Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért változott ekkorát az...

Miért változott ekkorát az értékrend?

Figyelt kérdés

Őszintén mi történt?

10 éve még nem az számított , hogy mekkora Páwa vagy Raj,nem az , hogy mennyi FB ismerősöd van.

Mi változott meg ennyire?

Persze régen is megvoltak a hasonló értékek (milyen gazdag , mennyire befolyásos) de ennél azért még mindig sokkal jobb.

Hova tűntek az erények? Kedvesség,Törődés,Hűség

Miért vágyik a lányok 80% arra hogy egy hűtlen fiú megdugja őket majd félredobja mint egy papírzsepit répázás után?


De itt igazán nem is a lányokkal van a gond hanem velünk a fiúkkal.Az a baj , hogy nagyon kevés fiúnak vannak elvei a lányokkal kapcsolatban. És nem mondom , hogy nincs olyan akinek ne lennének elve mert igenis vannak... sőt ismerek is párat.De pl. a legjobb barátomnak a nők terén nincsenek elvei. Sokszor nem értünk egyet a lány kérdésekben. Pl. Ha felajánlaná egy idegen csaj , hogy megdughatja :

-Ő gondolkodás nélkül elfogadná(ha jól néz ki)

-Én nemhogy nem fogadom el de nem is lenne hozzá bátorságom.

És egyre több az ilyen gondolkodású fiú.

A lányok pedig 1-2 ilyen alakom után (kihasználás) nem bíznak meg a rendes fiúkban sem és jön a "Minden fiú egyforma"

Nem irigységről van szó pusztán nem értem miért ér ma többet a sok FB ismerős mint pl: kedvesség,intelligencia.


De a másik nem is elindult egy ilyen úton.

Pl: Szűzk*rvák , Fb pics*k , Kacsacsőrűek stb...

És az a baj hogy rájuk van igény mert könnyű őket megszerezni.

Ma már többet ér az hogy IPhone meg csili-vili ruha 0 személyiséggel és 20-as IQ-val mint az , hogy

pl: Tud főzni , Okos , Őszinte


Én bevallom egy tipikus fiú vagyok akit a gyomránál lehet megfogni és az okos szerény lányok iránt vonzódik.

pl: Nálam az 5-ös lista ebből áll

1.Legyen okos és őszinte.

2.Legyen szerény , de mégis büszke arra amit elér.

3.Értse a viccet és vágjon is vissza ha tud.

4.Legyen hűséges , becsületes és fogadjon el olyannak amilyen vagyok.

5. A LEGFONTOSABB - TUDJON FŐZNI !!!!

(És ez ne a tükörtojásban és a zacskós levesben merüljön ki)


Nektek mi erről a véleményetek?

Miért változott ennyit miden?



2013. dec. 1. 21:48
1 2 3 4 5
 11/45 Beviz Elek ***** válasza:
81%

Lehet nem az olyen csajokat kéne keresd és nem lenne ennyi bajod. Hidd el, rengeteg normális van még.


Amúgy az ok egyszerü. Ezt látja mindenki a tv-ben. Miböl áll az élet? Buli, pia, drogok, lesz.rni mindent. Csak nézd meg az éjjel-nappal bp-t. Na én a csajomat elzavarnám ha ilyen müsoron élne.

2013. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia kerdező.


Sztem nagyon jól látod a dolgokat. :)

Annyit szólnák hozzá ehez, hogy az lányokat ebben a ..... világban azok akik az elkepzelesednek megfelelnek (akik tudnak főzni, normálisak, igényes,, öszinte, szerény, de viccelödös és többnyire csak egy normális fiú szeretetére és törödésére vágyik.) Az ilyen lányt is úgy kitudják közösiteni, leszarni, mert épen nem egy model alkat vagy mert nem vasalja a haját és ezert hullámos, ezen röhögnek az ember képébe. Neha az ember sir hogy mikor meg el az adot iskolából hogy vegre ne ereze azt undort mikor be kell oda mennie.

A "baratok" eröl litaniát lehetne írni, olyan igazi barátnőm (mivel lány vagyok) sose volt aki teljesen ki ált volna mellettem vagy 3 honap alatt kibirta azt hogy ne kérdeze meg hogy vagyok, vagy az kicsit szarul esik hogy elmegy a többiekel engem meg nem várr meg senki óra után stb.. nekem ez nem telses baratság, pedig elméletileg 4 éve "barátnők" vagyunk. Na mind1. :S

Ezeken kívül mindenki tudna sok példát soroni ami rosszul esik neki.


