Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi értelme van a tetoválásnak?

Mi értelme van a tetoválásnak?

Figyelt kérdés
Miért akarnak az emberek magukra varratni valamit?

2019. aug. 8. 17:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont a régi tetoválások zavarnak be az orvosi vizsgálatokba.
2019. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
10%
A tetkós véglényeket nem érdeklik a kutatások. Én ráadásul be is linkeltem azt a tanulmányt ami alapján írtam hogy jellemzően az alsóbb társadalmi osztályokban (a proliknál) népszerűek a tetoválások. De persze kimoderáltatták mert az érvek és hideg tények vitriolként égetik a csökött tetovált öntudatukat. Ezek az emberek az oltásellenesek és a laposföld hívők szintjén vannak.
2019. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
95%

#44%

Én annyit láttam tőled, ami azóta már törölve lett: hogy akinek van tetoválása, az NEM LEHET értelmes ember, soha, kizárt.

Válaszolnál kérlek arra, amit már kérdeztem tőled: hogy mi a helyzet a tetovált tudósokkal, mérnökökkel, orvosokkal, stb.?

2019. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet #22-est jelenteni?

Ennyire ne adjátok már le a színvonalat...

2019. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan jelentem a válaszait, egyiket törlik a másik után, de nagyon próbálkozik :D Nem tudom mikor jön rá, hogy nem nyerhet :D
2019. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél leírt válaszomat másolom be ide:


"Nekem most készül a fényképből tetkóvá alakítás egy szalonban.


Bevittem a képet, most arra várok hogy meglegyen a sablon.



Egy farkas portré. Annyit kértem, hogy legyen köré egy 3D-s hatású nonfiguratív köret, illetve a farkas a lehető legjobban adja vissza a képet. Ne csak "egy" farkas legyen, hanem "az" a farkas.



Én a Mátra lábánál éltem, de rengeteget jártam a Bükk Nemzeti Park területén. Még kicsi voltam (6 éves kb.) amikor elkószáltam. Találtam egy sérült kisfarkast. (Akkor még nem fogtam fel, hogy milyen durván veszélyes hülyeséget csináltam) Bekötöztem a lábát. Közben visszajött egy másik, kicsit nagyobb. Valahogy érzékelte, hogy nem jelentek veszélyt. Elmentek.


Utána többször jártam arra. Összetalálkoztunk néha, és a gesztusokból mindketten éreztük, hogy nem fogjuk bántani egymást. Aztán egyre többször és többször találkoztunk. Szabályosan összebarátkoztunk.


Később az egyik emberke a Nemzeti Parkból elmondta, hogy a 2 farkas testvérek, a kisebbik a hím, a nagyobbik a nőstény és egy évvel idősebb nálam. Én a nősténnyel voltam jóban.


Segítettem még a kölykei születésénél is, vagy új búvóhelyet találni neki miután feldúlta az előzőt egy vaddisznó, stb.



Na azért nem ilyen maugli, tarzan, farkasherceg, stb. meseszinten, azért a józan ész határain belül, de a legjobb barátom, szinte nővérem volt. Rengeteg dolgot tanultunk egymástól.



Most tavasszal halt meg szegény. Végelgyengülésben. Farkasokhoz képest iszonyatosan hosszú ideig, 22 évig élt (az átlagos életkor egy falka nélküli nőstény farkasnak 7-8 év).



3 fénykép készült róla, abból 1 képen látszik csak igazán jól és élesen. Nem szerette a fotózást, nekem is csak azt az egy képet engedte, a többi próbálkozásomnál elmarta a kezemből a gépet."


Azért nem készült még el, mert nem a nyári izzadós, napozós időszakban akarok tetoválást.

Ez lesz az első.


Szóval én azért csináltatom ezt a tetoválást, mert megérdemli. Egy sírhely és pár fénykép, megemlékezés, soha nem fog annyit jelenteni, mint hogy a pofikája életem végéig a vállamon lesz!


Ő volt a legfontosabb az életemben, talán még a saját testvéreimnél is fontosabb!


21/F

2019. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

44%, mutasd már meg nekem azt a tanulmányt még egyszer légyszi, mert nem tudom felfogni, hogy az elkövetkezendők, hogy tartozhatnak a proli, és a társadalmi réteg alja kategóriába, csak mert tetoválásuk van :"D

A tetkók nem olcsók, tehát nem is lehet a szegénység jellemzője. Értjük, hogy utálod a tetoválásokat, de azért nem kell ilyen kétségbeesett, alátámaszthatatlan érvekkel jönnöd 🤡

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És még csak ezeket a híresebbeket linkeltem neked, hogy az az utálkozó agyad is felismerje őket 🤡

2019. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
73%

Mert ez is művészet. Azért pedig már elég régóta odavannak az emberek. Szeretik. Van aki enni szeret sokkal többet, mint amennyi elég lenne, szeret videojátékozni, szeret olvasni, szeret fogalalkozni azzal, hogy szép legyen... Tök mindegy mit szeret, mi tetszik neki, ha csinálja, vagy lát valami hozzá kapcsolódót jobban érzi tőle magát.

