nem veszik észre??!!!
2014. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Először is minden tiszteletem neked,hogy ilyen fiatalon nem hagyod magad befolyásolni,van értékrended és igen,nagyon helyesen látod a mai világot.És persze a hozzád hasonlóaknak is.Külön köszönet hogy kiemelted a kérdést,különben nem láttam volna.

Szóval egyetértek a második válasszal.Az ember manipulálása régi jól megtervezett és bevált folyamat.Jó példa erre a cirkuszt a népnek mondás,amit ugye a rómaiaktól eredeztetnek.Régen még nem volt ilyen vidéken,ma már szinte nincs is olyan hogy vidék.Mert nagyvárosokban sokkal könnyebb az embertömegeket manipulálni.Javaslom hogy nézzetek enigmákat és hasonló beszélgetős műsorokat,nagyon tanulságos.

Ha hasonló lánnyal hozna össze a sors,az maga lenne a csoda,szoboszlói vagyok.:)

Főzni pedig megtanultam suliban,mert érdekelt és szeretem is.

2014. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
rögtön az első válaszolónak: ha azt várod hogy mikor csal meg akkor nincs önbizalmad, ill. nem értél el elég nagy vonzalmat a csajnál, ha erre gondolsz. igen sajnos könnyű vérűek a mai lányok nagyon könnyű őket felszedni. a másik véglet, meg ha értelmesen, tisztelettel beszélsz velük, nem néznek dominánsnak
2014. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
80%
Én már 24 vagyok. Pontosan amiatt amiket ide leírtál, kb. 90%-ban feladtam a keresést. Már nem akarok családot, mert szinte lehetetlen. Inkább egy motor és szerzek magamnak élményeket vele és a többi motorossal. Kirándulunk, bejárjuk a világot ebben a várhatóan rövidke időben amíg ki nem kanyarodik elém egy plázacica és meghalok. De addig legalább éltem, nem csak vágyakoztam :)
2014. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
62%

Amit leírsz, nem igaz. 10 éve echte ugyanez volt a helyzet, csak más jelentette az érdeklődés tárgyát.


Tinik közt 10 éve nem az iPhone volt a nagy szám, hanem az, hogy egyáltalán van mobilod, ha pedig volt mobilod, akkor az Nokia-e. "Páwa" helyett meg mindenki rapper wannabe öltözékben virított, függetlenül attól, hogy Britney-t, BEP-t, vagy épp Mozartot hallgatott. Facebook/iWiW/myVIP ismerősszám helyett meg szimplán az számított, hogy hány majom zsong körül naponta.


Tovább megyek, ez az alap értékrend 100 éve ugyanez a fiatal korosztályban. Újdonságok, csoportba tartozás, hírnév.


Amiket te 10 évvel ezelőtt létezett értékeknek gondolsz, az mindig is a felnőtt korosztály sajátja volt és azon belül sem mindenkié.

2014. máj. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
2014. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Semmin nem lepődök meg, de bele se merek gondolni, mi lesz 20-30 év múlva. A barátnőkeresést idén feladtam (31 évesen), úgy döntöttem, hogy nem fogok több energiát abba fektetni, hogy megtaláljam a nagy Őt. Ha eddig nem sikerült, akkor ezek után nem erőltetem már.
2014. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

# 37

Egyet ertek. Annyival meg kiegeszitenem, hogy azert erzed, hogy most rosszabb, mert nem eltel regebb, akkor is voltak jo es rossz dolgok es most is, lehet most kicsivel tobb a rossz, de lehet csak szubjektiv.

2014. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!