Fontos lett a gics, az hogy mit raksz ki FB-ra, ott volt az az eset vmelyik nap a hiradoban, vki öngyilkos lett az urcán csak 1 ember ment oda hozzá hogy segítsen rajta és a többi meg filmezte a telefonjával, mert majd rakják fel ide oda, h ezzel vagizanak. Öszintén ez undoritó -> hogy nem képesek latni azt hogy egy eletről volt ott szó. :(


Az iskolában a 9-10.-esek úgy öltöznek hogy néha kivagyok akkadva, föleg a lányok kihivó, kivágott, ruhaban sminkel csodálkozom, h nem történt még némelyikel eröszak. És sírnak, hogy a pasia szakított vele. Néha nem csodálom. :P


Engem a legjobban az idegesít hogy a híradóban nem értelmes és fontos dolgokat közölnek, a gics az hogy elhitetik az emberekel a csillogást olyan országban ahol eleve alig van pénze az embernek. Stb...,


És igen sajnos én is azt mondom hogy kevés az olyan ember aki normálisan látná a dolgokat es ilyen felfogasú mit a válaszolok többsége.


A helyes íras hibákert bocsanatot kérek, diszes vagyok. :P :)

Egy 17L

2013. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Szia (Utolsó)

Sajnos egyet kell értenem...

Én is sokszor látom a buszon , hogy pl:4 csaj felszáll abból 3 ilyen csili vili Almaphone 1 pedig göndör hajú normálisan öltöző. Tudom , hogy ismerik egymást de leülnek a 4-esbe és a normális lányt nem engedik oda mert a válltáska fontosabb.... szégyen.

Szerencsére a fiúknál ez nem ilyen , ha egy barát igazi akkor tényleg kiáll melletted és őszinte tanácsokat ad.

Előfordul , hogy elárul vagy éppen hanyagol de akkor meg lehet vele beszélni. Nem rég történt ilyen...

Nekem a régi iskolám volt ilyen... oda csak azért jártam be mert volt 2-3 ember aki elviselhetővé és néha kellemessé tette a napot. Nyolcadik végére már szerettem bejárni mert az évfolyam 80%-ával jóban voltam de az a 2-3 ember volt az akinek mindent elmondtam és bármikor segítettem nekik viszonzási "vágy" nélkül.


Az utcás eset .... Magyar mentalitás... vagyis nem mert ez már szinte minden "fejlett , kulturált" országban így van.

"Nézd már a csávót elcsapta a villamos.... kihívjam a mentőt vagy segítsek neki?....NEEEM levideózom és felrakom FB-re azt majd jön a sok LIKE"

A mai embert nem érdekli már a közösség másik tagjának a sorsa... nem gondol bele , hogy akit épp levideóz (csak egy példa) Lehet ha nem videózná hanem hívná a mentőt vagy segítene rajta megmentené... és az az ember pedig megtalálja a rák tökéletes gyógymódját...


Én is tapasztalom... szoktam is mondani neki , hogy "De kipakolta ma valaki a portékát" , persze csak ilyen gúnyosan mert megbántani nem akarom.


Híradó .... HÍR....

Az a baj , olyan dolgokat adnak le aminek a hírértéke körülbelül a "nő a fű" és a "kék az ég" között van.

Nem mind de a 70% ilyen.Kit érdekel , hogy mi van VVtudjafa*szomkivel , melyik sztár drogozik...

Csinálja leszarom.

Amit meg elhitetnek az emberekkel....

Ide nem kereskedelmi TV meg "Éjjel-nappal , ValóVilág , stb..." kell hanem értelmes műsorok. Oké 1-2 ilyen műsor belefér mert lehet rajta jókat röhögni de , hogy minden csatornán a pofádba nyomják a TÖMÉNY SZ*RT kicsit irritáló.


Én is meglepődtem hogy a válaszok 1 kivételével normálisak voltak... De azon az 1-en is nevettem egy kicsit.


