Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi értelme van a tetoválásnak?...

Mi értelme van a tetoválásnak? Mit fejez ki és mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Tetotválás alapján lehet egy ember viselkedésére megállapításokat tenni?

2015. jún. 14. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet viselkedésrte megállapítást tenni, és gyakorlatilag nem veszélyes (ha higiénikusan csinálják és megvan a kontrol míg begyógyul).


Kifejezni azt fejez ki amit a viselője elképzel, értelme meg dekoráció és önkifejezés.

2015. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az ilyen viszont örök pecsét nem?

Idővel nem lesz csúnya?

Sokan miért gondolják, hogy okkul vagy ördögi jelentése van?

2015. jún. 14. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hálistennek nem ismerek olyat, aki szerint ördögi jelentése van... nagymamák közt biztos találsz ilyet.
2015. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
nagyon veszélyes, a szomszéd hörcsöge mesélte,hogy ismer olyant aki már belehalt , bizony
2015. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Én nem örök pecsétnek mondanám. Nekem sok erőt ad, emlékeztet valamilyen tapasztalatra, vagy a saját lelkierőmre, vagy valakire aki már nem lehet velem.


De minden tetoválásnak a viselője ad értelmet. Plusz a tetoválásokat tudni kell viselni.


Egyáltalán nem veszélyes. És a maszturbáció meg a válás is elvileg a sátántól való, szóval ezt végképp ne keverjük bele szerintem :D


21/L

2015. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
szerintem veszélyes
2015. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
A Bibliában van valahol egy passzus, ami elítéli a tetoválást; bigottabb emberek ezért tartják "ördöginek".
2015. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Ugyanez már több helyen fut párhuzamosan ez a kérdés, mert nagyon is jogos és ésszerű. Mi értelme a tetoválásnak? Válaszom: semmi. Öncsonkítás. Még a legszebb tetoválás is csak elcsúfítja az ember természetes szépségét.

Az tuti, hogy rajtam sose lesz tetoválás. És örülök, hogy fiatalon se tetováltattam magam.

Az biztos, hogy egy jó szakembernél tetováltatni biztonságosabb. Ez olyan, hogy ha cigit veszel, ne vegyél ismeretlen árustól. Viszont cigizni akkor is ártalmas, ha a nemzetinek nevezett dohányboltban szerzed be. Az a tetováló szakember sem tudhat mindent az anyagok eredetéről, és minden jó szándéka ellenére őt is becsaphatják. Meg azt is, aki neki küldi az anyagot. Mindenesetre nem a bőrápolás a tetoválás célja. Ha én valamit rákenek a bőrömre, azt csak azért teszem, hogy ápoljam. Ellenzek minden művi beavatkozást. Piercinget, műkörmöt, tetoválást. Mind kockáztatja az egészséget. A plasztikai sebészetnek nagyon extrém esetekben van létjogosultsága, amikor egy testrész annyira groteszk, hogy mélyen zavarja a személyiséget és a kapcsolatokat. De a tetoválásnak semmi értelmét nem látom. Szerintem mindenki emberibb tetkó nélkül, ahogy megteremtődött.

2019. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

#8


És te meg kötelességednek érzed, hogy az összes hasonló kérdés alá vagy ugyanazt vagy valami nagyon hasonlót kommentelj? Térj észhez és fogadd el a világot, a tetovált emberek sok esetben normálisabbak mint sok "tiszta bőrő" társunk...beképzelt, arrogáns emberek amerre nézzel és mellesleg a radikális konzervativizmus sem vezet sehova, csak a véleményed vilogtattod amire amúgy senki nem kiváncsi rajtad kivül

2019. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Bírom, hogyha tetoválásról van szó, csak egyféle vélemény elfogadott: milyen frankó dolog és akinek nkncs az biztos unalmas ember.

Én nem ellenzem a tetoválást, rohadtul nem érdekel, nekem biztos nem lesz sose. Kicsit nevetségesnek tartom az emberek megszállottságát azzal kapcsolatban hogy rajzoljanak magukra. Ettől nem válik sebki egyedivé vagy különlegessé. Kit érdekel mi van a másik ember karján?

Miért nem lehet valakinek más a véleménye a tetoválásról anélkül hogy a torkának ugranátok? Miért van az hogy szinte kötelező jelleggel csináltatják 18-20 évesen az emberek a tetkókat, bele se gondolnak hogy most ez kajak kell nekem vagy csak divat...?

2019. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!