Az ember egy igényes lény, sok funkcióval, lehetőséggel, érzelemmel. Jó érzéssel tölti el szépet látni, vagy azt alkotni. Vagy olyat aminek hasznos funkciója van, feltalálni.

Rengeteget fejlődtünk, rengetegen vagyunk, van sok mindenünk. Ez a sokrétűség, a változatosság kora, nem a túlélésé. Bárki választhatja ezért, az egyén ad neki értelmet. Ez egy szubjektív dolog. Akit jó érzéssel tölt el, azon személy számára van értelme. Nekem nincs szükségem traktorra, de belegondolhatok a farmer helyzetébe és tudom, hogy neki szüksége van rá.


Olyan nincs, hogy nem tudod belegondolni magad valaki más helyébe. Ha viszont mégsem siker, akkor az valami nincs rendben a mentális készségeiddel, érdemes lenne magad kivizsgáltatnod.


Ebbe a témába nem fogsz tudni belekötni, mert csak az ostobák fognak igazat adni neked.


Remélem most már megnyugszol. :)

2019. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
14%

Nem minden mű értékes. A festmények között is van giccs, amatőr mázolmány, primitív firkálás. Létezik rossz ízlés. Ha az ízlés teljesen szubjektív lenne, minden festmény ugyanannyiba kerülne, legföljebb négyzetméterenként kellene fizetni, nem lenne műkritika, művészettörténet. Különbség van a művészi graffiti és a házfal ostoba lesprayelése között. Ugyanilyen különbségek lehetnek a saját bőrön is, de azzal együtt élsz életed végéig. Változik az ízlésed, rájössz, hogy ronda a varratod vagy új nőd/pasid lesz, nem cserélheted.

És mit csinálsz a bőrbetegségekkel?

Mit csinálsz, ha közben kiderül, hogy a festék nem marad meg a bőr felszínén, hanem bekerül a vérkeringésbe, tönkreteszi az egészségedet és befolyásolja a vizsgálatokat?

Más a helyzet a frizurával és az öltözékkel, Lehet akármilyen kakastaréjod, bohócruhád, azt bármikor meg tudod változtatni és semmi maradandó változást nem okoz.

2019. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

#29:


Próbáljunk meg a normalitásnál maradni.

Tudom, jópáran vannak akik nem teszik meg a szükséges lépéseket, de próbáljuk meg azokat alapul venni, akik megfontoltan, átgondolva, utánanézve csináltatnak tetoválást!

Ne az legyen az alap személy, aki a haverjával csináltatja meg a garázsban a teljes hátas tetkót, egy házilag barkácsolt, tollból és elektromos csavarhúzóból fabrikált géppel, bevizsgálatlan tintával és cserébe 2000/órát fizet.


Legyen az az alap személy, aki elmegy egy normális, jónevű, minőségi szalonba, és egy 10*15-ös válltetoválásra, ami max 2 órás, kifizet több, mint 15000-et!


Normálisan, tudatosan tetoválást csináltatni:

-Elviszel egy mintát a szalonba, megbeszélitek hogyan lehetne egyedivé, a "Tiéddé" varázsolni!

-Megkérdezed, milyen anyagok vannak az általuk használt tetoválásban, mi az amire be kéne vizsgáltatnod magad allergia és bőrgyógyászat szempontjából!

-Megbeszéled a tetoválóval, hogy az átalakítás után vállalja-e!


Ja igen! Az első és legfontosabb: Olyan tetoválót KELL választani, aki ha szükséges, visszautasít! Egy jó tetováló tudja, hogy mit szabad és mit nem, magadra tetováltatnod!

Ezért is rossz a példád, mikor megváltozott párról írsz! Akármilyen tetoválószalon oldalát megnézed, vagy betérsz egy kért mintával, az első dolog amit elmondanak, hogy ne tetováltass olyat, aminek nincs jelentőssége személyesen számodra, vagy pedig megváltozhat! Például bármilyen párkapcsolathoz kötődő dolgot NE!


-Utána szépen megbeszélitek az időpontot, és megcsináltatod!


De minden alkalommal, letisztázzátok, hogy BIZTOSAN mehet-e az a tetoválás és oda ahova!

Akármilyen fafejű is vagy, a tetováló JOBBAN TUDJA hogy Neked, Ezt, Oda, jó ötlet-e és szabad-e!


#26-os voltam

2019. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!