További szép estét :)

2013. dec. 3. 19:12
 14/45 Költőnő? ***** válasza:
100%
amúgy apám mesélte (azóta itt is olvastam hasonló sztorikat), amin kb leesett az állam. 33 évesen nem érzem magam öregnek, járok bulizni, kiterjedt haveri kör, szal nem vagyok egy otthon ülő típus. Apám mesélte, hogy egy este nem tudott aludni és kiment az erkélyre levegőzni. Pár fiatal (középiskolások még, ahogy a sztorikból kiderült). Mostanában úgy néznek ki a házibulik, hogy gyakorlatilag szinte gruppenbe megy át, mki végigmegy mkin, egy lányt egy este meghúznak minimum hárman. Ez a csaj is büszkén mesélte lenn a téren, h milyen bulik szoktak náluk lenni. Két srác (gondolom, ők még nem voltak a lánynál) tátott szájjal hallgatták, és úgy örültek a következőre való invitálásnak, mint majom a farkának. Gondolom, hitték is, meg nem is. Én anno 18 évesen veszítettem el a szüzességem az első nagy szerelmemmel, de kb már akkor is utolsók között voltam ezzel az osztályban. A különbség talán annyi volt, h nem értették az osztálytársnőim, de nem cikiztek és nem néztek le érte. Ma már nem lennék ebben olyan biztos, h ha nem titkolom el, nem kapom érte az oltást ezerrel.
2013. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok.


Az utolsóval teljesen egyet értek. Néha ki szoktam akadni azon hogy most a lányok 14-15 évesen azon nyavajognak, hogy nincs pasijuk. De akiknek viszont addigra már meg volt minden igen AZ is azok annyira el vannak szálva maguktól, hogy néha már felháborító.

Most felhozom a saját példámat. Van az osztályban pár "barátnőm" szinte mindegyiknek van barátjuk, kapcsolatban élnek. Mindenen túl vannak nagyon jó nekik meg minden. 17 évesek vagyunk többnyire. Nekem nincs kapcsolatom és nem igazán mondanam azt hogy volt is. ( 1 hónapot nem nevezek kapcsolatnak :S ) az egyik "bnöm" nagyon jól nez ki model alkat,persze mióta van pasija igen csak el van szalva magától és úgy beszel velem mint egy idiótával, vagy mint ha hülye lennék, pofákat vág grimaszol rancolja a homlokát ami engem ez nagyon zavar és nem vmi kellemes érzes hogy igy kell beszelni velem, mivel nem tetem semmi rosszat neki. Csak erre tudok következtetni, hogy azert ilysn vele mert mivel nem eltem meg azokat amit ö igen ezért hülye vagyok. Vagy nem tudom, de már egy ideje nem is beszélek vele ez miatt.

És volt hogy piszkatak meg csufoltak ez miatt, kaptam igen szép beszolasokat.


Az vigasztal az egészben, hogy nekem vannak elveim és célom mindenre, és meg viselnek és rosszúl esnek mások beszólasai, de nem befolyasolják az utamat, döntéseimet.

2013. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Ne is hagyd ;)

Azzal lehet az ilyeneket legjobban felidegesíteni , hogy meg se hallod amit mond. Konkrétan levegőnek nézed :)

Aztán próbál egyre jobban erőlködni és akkor jön az "ellentámadás". Fel kell rá készülni és egy alkalmas pillanatban elsütni. Garantált siker 5/4-ben működött.

Minél jobban elvan szállva annál nagyobbat tud koppanni az ember és ezt kell kihasználni.

Ezzel csak az a baj , hogy lemész az ő szintjükre és neház onnan visszajutni.Viszont ha esetleg dobják vagy valami és egy önelégült mosollyal ránézel majd tovább állsz.


Az elvek pedig mindennél többet nyomnak a latba.

Bárki mondhat bármit az elveink szerint kell cselekedni.

2013. dec. 6. 19:53
 17/45 Költőnő? ***** válasza:
hmmm...
2013. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Hmmmm.... szerintem is hmmmmm.... ;)
2013. dec. 7. 23:47
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Amit ma szexuális forradalomnak nevezünk az valójában egy apokalipszis volt.Olyan folyamatokat indított el,amelyek szép lassan megsemmisítik Európát.
2013. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
jelzem megfelelek az értékrendednek :D :D
2013. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!